2024/07/16

 

DĖL NUOTEKŲ – NESIBAIGIANTYS KRYŽIAUS KELIAI

XXI amžiuje vis dar yra vietovių, kurios naudojasi kolūkinių laikų nuotekų sistemomis. Kol gyventojai kenčia negalėdami jomis tinkamai naudotis, vietos valdžia bando atsiginti pažadais. Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

XXI amžiuje vis dar yra vietovių, kurios naudojasi kolūkinių laikų nuotekų sistemomis. Kol gyventojai kenčia negalėdami jomis tinkamai naudotis, vietos valdžia bando atsiginti pažadais.
Asociatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar visai neseniai Aplinkos ministerija grūmojo gyventojams, kad jie jungtųsi prie centralizuotų nuotekų sistemų. Pasirodo, kad aplinkos teršimas valstybei yra kur kas aktualesnė problema nei iš neprižiūrimų nuotekų sistemų į namus bėgančios išmatos. Lietuvos valstybė jau žygiuoja nepriklausomybės trisdešimtmečio link, tačiau rajono Savivaldybė vis dar pasimetusi klaidžioja tarp užsilikusių kolūkinių nuotekų sistemų. Tačiau ar rajono gyventojai dėl to neverti gyventi civilizuoto gyvenimo?

Audinga SATKŪNAITĖ

Jaučiasi bejėgė

Į redakciją užsukusi Naivių kaimo gyventoja Genė Kazlauskienė tikino, negalinti atsistebėti vietos valdžios abejingumu. Ji jau keletą metų į rajono Savivaldybės duris neprisibeldžia ir pagalbos sulaukti negali ne vienerius metus.

Rajono gyventojai kantrybė galutinai trūko po to, kai į jos namus pro ventiliacijos vamzdį pradėjo plūsti nuotekos. Anot jos, kryžiaus keliai dėl nuotekų prasidėjo nuo 2015 metų, tačiau situacija nesikeičia, o vietos valdžia, išskyrus nuotekų ištraukimą, jokių sprendimo būdų daugiau nesiūlo.

„Ar aš žmogus, ar koks gyvūnas? Pastaruosiuos ir tai valstybė globoja. Kodėl aš turiu kvėpuoti viso kaimo išmatomis? Visa ši situacija yra pasijuokimas iš žmogaus“, – emocingai kalbėjo moteris.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nieko, tegul palaukia kai rinkimai bus mero, tai bardauskas greit vamzdzius kanalizacijos prijungs, kad gaut balsu. Bobutem jau malkas isveziojo turbut. O gal ponia i partija neistojus? Ten viskas paprasciau ivyktu.

  • Kaip pro ventiliacijos angą gali tekėti nuotekos?? 😀 nebent kapinynas daugiabutyje ne ten kur reikia pajungęs.

Rekomenduojami video