2024/05/19

 

LIETUVOJE SIAUTĘ VĖJAI BE ELEKTROS PALIKO 100 TŪKST. NAMŲ

Medis per plauką nesutraiškė stiklinės autobusų stotelės Taikos g. Kupiškyje. Vilės Leščinskienės nuotrauka

Medis per plauką nesutraiškė stiklinės autobusų stotelės Taikos g. Kupiškyje.
Vilės Leščinskienės nuotraukos

Ketvirtadienio vakarą ir naktį į penktadienį Lietuvoje siautę vėjai sukėlė gedimų elektros energijos tinkle. Penktadienį, 8.00 val., bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, šalyje be elektros likę iki 100 tūkst. namų ūkių.

Sudėtingiausia padėtis Klaipėdos regione – čia apie du trečdalius visų gedimų (Plungės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Raseinių ir kituose rajonuose). Kita zona, kuriai didelę žalą padarė uraganinis vėjas, – Šiaurės Lietuva (Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis, Biržai, Anykščiai, Zarasai ir kiti rajonai).

Pakankamai laimingai, be didelių nuostolių, medis atgulė Vytauto g. Kupiškyje.

Pagal ESO pranešimą, pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų laidų tiek žemosios, tiek vidutinės, tiek aukštos įtampos tinkle. Skaičiuojama tūkstančiai išsijungusių transformatorinių.

Ne vienas medis virto ir Jono Černiaus skvere, prie didžiosios „Maximos“ Kupiškyje.

„Kupiškėnų minčių“ duomenimis, Kupiškio rajone ugniagesiai-gelbėtojai apie 20 kartų vyko šalinti pavojingai nuvirtusių medžių. Skapiškyje griūnantis medis nutraukė ir elektros laidus.

ELTOS ir „Kupiškėnų minčių“ inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kokie esat nuobodūs seni bambekliai

  • Ačiū, prašviesinai kasdienybę! Tiek daug optimizmo ir pagarbos su tiek mažai žodžių! Štai ko reikia daugiau! Ačiū!

 • Nakti zmones miega.Audros visame pasaulyje buna….niekada is Kupiskio nesate isvaziave?

 • Šdomu kodėl tokie seni medžiai auga ten,kur nuolat vaikšto žmonės? Kas rūpinasi miesto medžiais? Matosi, kad kamienai papuvę. Jie ir be didelio vėjo gali virsti.

  • Tie kur rėkia kad sena liepa ira gražu kam ją pjiaut ir prisiriša prie medžio tos liepos kereiviuniu teritorijoj ir Račiupėnų gatvėje jau senos jų kamienai silpni gavę tiek druskos keliam barstit taip kad kai reikia versti žemėn tai ir reikia nes pačios griūna s patrachami

 • va ir man juokinga,ką dabar tie visi žiopliai senų medžių saugotojai šūkauja.Gerai,kad dar ne ant žmonių ar mašinų,kaip Ukmergėje.

  • Kvaily tu ukmergej ant moters uzkrito ne medis o stogo dalis. Ko nezinai tai nerasinek nieku

 • Noriūnų parke taip pat nemažai priversta medžių. Noriūnų seniūnija galėtų malkas atiduoti skurdžioms šeimoms, bet atrodo, kad viską sutvarkys savo naudai seniūnaitis A.S.

  • Nebedirbsiu nes tuoj valdžia turės duot man viską ko noriu 🙂

 • Būkim biedni, bet teisingi ir negailėkim senų medžių.

Rekomenduojami video