2024/06/15

 

SEIMO NARĮ AUDRĮ ŠIMĄ ĮTARIA PLAGIJAVUS BAKALAURO BAIGIAMĄJĮ DARBĄ

Dėl galbūt nuplagijuoto ir neetiškai parašyto bakalauro baigiamojo darbo nemalonumai gresia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariui Audriui Šimui.

„Lietuvos ryto“ televizija antradienį pranešė, kad kreipėsi į Akademinės etikos komisiją, prašydama įvertinti, ar 2016 m. Edukologijos universitete apgintas 57-erių Seimo nario A. Šimo baigiamasis darbas atitinka akademinės etikos reikalavimus.

„Lietuvos ryto“ televizijos teigimu, Akademinės etikos komisija jau ėmė nagrinėti skundą dėl galbūt neetiškai parašyto parlamentaro darbo.

„Valstiečiams“ priklausančio parlamentaro apgintas baigiamasis darbas įtarimų sukėlė žurnalistei Dovilei Javinskaitei dėl jame esančių dažnų sutapimų su internete skelbiamais kitų studentų referatais.
Tyrimą atlikusi žurnalistė teigia, kad rašto darbų plagijavimo tikrinimo sistema rodo, jog A. Šimo bakalaurinio darbo ištraukos dažnai sutampa su moksliškai nepatikimuose interneto šaltiniuose skelbiama medžiaga.

„Lietuvos ryto“ televizijos paklaustas apie prieš dvejus metus apgintą diplominį darbą A. Šimas tvirtino konkrečių detalių neprisimenantis.

Baigiamąjį darbą apgynusio parlamentaro neatsiminė ir jam tuomet vadovavęs dėstytojas Gintautas Bagotyrius .„Nepamenu tokio studento, kad mokytųsi pas mane“, – žurnalistei sakė A. Šimo bakalauro baigiamajame darbe vadovu patvirtintas G. Bagotyrius.

Žurnalistų kalbinta švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė, kad esant įtarimų dėl plagiavimo būtina viešai kreiptis į Akademinės etikos komisiją.

A. Šimas 2016 m., prieš pat tapdamas Seimo nariu, Edukologijos universitete įgijo paslaugų verslo administravimo bakalaurą.

ELTA

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Olialia!!!

    • Lauksiu tęsinio.

Rekomenduojami video