2024/06/21

 

KUPIŠKIO BIBLIOTEKOJE DYGSTA NAUJA PAREIGYBĖ

Kupiškėnams labiausiai rūpi, iš ko biudžetinė įstaiga išlaikys naująjį specialistą. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Kupiškio viešoji biblioteka ieško direktoriaus pavaduotojo kultūrai.

Kam prireikė naujos pareigybės, kokius uždavinius spręs ir kokie reikalavimai naujam įstaigos darbuotojui bus keliami?

Kristina VALYTĖ

Kodėl reikalingi struktūriniai pokyčiai

Pasak Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus Algirdo Venckaus, nors direktoriaus pavaduotojo kultūrai pareigybė Kupiškio bibliotekoje nauja, didelėse bibliotekose tai jau seniai nieko nebestebina.

Pavyzdžiui, tokią pareigybę turi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Kitose bibliotekose pareigybės irgi skamba panašiai arba sujungtos, pavyzdžiui, Anykščių viešoji biblioteka turi kultūros projektų ir personalo vadovą, o Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka turi kultūros veiklos vyriausiąjį vadybininką.

„Jeigu atkreiptumėte dėmesį į mūsų bibliotekos struktūrinę informaciją, tai apskritai nerastumėte jokio direktoriaus pavaduotojo – nei ūkio reikalams, nei kultūrai. Bibliotekai reikalingi struktūriniai pokyčiai“, – teigė A. Venckus, aiškindamas, kad šios pareigybės poreikis atsirado dėl išaugusių direktoriaus darbo apimčių.

Plačiau skaitykite gegužės 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Tai jeigu direktoriui Algirdui Venckui prireikė šitam kaimuke pavaduotojo kultūros reikalams, tai šitas konservatorius nesusitvarko su savo pareigomis. Nereikia ant galvos visiems myžti ir sakyti, kad lyja šiltas lietus. Saugok savo subinę Algirduk, kėdė nestabili, bus kitas meras, kad tik netektų eiti ieškoti naujų „iššūkių“

 • Kokia čia naujovė. Šitiek metų buvo direktoriaus pavaduotojo pareigybė. Dirbo L. Matiukaitė. Šast, pertvarkė, o apsisukus vėl reikia.

 • Tikrai bibliotekoje nereikia jokių struktūrinių pokyčių. Pakankamai daug darbuotojų dirba, gal direktoriui reikia peržiūrėti pareigybes ir atliekamas funkcijas priskirtoms pareigybėms. Ir nereikia lygintis su Panevėžio ir kitų miestų bibliotekomis. Labai teisingai komentuoja komentatoriai, kurie mano, kad pareigybė ir konkurso sąlygos sukurtos jau aiškiam pretendentui. Pagyvensim – pamatysim.

 • Nesvaikit

 • Išaugusių apimčių? Miestelyje vos 4-5 tūkstančiai gyventojų. Reikia ir sąžinės ,nors truputį turėt.

 • Kas gali paneigti kad vieta ruošiama Dainiui juk reike žmogui kažkur kamanduot

  • Perskaičiau konkurso sąlygas ir supratau, kad jei esi įgijęs universitetinį išsilavinimą, gerai moki vieną užsienio kalbą, turi supratimą ir moki rašyti projektus, tai ir prašom, galima dalyvauti. Tokių žmonių Kupiškio rajone daug, manau bus nemažai kandidatų. Tikėtina, kad laimės geriausias!

  • Arba dabartinei kultūros namų direktorei,Bardauskas gal lys kitur.

  • Kažin ar Dainiui, čia irgi vadovaujama pareigybė. Kažką priglaus iš savivaldybės.

 • Kupiškyje nėra tokio žmogaus, arba skirta kažkam konkrečiam asmeniui.

  • Kam skirta ir taip aišku…tik durnius gali nesuprast. Kada ponui ir poniai padai svilt pradėjo.

Rekomenduojami video