2024/04/18

 

SULAIKYTAS MERAS, GALIMAI PASIPELNĘS IŠ „STICHIJŲ“ (PAPILDYTA)

Visos gamtos stichijos šiandien siaučia Kupiškyje – dėl šį miestą kelintus metus garsinančio ir itin brangaus festivalio „Stichijų“ užkulisių  rajono meras Dainius Bardauskas atsidūrė areštinėje. Atliekamas tyrimas, dėl kurio gali vėliau atsirasti ir daugiau įtariamųjų.

Rasa ČEPAITĖ

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai šiandien nuo pat ryto krato Kupiškio rajono savivaldybę ir kai kurių asmenų namus. Tarp pastarųjų ir paties mero D. Bardausko, kuris per pietus sulaikytas darbovietėje. Krata atlikta ir Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės namuose.

STT atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Kupiškio rajono savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų rajono vadovas įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba. Tyrimo duomenimis, meras už atlygį kyšiu galėjo sukurti kai kuriems verslininkams geresnes prekybos sąlygas ką tik nuūžusiame festivalyje „Stichijos“. Yra rimtas pagrindas manyti, kad pinigai jam perduoti grynomis kupiūromis.

Taip pat įtariama, kad dalis šventei reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, tai yra piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai toliau atlieka procesinius veiksmus. Atliekamos kratos asmenų darbovietėse bei namuose, iš kai kurių įmonių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras spaudos konferencijoje sakė, kad neneigiama, jog įtariamųjų gali būti ir daugiau. Šešėlis krenta ant Kupiškio kultūros centro. Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius šiame tyrime nefigūruoja.

D. Bardauskas už grotų liks 48 val., po to prokuratūra spręs, ar jam skirti suėmimo kardomąją priemonę.

PAPILDYTA 15.48 val.

Kol D. Bardauskas už grotų, jo pareigas Kupiškio rajono savivaldybėje perims pavaduotojas Algirdas Notkus.

STT neatskleidžia, ar verslininkai galėjo per mero kišenę bandyti pasigerinti savo pelną „Stichijų“ renginyje. Tačiau kai kuriems prekiautojams šventėje esą tikrai buvo geriau nei konkurentams.

Už rajono ribų atgarsių sulaukęs festivalis „Stichijos“ savo garsu aidėjo ne tik dėl plačios kultūrinės programos. Daug kartų kilo diskusijos ir dėl įspūdingo šio projekto finansavimo, lyginant jį su kitomis rajono šventėmis ir renginiais.

Kupiškio rajono savivaldybė šiemet visiems valstybiniams minėjimams, o „Stichijos“ pakliūva į Valstybės dienos šventę, skyrė bendrai 20 tūkst. eurų. Dalis lėšų festivaliui atplaukia iš rėmėjų, dalis iš nupirktų bilietų. Jų pastarojoje šventėje nupirkta daugiau nei 2000, tikslūs skaičiai dar nežinomi, nes kompiuteriai ir visos duomenų bazės dabar STT akiratyje.

Iš viso šiemetinės „Stichijos“ turėjo 74 tūkst. eurų biudžetą. Šiokią tokią finansinę injekciją, po kelis tūkstančius eurų, jam paprastai skiria ir Kultūros ministerija.

Tačiau organizatoriai nuogąstauja, kad dar nė karto festivalis neatnešė pelno, jis balansuoja ant patirtų išlaidų ribos.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas žiniasklaidai teigė iki šiol nepastebėjęs jokių įtartinų ženklų, kad „Stichijų“ užkulisiuose siaučia negeri vėjai. Administracija esą visai nedalyvauja šventės pasirengimo darbuose ir pasirūpina tik buitiniais jos reikalais, kaip infrastruktūros įrengimas saloje.

PAPILDYTA 16 val.

Įtariant piktnaudžiavimu taip pat sulaikyta Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro vadovė Jolita Janušonienė. Dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu.

Asmenis, nukentėjusius nuo galimai neteisėtų veiksmų, organizuojant festivalį „Stichijos“, prašoma kreiptis į STT Panevėžio valdybą (kontaktai čia – https://www.stt.lt/lt/kontaktai-ir-struktura/kontaktai/#turinys).

 

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Lazda turi du galus. Netikiu nei už ką, kad mėras čia kaltas. Pavyduoliai, per anksti džiaugiasi. Tikiu nekaltumu, džiaugiuosi festivaliu, kuriame įdėta tiek dauk darbo. Laikykitės. O pavyduoliai, keršytojai ar dar kaip jus pavadinti, nusivilsite šaipydamiesi, iš kito bėdos ar nesusipratimo. Kaip visada esate visada viskuo nepatenkinti…….

  • Matyt balsavai už šitą angelą paršiuko akimis.

