2024/07/13

 

SAVIVALDYBĖS KONTROLIEREI VIETOJE ATLEIDIMO – DIDESNIS ATLYGINIMAS

Savivaldybės kontrolierei Vilmai Mažeikienei, Tarybai pritarus, bus mokama didesnė pareiginė alga. Jurgos Banionienės nuotrauka

Jau rašėme, kad rajono meras Dainius Bardauskas nepatenkinamai įvertino Kupiškio rajono savivaldybės kontrolierės Vilmos Mažeikienės veiklą. Buvo pateiktas siūlymas atleisti kontrolierę iš pareigų.

Nesutikdama su tuo, ji mero sprendimą apskundė Nuolatinei Kupiškio rajono savivaldybės kontrolieriaus tarnybinės veiklos vertinimo komisijai.

Ši komisija priėmė savo sprendimą. Su juo supažindinta kovo 30 d. per rajono Tarybos posėdį.

Jurga BANIONIENĖ

Didesnis pareiginės algos koeficientas

Sprendimo projektą „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierės Vilmos Mažeikienės kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo motyvuoto siūlymo įgyvendinimo“ pristačiusi Teisės skyriaus vedėja Jovita Bakanaitė-Talačkienė kalbėjo, kad kaip ir kasmet, vertinama tarnybinė kontrolierės veikla.

„Savivaldybės meras D. Bardauskas kontrolierės V. Mažeikienės 2022 m. tarnybinę veiklą įvertino nepatenkinamai. Savivaldybės kontrolierė, pasinaudodama tokia teise, nesutiko ir parašė prašymą, kad jos tarnybinę veiklą vertintų Nuolatinės Kupiškio rajono savivaldybės kontrolieriaus tarnybinės veiklos vertinimo komisija“, – aiškino J. Bakanaitė-Talačkienė.

Ji perskaitė šios komisijos 2023 m. kovo 13 d. pateiktą išvadą. Kontrolierės veikla įvertinta labai gerai.

Pateiktas siūlymas nustatyti Kupiškio rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierei V. Mažeikienei didesnę pareiginę algą, taikant 1,0 didesnį pareiginės algos koeficientą. Siūlyta nustatyti kontrolierei pareiginės algos koeficientą (baziniais dydžiais) – 15,5.

Sprendimo projekte numatyta, kad sprendimas įsigaliotų nuo šių metų gegužės 1 d.

J. Bakanaitė-Talačkienė taip pat teigė, kad ir Valstybės tarnybos įstatymas, ir Vyriausybės nutarimas, kuriame numatyta veiklos vertinimo tvarka, numato, jog tai tėra tik komisijos siūlymas, ir galutinį sprendimą dėl skatinimo priemonės priima Taryba.

Konservatorių siūlymas – padėka

Jeigu jau atkurtas teisingumas, Tarybos narys Virginijus Umbra pasiūlė, kad sprendimas įsigaliotų ne nuo gegužės 1-osios, kaip numatyta sprendimo projekte, o nuo balandžio 1 dienos.

„Turėčiau pataisyti gerbiamą Tarybos narį, kad komisija neatstato teisingumo, ji tik siūlo, vertina. Teisingumą, kaip jį kas supranta, turi atstatinėti Taryba“, – replikavo D. Bardauskas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos rajono Taryboje vardu kalbėjusi Neringa Klimavičienė teigė, kad pristačius šį sprendimo projektą ir susipažinus su komisijos teikiamu siūlymu, pasigesta kitų alternatyvių siūlymų, kurie numatyti Valstybės tarnybos įstatyme.

Ji supažindino Tarybos narius su nustatytomis skatinimo priemonėmis valstybės tarnautojui jo tarnybinę veiklą įvertinus labai gerai. Tai – padėka, vardinė dovana, nuo vieno iki dviejų pareiginių algų dydžio piniginė išmoka, iki penkių mokamų poilsio dienų arba darbo laiko trumpinimas, kvalifikacijos tobulinimo finansavimas.

„Norėtume pasiūlyti alternatyvų balsavimą ir gerbiamai kontrolierei pasiūlyti padėką“, – per posėdį kalbėjo N. Klimavičienė.

Plačiau skaitykite balandžio 1 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

„Labai gražu būtų kontrolierei turėti mano padėką“, – ironizavo Dainius Bardauskas.
Jurgos Banionienės nuotrauka
Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Todėl niekas gerai apie ją neatsiliepia visam Kupiškyje nes yra labai arogantiška, mėgsta žeminti kitus yra tik AŠ

 • TUR BŪT KAD IKI ŽMOGAUS TOLOKA

  • Taikliai

 • Kažkaip neteko girdėti niekad, kad kas nors gražiai atsilieptų apie šią moteriškę kaip žmogų. Įdomu kodėl.

  • TODĖL, kad jūsų girdėjimo, atsiliepimų lygis prasideda nuo bardako ir baigiasi ties dugnu. Mesvabaliu gimęs tik savo mėšle iatsiliepimus bei girdėjomus tegirdi.

   • Gal fermoj ilgai dirbus kad vis apie mėšlą ? Pagal matomas klaidas tai labai panašu .

 • Palei pavarde ir darbai mero, bardako kėlimas lygioj vietoj, ne be reikalo tampo teisėsauga….. būtų be dėmės, viso šito cirko nebūtų…

  • Jeigu žmonės jau trečius rinkimus nori , kad Dainius Bardauskas būtų rajono Meras ir jį išrenka , tai geresnio nėra. Tik priešai nenori matyti, o rinkėjai mato, kad vertas pasitikėjimo , sugebantis nuveikti rimtų ir visiems pastebimų darbų žmogus.

 • Bardauskas, Šimonių eglės žvaigždės nenugalėjo, o nori V. Mažeikienę nugalėti. 😀 Durnius su iniciatyva….

  • O, Sene,esi pati durne su iniciatyva,neislipi is komentaru,apgailetina

Rekomenduojami video