2024/03/01

Tėvystė – didelė atsakomybė ir dar didesnė laimė

Iš kairės: dukra Živilė, Virginijus, jaunylė Rasa, Virginijaus mama Kazimiera Kaušakienė, dukra Dovilė ir žmona Rasa. 

Rytoj, pirmąjį birželio sekmadienį, gėlės pražys ne moterų, o vyrų rankose. Juos pasveikinti skubėsime Tėvo dienos proga. Vieniems ši diena bus susitikimas su kituose šalies miestuose įsikūrusiais vaikais. Bus ir tokių, kurie išvykę savo laimės ieškoti kitur, tėčius pasveikinti galės tik telefonu ar internetu. Ne vienas gėlės žiedą padės ant savo tėvo kapo… Kažkas galbūt tądien pirmą kartą taps tėčiu. Pasikalbėti apie tėviškus džiaugsmus ir rūpesčius pasikvietėme tris dukras su žmona užauginusį Virginijų Kaušakį iš Skapiškio. Kaip ir šviesaus atminimo tėtis Jonas Kaušakys, Virginijus pasirinko pedagogo profesiją. Skapiškio pagrindinėje mokykloje jis darbuojasi jau daugiau nei dvi dešimtis metų.

Atskubės pasveikinti

Vieni tėvą prisimena kaip vaikystės žaidimų draugą, kiti – kaip griežtą, turintį tvirtą savo nuomonę, tretiems jis – geras bičiulis, su kuriuo galima pasikalbėti apie įvairiausius dalykus. Tai žmogus, kuris visada išties pagalbos ranką savo vaikams.

Tris dukras į gyvenimą jau išleidęs V. Kaušakys rytoj jų sulauks savo namuose Skapiškyje. Pasveikinti savo tėčio Tėvo dienos proga merginos niekada nepamiršta. „Atvažiuoja ir su gėlėmis, su įvairiomis dovanomis, visi pabendraujame, aplankome senelio kapą“, – apie tai, kaip mini šią dieną, pasakojo V. Kaušakys. Kai vaikai jau išsibarstę po įvairius šalies kampelius, nieko negali būti geriau nei visiems kartu sueiti ir smagiai pasibūti.

Užaugo pedagogų šeimoje

V. Kaušakys – tikras skapiškėnas. Šiame Kupiškio rajono miestelyje prabėgo visa jo vaikystė, jaunystė. Virginijus gimė pedagogų Kazimieros ir Jono Kaušakių šeimoje. „Mano mama kilusi iš Salamiesčio. Į Skapiškį ji atvažiavo atlikti praktikos mokykloje, čia susipažino su tėčiu, pradėjo draugauti, nors gavo paskyrimą į Marijampolę, tačiau liko Skapiškyje“, – apie savo tėvus pasakojo Virginijus. Kai buvo pastatyta nauja mokykla, šalia iškilo ir ketverių butų namas mokytojams. Čia ir apsigyveno Kaušakiai. Netrukus penkiasdešimtąjį gimtadienį minėsiantis Virginijus – antras vaikas, vieneriais metais anksčiau gimė brolis Gintaras. Šviesaus atminimo Virginijaus tėtis J. Kaušakys net trisdešimt metų vadovavo Skapiškio mokyklai. Ilgus metus matematikos mokytoja šioje ugdymo įstaigoje dirbo ir jo mama.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“


——-
Autorius: Jurgita BANIONIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video