  • Apie kokius lazdos galus kalbat?? Žinau ne vieną, kuris iš principo nepirko bilieto į Stichijas ir nėjo.
   , nes vienintėlį metuose rajono renginį taip apmokestint?! Neturi sąžinės nei meras, nei rengėjos. Rajonas mažas, legendos apie Stichijų organizavimo užkulisus sklando jau seniai. Šnekama, kad net grupes meras pagal savo skonį atrinkinėja. Kam reikėjo tų nusenusių vokiečių? Tegu pasako skaidruolis meras kiek išleido jų honorarui. Be jų gal ir bilietas būtų perpus pigesnis.Išlindo yla iš maišo. Paskelbs galų gale STT samatas ir kitus dalykus… Išleist daugiau nei 70000 eur vos 2000 nupirkusių bilietus, iš kurių tikrai ne visi buvo rajono gyventojai čia normalu? Jūs gal kitų renginių nemačiusi…

   • Mačiau mačiau. Lingaudala buvo pats geriausias renginys, nueini, ašarą nubrauki, jaunystę prisimeni ir svarbiausia už DYKA.

    • Tikrai, o kur dingo Lingaudala? Tokia jauki šventė buvo

     • Tikrai jauki buvo Lingaudala kelioms bobutėms aikštėj susėdus paknapsėt ir ausim pakarpyt, o dėl tokio žmonių kiekio pasiklausimui galima sakyti buvo išleisti milžiniški pinigai.

     • Bobutes reikia nugalabyt! O jei dar gyvos, tai jų vieta ant pečiaus arba poliklinikoj beigi bažnyčioj. Kam ta Lingaudala? Neįdomu, kaimas, seniena, pelėsiai..
      Jaunimėlis tuoj nebemokės net „Ant kalno mūrai“… Bet užtat yra hitas „39“ 😉

   • Mūsų šeima irgi boikotuoja brangius rajono renginius. Geriau jau pas kaimynus ar į Panevėžio teatrą.

 • Na neraudokit gi taip gailiai, kas gi čia tokio, juk ne Stalinas gi numirė.

 • buvo kiek daugiau. Bet ar įsivaizduojate kaip keičiasi žmonių planai ir net sveikata nuo gegužės iki liepos pradžios? Galų gale, sekame orus ir pėsčiomis po lietum visai nesinori teškentis po lietum. O išleistų 40- 50 eurų šeimai gaila… O kai pagalvoji, kad kiti rajonai lepinasi nemokamais renginiais miestų cenruose, tai visai siutas ima.

 • Visada skaitant kupiškėnų, įtariu, konservatorių gerbėjų, liaupses merui prisimenu šitą sovietinį ketureilį

  Прошла зима, настало лето,
  И легче стало воробью.
  Спасибо партии за это,
  И лично Леониду Ильичу…

  Ne šventas tas Bardauskas, pasirodo…
  Ir, kaip tikra lietuvė, net džiaugiuosi tuo, kas nutiko, nes Tautišką giesmę giedoti už 18 eurų man pasirodė per brangu 🙂

  • reikejo bilieta pirkti geguzes men…buvo lyg ir 8-9 eur…Butumet pigiau,,pagiedoje,,

   • buvo kiek daugiau. Bet ar įsivaizduojate kaip keičiasi žmonių planai ir net sveikata nuo gegužės iki liepos pradžios? Galų gale, sekame orus ir pėsčiomis po lietum visai nesinori teškentis po lietum. O išleistų 40- 50 eurų šeimai gaila… O kai pagalvoji, kad kiti rajonai lepinasi nemokamais renginiais miestų cenruose, tai visai siutas ima.

  • pirkau balandį,kasoje,pensininkas (pusę kainos) , 4,5 Eur.O renginių vertė,kuriuos pamačiau per visą dieną tikrai netoli 100. Baikit dejuot ir kandžiotis.

   • Dziaukis,pensininke, kad nesusirgai ir nenumirei! Ne kiekvienas ryžtasi prieš tuek laiko bilietus pirkti. O ir kodel tureciau prieš kelis men iki renginio įmerkti pinigus, kurie mano šeimai nesimėto?

   • 18 eurų lauko renginiui Kupiškyje, kur daugybė žmonių dirba už minimumą ir tūkstančiai apskritai neturi darbo, yra neadekvati kaina

  • Namuose prie zibalines lempos galejote giedoti.Kas vercia eiti uz pinigus????

   • Apsėjau ir be to giedojimo 🙂 Pastovėjau pakrantėj ir užteko. Apie 21:30 smalsumo dėlei pasiteiravau besistaipančio jaunikaičio prie kasos automobilio, kiek gi tas bilietas dabar kainuoja. 18 pinigų – su pašaipėle atsakė. Eik tu ten ir ten, pagalvojau. Renginys jau eina į pabaigą, o bilieto kaina – kaip mūras…

 • Gal nustatikime riba kiek pinigų ar materialinių vertybių galima pavogti, pasisavinti, į švaistyti, paimti kyšių, jo didi per kadenciją,.metus, mėnesių iš karto ir tada bus aišku nereikės iečių laužyti, ne veltui Dainių 3 mėn, nušalino nuo pareigų. Pasiulimas visiems konservatoriams esantiems taryboje priekyje sodemams iš paskos nueiti į bažnyčią sekmadienį priimti atgaila už padarytas nuodėmės per spaudą atsiprašyti Kupiškio žmonių, o tik paskui kažką komentuoti, sėkmės jums

