2023/11/30

 

LIŪDNA UGNIAGESIŲ KASDIENYBĖ: Į LIEPSNAS – UŽ MENKĄ ALGĄ

Varganai atrodantis Kupiškio r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pastatas. Vargani ir joje dirbančių ugniagesių atlyginimai. Autorės nuotrauka

Labai maži atlyginimai, prastas aprūpinimas darbo priemonėmis. Tai – aktualiausios visos šalies ugniagesių problemos. Jas padėti spręsti pasiryžęs sausio 9 dieną Kupiškyje įsteigtas ugniagesių-gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) skyrius.

Praėjusią savaitę rajone lankėsi ir UGPS vadovas, aptartos vietinių ugniagesių bėdos ir rūpesčiai.

Jurga BANIONIENĖ

Siekia socialinio dialogo

UGPS Kupiškio skyriaus pirmininku išrinktas Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmos pamainos vadas Dainius Saukaitis. Jis teigė, kad šiuo metu UGPS skyriai kuriami visoje Lietuvoje, profsąjungos labai atsigauna, šis judėjimas skatinamas.

Veiklą Kupiškyje pradeda ugniagesių-gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) skyrius. Jo pirmininku išrinktas Dainius Saukaitis (antras iš kairės), pavaduotoju – Audrius Laucius (trečias iš kairės). Dešinėje – UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.
Nuotrauka iš Dainiaus Saukaičio albumo

„Ne kažkokio poreikio vedami jį įkūrėme Kupiškyje, bet kad būtų paprastesnis bendravimas, problemų sprendimas, vyktų socialinis dialogas.

Dabar kaip Kupiškio profsąjungos skyriaus pirmininkas galėsiu tiesiogiai kreiptis į valdybos viršininką. Išsirinkome pirmininką, pavaduotoją, galime oficialiai po 120 valandų per metus skirti profsąjunginei veiklai darbo metu. Mūsų profsąjunga šiandien vienija 16 statutinių pareigūnų ir 19 Savivaldybės ugniagesių, o pagrindinis uždavinys yra tiesiogiai atstovauti ugniagesių interesams“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot D. Saukaičio, susiformavusi iš dalies klaidinga nuomonė, kad profesinė sąjunga kuriama tik tada, kai esama problemų vietoje.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Na apie vadą Bočiulį tai tik juokas ima, koks iš jo gaisrininkas , turi buti smagus greitas ,tokioje įstaigoje dirbantis, na liežuviu gerai pamala, to ir gana musų valdžiai

  • Ar ne priesgaisrine,gaisrine persikele i buvusius elektros tinklu pastatus?Ten didziausi pastatai, dvieju aukstu ir garazu nemazai.Ar visi netelpa,butinai reikia sedeti miesto centre?Ar ne tiesa?

    • Šeip tai tie ugniagesiai kurie būna mieste tai yra statuniai VPGT ugniagesiai, o tie kurie būna kaime tai yra svivadybės ugniagesiai UK.

  • O kokį ten užgyventą turtą Drulanų V. vis gabena ir gabena neaiškia kryptim iš Dariaus ir Girėno gatvės? Matyt,nespėjo visko iki naujų metų išgabent,reikia kadendijos pratęsimo.

  • O kieno kasdienybė Kupiškyje linksma? Gal pensininkų …????

Rekomenduojami video