2023/05/30

 

STUDIJOS PANEVĖŽIO KOLEGIJOJE – PRAKTIŠKAS SPRENDIMAS SIEKIANTIEMS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR SPECIALYBĘ

2018 m. birželio 1 dieną prasidėjo bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Panevėžio kolegija kviečia mokytis specialybių, kurios paklausios rinkoje ir užtikrina darbo ir tobulėjimo galimybes besikeičiančiame pasaulyje.

Būsimiems kolegijos studentams šiemet siūlome rinktis iš 17 studijų programų biomedicinos, technologijų ir socialinių mokslų srityse. Nuolat atnaujiname populiarias studijų programas ir siūlome studijuoti naujas – Informacijos sistemų kūrimą ir priežiūrą bei Tarptautinį verslą. Studijų procesas kolegijoje orientuotas ne tik į teorinių žinių suteikimą, bet ir į tvirtų praktinių įgūdžių formavimą. Sudarome palankias sąlygas studentams derinti studijas, darbą ir asmeninį gyvenimą, todėl kolegijoje intensyviai diegiame pažangias nuotolinio mokymo studijas.

Sparčiai kintant technologijoms, šiandien darbdaviams reikalingi profesionalūs inžinieriai, išmanantys naujausias sudėtingas technologijas ir sistemas bei programavimo ir informacinių sistemų kūrimo ypatumus. Elektros inžinerinių studijų absolventai – vieni iš tų, kurių labiausiai ieško darbdaviai, siūlydami aukštą atlyginimą ir puikias karjeros galimybes. Būtent dėl to Panevėžio kolegijoje populiarios Kompiuterių technikos, Kompiuterių tinklų administravimo, Elektros ir automatikos įrenginių programos. Mokantis antrame kurse, šių studijų krypčių specialistams dažnai pasiūlomas darbas.
Iš esmės pertvarkyta Statybos studijų programa, orientuota į skaitmeninį pastatų modeliavimą, suderinta su universitetinėmis studijomis, sudarant sąlygas sklandžiai pereiti iš profesinio bakalauro į magistrantūros studijas.

Praėjusiais metais kolegijoje pradėta Kelių inžinerijos studijų programa – pirma programa, kur studentų praktika rūpinasi strateginis kolegijos partneris – AB „Panevėžio keliai“.

Biomedicinos mokslų fakultetas kviečia į visada paklausias ir perspektyvias studijų programas – Socialinį darbą, Bendrosios praktikos slaugą, Grožio terapiją, Burnos higieną, Kineziterapiją. Pastarosios studijų programos patrauklios ir dėl galimybės įgyti papildomą kvalifikaciją.

Stojantiesiems siūlome visoje šalyje populiarias ir paklausias Logistikos bei Buhalterinės apskaitos studijų programas. Rekomenduojamos atnaujintos Teisės studijos ir 2018 m. naujiena – Tarptautinis verslas – įkvepianti studijų programa iniciatyviems žmonėms.

Panevėžio kolegija yra vienintelė regiono aukštoji mokykla, kurioje plėtojamos humanitarinės studijos – Muzikos pedagogika. Deramai organizuotos studijos būsimiesiems pedagogams užtikrina naujus gebėjimus ir kompetencijas, atitinkančias šiuolaikinės mokyklos poreikius.

Kasmet darbo rinkoje laukiami Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos absolventai gali dirbti ne tik vaikų lopšeliuose-darželiuose, bet ir priešmokyklinio ugdymo klasėse. Pasirinkę šią programą kartu su puse kitų pažangiausių bendrakursių galės gauti tikslinę beveik 116 eurų stipendiją kas mėnesį.

Ypatingą dėmesį studijų metu skiriame studentų verslumui. Sukūrėme Verslo idėjų registravimo platformą (http://panko.lt/studentams/verslumas/). Studentams, užregistravusiems verslo idėjas ir ketinantiems kurti startuolius, teikiame įvairiapusę pagalbą: konsultacijas, mokymus, tarpininkaujame ieškant partnerių ir verslo pradžios finansavimo.

Kolegijoje sudarytos puikios sąlygos ne tik mokytis, bet ir dalyvauti mokslinėje veikloje: studentų mokslinės draugijos (SMD) nariai dalyvauja kasmetinėse SMD konferencijose, pristato savo darbus periodiniame leidinyje „Mokslo šaknys“. Pajausti studentavimo subtilybes ir išbandyti savo gebėjimus galima tapus studentų atstovybės „PankoSA“ nariu. Kolegija siūlo įvairią veiklą (sporto, meno būrelius) po studijų užsiėmimų.

Kolegijoje skatiname tarptautiškumą ir kuriame palankias sąlygas studentams išvykti studijuoti ar atlikti praktiką įvairiose užsienio aukštosiose mokyklose pagal „Erasmus+“ programą.

Kolegija nuolat atnaujina praktinio mokymo centro laboratorijas, diegia išmaniąsias technologijas. Įrengta Mobiliųjų aplikacijų auditorija su naujausiais „Apple“ kompiuteriais, išmaniaisiais įrenginiais bei 3D spausdintuvu. Milijoną eurų viršijančiomis ES fondo lėšomis bus įkurtas Energetinių procesų studijų ir inovacijų centras, turėsiantis šešias modernias laboratorijas, kuriose vyks studijos, bus atliekami tyrimai atsinaujinančios energetikos srityje.

Visi šiemet mokyklas baigiantys abiturientai, kurie išlaikys tris brandos egzaminus (mokyklinį arba valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros bei valstybinį matematikos brandos ne mažesniu kaip 25 balai įvertinimu), taip pat užsienio kalbos egzaminą ir įveiks kolegijų studentams iškeltą 2 balų stojamąją kartelę, studijuos nemokamai. Neturėtų dvejoti ir tie, kurie vidurines mokyklas baigė gerokai anksčiau – penkiabalės sistemos vertinimai kol kas yra labai palankiai perskaičiuojami stojančiųjų naudai.
Išsami informacija apie studijas Panevėžio kolegijoje – www.panko.lt

Užs. Nr.780

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video