2024/06/16

 

IŠRAUSTO MIESTO GYVENTOJAMS KILO ABEJONIŲ DĖL ŠILDYMO

Šiuolaikiški šilumos tiekimo vamzdžiai Kupiškyje pakeitė atitarnavusius senuosius. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Pernai prasidėję šilumos tinklų atnaujinimo darbai tęsiasi ir šiemet. Nuo pavasario iki dabar spėta išrausti visą miestą. Privežta naujų vamzdžių. Kurį laiką šie darbai buvo lyg ir apmirę. Kupiškėnai nuogąstauja, kad apkasais virtęs miestas toks liks ir šalčiams užėjus. Ar laiku prasidės šildymo sezonas? Ar nešildysime oro? Kas sutvarkys kaip pridera išraustas gatves baigus darbus, nes kai kurios trasos šiuo metu labai atsainiai užverstos, aplinkui pilna šakų, skaldos liekanų.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Žada oro nešildyti

AB „Panevėžio energija“ Kupiškio tinklų rajono viršininkas Algimantas Sankauskas patikino, kad dėl šilumos tiekimo vamzdynų keitimo šildymo sezono pradžia Kupiškyje tikrai nevėluos.

„Darbai Kupiškyje numatyti vykdyti keliais etapais. Daugiau nei 30 metų eksploatuoti seni vamzdynai Stoties, Gedimino, P. Mažylio, K. Šimonio, L. Stuokos-Gucevičiaus, B. Žekonio, Vytauto, Vilniaus gatvių zonų atkarpose išmontuojami ir keičiami naujais, šiuolaikiškais, poliuretano izoliacija dengtais vamzdynais, kurie ne tik mažins šilumos praradimą, bet ir didins šilumos tiekimo patikimumą, o tai reiškia, kad bus išvengta netikėtų avarijų. 2018 metais suplanuoti šilumos tinklų rekonstravimo darbai ir Subačiuje. Darbus atliekantys rangovai buvo pasirinkti konkurso keliu pagal mažiausią pasiūlytą jų atlikimo kainą. Sutartinius įsipareigojimus jie vykdo.

Vis dėlto jų darbo tempai ne visada tenkina, bet pastaruoju metu darbai suintensyvėjo. Senus vamzdynus pakeisti nėra paprasta. Pasitaiko visokių nenumatytų kliūčių, kai vėl reikia kreiptis į projektuotojus ir derinti tolimesnę darbų eigą. Be to, darbus šiemet stabdo ir nepalankios oro sąlygos. Dėl to, manau, kad ir aplinkos tvarkymas, ko gero, bus atidėtas kitiems metams. Žemė įmirkusi.

Sunku ją stumdyti ir lyginti. Šiems darbams atlikti rangovai gali samdyti subrangovus. Techninę darbų priežiūrą atliekame mes patys, t. y. AB „Panevėžio energija“. Nuolat šaukiame susirinkimus, aptariame, kaip greičiau tvarkytis, kad gyventojai ne tik pėstute, bet ir automobiliais galėtų judėti įprastais maršrutais. Kaip minėjau, tai tęstinis projektas. Kupiškyje dalis darbų bus atliekami ir kitais metais. Taigi žmonėms palinkėčiau apsišarvuoti kantrybe. Dar noriu pridurti, kad iki šalčių išorėje nebeliks ir laikinų vamzdynų, kuriais, demontavus senus, šiuo metu kupiškėnams tiekiamas karštas vanduo. Oro šildyti tikrai neketiname“, – pabrėžė pašnekovas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O mane labiau neramina kitas klausimas – ar po šito milijonų sukišimo į žemę žiemą vis dar taip pat žaliuos žolė virš šiluminių trasų?

    • zaliuos tik maziau

    • Gražu kai žolytė žiemą žaliuoja. Gal ir žibučių bus… Dvylika mėnesių laužą kūrens…

  • Nesijaudinkime- kad ir nešildys, tikrai sąskaitų išrašyti nepamirš 😉 Kaip ir po namų renovacijos- gali būt radiatoriai užsukti visą žiemą -vistiek sąskaita ‘už šildymą“ niekada nebus mažesnė kaip 30 eurų…

Rekomenduojami video