2024/04/19

 

PRASIDĖJO DALINĖ LENKIJOS ŪKININKŲ BLOKADA PASIENYJE SU LIETUVA

Lenkijos ūkininkų kelio blokada ties Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu. ELTOS nuotrauka

Lenkijos ūkininkai pradėjo dalinai blokuoti kelią tarp Kalvarijos ir Lenkijos Suvalkų apskrities Budzisko kaimo. Maždaug savaitę turinčios trukti akcijos metu jie nori tikrinti transportuojamų ukrainietiškų grūdų kiekius.

Žemdirbiai netoli pagrindinio kelio esančioje aikštelėje atsigabeno sunkvežimį, kuris apkabinėtas plakatais: „Žaliasis kursas = Lenkijos nykimas”, „Protestas prieš žemės ūkio produkciją iš Ukrainos“, „Be mūsų būsite alkani vilties ir blaivybės“, „Žaliasis kursas = badas”, „Ūkininkų protestas visoje šalyje”

Akciją pasienyje su Lietuva organizuojantis Lenkijos ūkininkų atstovas Karolis Pieczynskis tikino, kad savaitę laiko vyks ne blokada, o protestas. Pasak jo, bus tikrinamas sunkusis transportas atvažiuojantis iš Lietuvos.

„Tai nebus blokada, skirtingai nei kai kuri medija visą savaitę kalbėjo. Protestas bus tinkamoje formoje. Kartu su sienos apsaugos, mokesčių inspekcijos tarnybomis nusprendėme, kad tai bus kontrolė“, – pasienyje žurnalistams teigė K. Pieczynskis.

„Mes būsime čia 7 dienas 24 valandas per parą, bet tikrąjį darbą darys institucijos. Jie tikrins sunkųjį transportą kuris atvažiuoja iš Lietuvos ir tikrins kas juose vežama“, – pažymėjo jis.

Į pasienį atvykti planuoja ir Lietuvos delegacija, kurią sudaro NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas, VRM viceministras Vitalijus Dmitrijevas, ŽŪM Kancleris Aleknavičius, Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba, generalinis komisaras Renatas Požėla, VSAT vadas Rustamas Liubajevas, Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas, Lietuvos ambasados Lenkijoje atstovai.

Delegacija sieks išklausyti Lenkijos ūkininkų reikalavimų, pateikti Lietuvos turimą informaciją. Visą informaciją, kurią pateiks Lenkijos institucijos ar ūkininkai, Lietuvos institucijos planuoja patikrinti.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį nuotoliniu būdu susitinka su Lenkijos žemės ūkio ministru, o Susisiekimo ministerija tariasi su Lenkijos institucijomis, kad sunkiajam transportui būtų leista važiuoti per Lazdijų kryptį, jeigu prie Kalvarijos pradėtų formuotis spūstis.

Praėjusią savaitę Lenkijos ūkininkai blokavo kelius į Ukrainą, taip pat – pagrindinį šalies greitkelį į Vokietiją. Protestuojama dėl, lenkų žemdirbių vertinimu, nesąžiningos konkurencijos, nes ukrainiečių grūdai yra pigesni ir mažina produkcijos kainas visoje Europoje.

Baiminamasi, kad įtampa tarp Lenkijos ir Ukrainos gali būti išnaudota Rusijos provokatorių.

ELTA

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video