Praėjusią savaitę vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstyta daugybė labai svarbių, svarbių ir tiesiog rutininių problemėlių.
Visuomenės intereso sargyboje
Vienas iš kupiškėnams įdomesnių klausimų turbūt yra miesto bendrojo plano iki 2026 metų koncepcijos svarstymas. Šiame miesto vystymosi perspektyviniame plane yra numatomos Kupiškio plėtros galimybės. Projektuotojai pateikė net keturis variantus, kuriomis kryptimis jie siūlo plėsti miestą – statyti gyvenamuosius kvartalus, pramoninius rajonus ir t. t.
Politikai nutarė, kad sunku numatyti, į kurią pusę plėsis miestas, tarkim, po dešimties ar dar daugiau metų, todėl jie neatmetė jokių galimybių, tik atkreipė projektuotojų dėmesį, ko plane tikrai neturėtų būti.
Rajono Tarybos nariai nurodė, kad būtina užkirsti kelią gyvenamųjų namų statybai parko teritorijoje. Ji žemėlapyje turi būti nuspalvinta žaliai, kad niekam niekada nekiltų minčių čia užsiiminėti statybomis.
Ne kartą, svarstant šį klausimą, buvo grįžta prie senojo miesto stadiono, kuriame projektuotojai, su kažkuo pasitarę, jau buvo suplanavę nedidelių gyvenamųjų namų statybą. Kai kurie Tarybos nariai dar kartą pareikalavo, kad stadionas būtų išlaikytas visuomenės reikmėms.
Projektuotojams buvo pateiktos numatomos miesto plėtros gairės. Galutinis sprendimas dėl šios koncepcijos turėtų būti priimtas tik metų pabaigoje. Iki tol žadama miesto plėtros klausimais tartis ne tik su specialistais, bet ir su visuomene. Gali būti, kad kažkokios mintys ar net planai pasirodys ir laikraštyje.
Miškininkams – kelių policijos funkcijos
Nemažas diskusijas sukėlė ir, atrodytų, nekaltas klausimas dėl kelio ženklų pastatymo. Niekam nekilo abejonių, kad reikia pastatyti jaunimo laisvalaikio centro “Amicus„ kieme iš Atgimimo gatvės pusės ženklą 303 “Motorinio transporto eismas draudžiamas„, tačiau ilgai tartasi, ar leisti valstybės įmonei Kupiškio miškų urėdija statyti dvidešimt kelio ženklų 304 “Krovininių automobilių eismas draudžiamas„. Nemaža Tarybos narių dalis manė, kad, pastačius tuos ženklus, gali kirstis verslo subjektų interesai. Tiesa, kad sunkūs miškovežiai labai gadina kelius, bet jei miškininkai turės galimybę statyti ženklus ir išdavinėti leidimus įvažiuoti į mišką, visai galimas atvejis, kad bus sudaromos nevienodos verslo galimybės. Visgi labai nedidelė balsų persvara buvo leista tuos ženklus statyti.
Didėja rinkliava
Pakeistas vietinės rinkliavos mokestis už komercinių renginių organizavimą Savivaldybei priklausančiose viešojo naudojimo teritorijose.
Nuo šiol, norint organizuoti renginius prie Kupiškio marių, prie Pyragių ežero, prie Kupiškio piliakalnio, Uoginių kaime, už dieną reikės mokėti du tūkstančius litų, o už kiekvieną kitą dieną po du šimtus litų.
Sudarytos dar kelios tarybos
Nuspręsta sudaryti Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro tarybą, kurios pirmininku paskirtas mero pavaduotojas Aidas Mikėnas. Be jo, taryboje dirbs Skapiškio kultūros namų direktorius Valdas Bačanskas, Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, Kultūros centro direktorius Rapolas Lukoševičius, Savivaldybės tarybos narys Vytautas Mockus, Savivaldybės kultūros centro etnografė Alma Pustovaitienė, Rudilių Jono Laužiko pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Venckus.
Rajono Savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybai vadovaus Leonas Apšega. Šios tarybos nariais – Savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis, rajono Tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto narys Jonas Blaževičius, Savivaldybės gydytojas Vincas Dražba, rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Bronė Kaleinikovienė, Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Dovilė Kulbokienė, Lietuvos gydytojų sąjungos rajono skyriaus pirmininkė Vida Pranckūnienė, ligoninės vyriausiasis gydytojas Povilas Rimkus, ligoninės vyriausioji slaugytoja Rasa Šaltenienė.
Taip pat sudaryta rajono etninės kultūros plėtros taryba. Dvidešimties žmonių grupei vadovaus etnografė Alma Pustovaitienė.
Skolinsis
Biudžete trūkstant lėšų nutarta imti milijono devynių šimtų tūkstančių litų paskolą penkeriems metams iš palankiausias sąlygas pasiūliusio banko.
Pasiskolinti pinigai bus naudojami vandentvarkos sistemoms įrengti Palėvenėlės ir Adomynės kaimuose; Lauryno Stuokos–Gucevičiaus gimnazijos stadionui Lauko gatvėje rekonstruoti; aktyvaus turizmo paslaugų plėtrai prie Lėvens tvenkinio; galimybių studijų, investicijų, techninių projektams rengti; Povilo Matulionio vidurinės mokyklai rekonstruoti; Kultūros centro pastato pertvarkyti.
Nors biudžete ir trūksta lėšų, taryba nusprendė atleisti uždarąją akcinę bendrovę “Agrojavai„ nuo 2007 metų valstybinės žemės nuomos mokesčio ir nuo šių metų nekilnojamo turto mokesčio, o G. Pažemio individualiajai įmonei (pirtis) 50 procentų sumažino nekilnojamojo turto mokestį už 2007 metus.
Priimti ne visi sprendimai
Rekordiškai ilgai užtrukusiame posėdyje buvo svarstomi net 49 sprendimų projektai. Ne dėl visų sprendimų Tarybos nariams pavyko susitarti. Tarp atidėtų kitam posėdžiui klausimų yra sprendimas dėl gyvūnų ir bičių laikymo taisyklių.
Siūlydami to klausimo sprendimą atidėti ateičiai, vieni Tarybos nariai juokavo, kad reikia palaukti žiemos ir bičių problema savaime išsispręs. Kiti sakė, kad rajono bitės dar nesuskaičiuotos, todėl ir jų priežiūros taisyklių net negalima nustatinėti.
——-
Autorius: Gintaras JURGĖLAS