 • Nesidziaukit pavyduoliai palaoikys ir paleis sitokie cia pinigai ,viskas bus gerai ,dabar tapo tradicija zmones tampyti be reikalo .Laikykis mere,SEKMES TAU IR TAVO SEIMAI…

 • Andriui… Klisti ir nusikaltima daryti yra didelis skirtumas, jums priminimas kai Zigmui buvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos Dainius reikalavo kad Zigmas paliktų taryba šiuo atveju Dainiui pateikti įtarimai nusikalstamą veiką, o jis dar ir rajono meras, tad raginimas būtų Dainiui ir Jolita atsistatidinkit iš užimamų pareigų ir tarybos nario leiskit dirbti teisėsaugai teikti irodimu kaip visi sąžiningai be jokių palikimu iš šalies, o Dainiui taikyk sau tokius pačius reikalavimus kaip reikalava iš kitu

  • Jūs ponas 111, tikriausiai lengvai išprotėjęs, jei manot, kad Dainius ir sau pritaikys kitiems keltus skaidrumo, sąžiningumo kriterijus. Ir kaip Jūs taip galėjo pagalvot, mūsų meras tikrai nei iš tarybos pasitrauks, nei iš merų. Pareikš, kad su juo bandoma susidoroti ir visos Kupiškio kaimo močiūtės gailės. Na ir naivus šis Kupiškėnas

 • Sveikatos ir stiprybes Merui, jo mamai ir seimai, nes dvisaki pletkiniikiu liezuviai ir nuteis, ir pasodins, is bet kokio mazo nusizengimo padarys nusikaltima baisesni uz zmogzudyste, nereikia nei irodymu.

  • Nieko ir daryti nereikia,pamirsot us ka teistas…

 • Kaip greitai išaiškėjo,kas yra kas. Socdemų chebra ir valstiečiai taip intensyviai dalinasi ta naujiena socialiniuose tinkluose,jau tiek jiems laimės.Skundikai ir pavyduoliai niekuomet nebus garbėj, o kas nedirba, tas ir neklysta,deja.

 • Lazda turi du galus. Vienu šitas garbiamasis daug kam už mojavo, dabar gi lazdos galas apsisuko. O kaip draskėsi dėl mazeikienes kedziu, nors tos kėdės vietoj, tokį burbulą išpūtė dėl nieko praktiškai. Žiūrėsim ar stipriai teisėsauga su ta lazda uztvatys per kupra mūsų karaliukui

 • Visi tikriausiai suprantat, kad čia tik ledkalnio viršūnė, sulaikymas už visiškas smulkmenas, kai tokią patirtį turintis valstybinio turto grobstytojas „pasikabino“ant keletos tūkstančių. Naujoji aikštė nelabai sutalpintų su ,šiuo atveju , nelabai garbingu ponu reikalų turėjusius ir jo vadovaujamoms įstaigoms paslaugas teikusių verslininkų, kurie „išpūsdavo “ sąskaitas ir dalį pinigų atiduodavo išgryninę atgal ponui į kišenę, ar atsiskaitydavo paslaugomis. Schema sėkmingai veikanti visose korumpuotose valstybėse, jau nekalbant apie Kupiškiuką. Nori dirbt – mokėk. D.B. suvokė ką daro, manau tam, kad kažkada įklius, psichologiškai yra pasiruošęs, tai labai negailėkim.
  Dėl gražėjančio miestelio – duokit bet kam pinigų – pristatys čia ko tik norit, esmė – suprast ko tikrai reikia mirštančiam regionui. O tos statybos juk ne be reikalo, už ką gi „otkato“ paprašysi ?

  • Pridėkim dar bibliotekos rekonstrukciją – kokie ten pinigai. Ir prisiminkim tai, kaip į šios įstaigos direktoriaus postą pastatė savo bendrapartietį…

  • O kas jau čia kam duoda tuos pinigus. Juos reikia gauti, per projektus ar remejus rasti .O meras sugebejo rūpintis Kupiškiu! Ko kišat pagalius savo ratams? Norit gyventi kokioj Akmenėj …ar Didžiasaly?

   • Na Jūs jau čia klystat, projektą parašė ir finansavimą biblei gavo Jarutis, kaip jau ten besakytumėt, bet Bardauskas pinigų nepramušė, prie jo tik statybos vyksta. Galvoju, kokiam projektui Bardauskas pinigus pramušė, lyg paukštynas prie Migonių turi būti, bet ar ten vyksta kas?

    • Jarutis ir Kupiski pastate.Iki jo nieko ir nebuvo…todel ir buvusiame zydu namelyje gyvena ?

 • Traiškyti žmones negalima. Tačiau kai Bardauskas visus traiškė ir traiško be gailesčio ir už nieką. O čia iš valdiškos kišenės vogė. Von Bardauska. Nereikia man tokio mero ir jo užtarėjo valiušio. Tikiu teisesauga.

Rekomenduojami video