2024/05/19

 

KUPIŠKYJE ATNAUJINAMI ŠILUMOS TIEKIMO VAMZDYNAI

AB „Panevėžio energija“ pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos 2014–2020 m. struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Kupiškio šilumos tinklų rajono šilumos tinklų rekonstravimas“.

Projektui finansuoti skirta iki 50 proc. projekto vertės parama pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos  „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“. Investicijos į Kupiškio šilumos tinklus sudarys 1,29 mln. eurų.

Naujas projektas – 3,2 km atnaujintų šilumos trasų

AB „Panevėžio energija“, eksploatuojanti Kupiškio rajono šilumos ūkį ir tiekianti šilumą gyventojams, toliau didina energijos tiekimo patikimumą savo vartotojams ir atnaujina šilumos tiekimo vamzdynus. Bendrovė atnaujins seniausias Kupiškio šilumos trasas K. Šimonio, A. Purėno, P. Mažylio, Vytauto, Vilniaus, Taikos, Jaunimo gatvių zonose ir Melioratorių gatvėje Noriūnuose. Iš viso numatyta pakeisti 3177 metrų  ilgio vamzdynų.

Projektas bus įgyvendinamas dviem etapais. Skelbtus darbų konkursus laimėjusios UAB „Rimgauda“ ir UAB „Ukmergės inžinerija“ atliks visus šilumos tinklų rekonstravimo darbus, kurie apims projektavimą, senų vamzdynų demontavimą, reikalingų įrengimų ir medžiagų komplektavimą, statybos-montavimo darbus, bandymus, prijungimą prie veikiančių šilumos tinklų ir objekto atidavimą naudoti.

Projekto rangovai balandį pradėjo kasinėjimo darbus, o  vamzdynų keitimas užtruks visą vasarą. Šilumą atnaujintomis trasomis planuojama pradėti tiekti 2019 metų rudenį, vėliau lauks aplinkos tvarkymas. Projekto pabaiga numatyta 2020 metų pavasarį.

Svarbiausia – šilumos tiekimo patikimumas

Pasak AB „Panevėžio energija“ generalinio direktoriaus Petro Diksos, dalis šilumos prarandama dėl vamzdynų šilumos izoliacijos susidėvėjimo. Pakeitus senus vamzdynus naujais pramoniniu būdu izoliuotais vamzdynais, per metus planuojama sutaupyti apie 1450 MWh šilumos, kurios pakaktų keturiasdešimt penkių butų keturių daugiabučių namų patalpoms šildyti. Atnaujintos šilumos trasos padidins šilumos tiekimo efektyvumą, tačiau svarbiausia – bus didesnis šilumos tiekimo patikimumas Kupiškio šilumos tinklų rajono vartotojams.

Kupiškio šilumos tinklų rajone AB „Panevėžio energija“ eksploatuoja 23 km ilgio šilumos tinklų, kuriais energija tiekiama vartotojams. 2017–2018 metais įvykdyto ir naujo projekto įgyvendinimas Kupiškio šilumos ūkyje atnaujins daugiau nei šešis kilometrus šilumos vamzdynų.

Atsiprašo už nepatogumus

Šilumos tiekimo vamzdynų atnaujinimo darbai yra susiję su laikinu šilumos tiekimo nutraukimu ir  kitais nepatogumais, kuriuos tenka patirti gyventojams prie gyvenamųjų bei visuomeninių pastatų.  AB „Panevėžio energija“ atsiprašo už susidariusią situaciją ir tikisi gyventojų supratimo, nes tik atnaujintos trasos leis užtikrinti saugų šilumos tiekimą visiems vartotojams.

Daiva PAULAUSKIENĖ,

AB „Panevėžio energija“

atstovė spaudai

Užs. Nr.719

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Krantinės gatvėje, namus renovuoja tikrai ne Gurklio firma. Savo renovuotus namus šį firma jau seniai pridavė valstybinei komisijai. Liko priduoti tik vienas ir procesas jau vyksta.

 • Ir Račiupėnų gatvę iškniso,iškniso ir paliko. Dabar ten tylu, ramu, jokios technikos, žmonės mašinas po duobes laužo, po purvus maknojasi. Kas čia per nauja mada: pradėti ir nebagti, pradėti ir nebaigti.

  • O Girėno g. Ne tik kad kažka taisytu toliau rausia o maironio g. Išvyso nebekalbu …

  • Kur tas purvas Račiupėnų gatvėje, pavasaris sausas, gal reikia turėti kantrybės?

 • Ar ne Gurklio firma renovuoja namus Krantines mikrorajone?????

 • Kaip renovuojami namai Krantinės mikrorajone? Ar matydami kaip tai vyksta, kiti dar norės tokios renovacijos. Be to išrausė kiemus neva vamzdžiams keisti, tai taip ir stovi tranšėjos. Gal laukia kada rusai puls, bus vietoj apkasų. O baseino „statyba“? Sustumdė žemes tai jau kelinti metai stovi piktžolėm apaugę. Nesiseka Kupiškiui su vadovais, nesiseka. Tik savivaldybė klesti tai jau klesti, tik ar ji aplamai tokiam bažnytkaimy reikalinga ?

 • MERUI TAI TKRAI NEREIKIA TOS SLUINES TRASOS.KA TU DARYTUM JEI TRASA SPROGTŲ ZIEMĄ ,KAIP TU TADA BLIAUTUM.DEBILIZMAS AUKŠCIAUSIOS KLASES.KAIP IR SAUSRA

  • MATOSI KAD ESI GYMES AR GYMUSI DEBILIZMO EPOCHOJE! MAN IRGI NEREIKIA TOS TRASOS ŠIMTAS METŲ MAN INAI AŠ PATI KURENUOSI GYVENU NUOSAVAM NAME TODĖL MAM YRA DZIN TEGUL SPROGINĖJA O APIE MERA TESYBE YRA 150% !! IŠVIS KUPIŠKIS PAVERSTAS BOMŽYNU DAR PERNAI TAIP NEBUVO AŠ NORĖČIAU ČIA TIEK KEISMAŽODŽIŲ IŠPILT KAD NETILPTU I VIENA KOMENTARĄ VISA KUPIŠKIO VALDŽIA YRA PRADEDANT IŠ D BAGIANT IŠ B!!!!!

 • Namai renovuot irgi numatyta buvo 2018 gruodis 😉

 • Visas Kupiškis išraustas niekur neimanoma praeit! Kas iš tu vamdžiu! Ant kiekvieno ženklo prikabinta apylankos apylankos super mera turim!! Nesugeba vieno darbo pabaigt! Viska vienu metu!!!

Rekomenduojami video