2024/05/21

 

PIENO SEKTORIUS STUMIAMAS Į NEBŪTĮ. O ŽEMĖS ŪKIS – TAIP PAT?

Iš aštuonių Seimo Kaimo reikalų komiteto narių atvyko trys: Kazimieras Starkevičius, Andriejus Stančikas, Aurimas Gudžiūnas. Ados Dvarionaitės nuotrauka

Iš aštuonių Seimo Kaimo reikalų komiteto narių atvyko trys: Kazimieras Starkevičius, Andriejus Stančikas, Aurimas Gudžiūnas.
Ados Dvarionaitės nuotrauka

Šį trečiadienį Kupiškyje sulaukta garbingų svečių pulko. Uoginių amatų centre surengtas išvažiuojamasis Seimo Kaimo reikalų komiteto ir Lietuvos žemės ūkio tarybos posėdis.
Kupiškyje tokių renginių iki šiol nebūta, vienu metu čia nebuvo susirinkę tiek žemės ūkio politikos strategų, žemdirbiškų organizacijų lyderių. Idėją pasižvalgyti iš arti po kaimą politikams pamėtėjo pienininkai, pieno ūkių šeimininkai, taigi ir keliauta pirmiausia pas juos.

Ada DVARIONAITĖ

Svečių ekskursija surengta į Pelyšių kaimą pas Egidiją ir Tautvilį Indilus ir į Mieliūnų kaimą pas Laimutį ir Laimutę Baltrūnus. Nuvažiavo, kad pamatytų fermas, karves, žmones. Kad pasikalbėtų, pagalvotų. Ką išgirdę, perduotų kitiems sprendimų priėmėjams.

„Tuštėja kaimai, matėme pas jus važiuodami, liks be gyvulių, be žmonių. Ir ūkininkas sakė: jo sūnus neliks prie karvių, geriau prie vilkiko vairo sės“, – taip sakė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis, Kupiškyje pamatęs tą patį, kas stebima visoje Lietuvoje. Nuo kalbų ir pažadų karvės ir žmonės pagerėjimo nejaučia, o darbų nematyti, naujų veiksmingų sprendimų taip pat. Ir vargu ar greitai kas pasikeis.

Posėdžiauti į Kupiškį atvyko trys minėto komiteto nariai: pats pirmininkas Andriejus Stančikas, jo pavaduotojas Kazimieras Starkevičius ir narys Aurimas Gaidžiūnas. Kiti komiteto nariai kolegoms pasakę: „Ką mes ten Kupiškyje veiksime?“ Jeigu taip svarsto politikai, ko vertos suinteresuotų žmonių diskusijos, problemų įvardijimas, statistinių duomenų dėlionės, sprendimų paieškos, pasižadėjimai, palinkėjimai?

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Didziausia rakstis turintiems 2-10 karviu, kuo greiciau juos sunaikint, tada ateis eile 50-100ir daugiau turintiems, siuos jau per metus du du sunaikins, liks 1000 lantifundai ir daugiau, tokia praktika, patys posedziaujat, kalbat, patys save naikinat, tipinis lietuviskas budas.

  • Taip,tikriausiai sulauks sukilimo,nors tam ir ruosasi Uzsienio armija ivedama ,kad butu kom numalsinti

    • Kokio užsienio? Kazachstano? Koks sukilimas? Dėl karvių? Kom vaišiniesi?

  • Sodybu tustejimo metas.baisu

    • Su tokia LT politika taip ir bus. Tikrai baisu.

Rekomenduojami video