2024/06/25

 

ŠMIDTO MALŪNAS IŠ NAUJO PRISIKELS

Į programą įtraukti Nochemo Šmidto malūno su technologine įranga tvarkybos (remonto, restauravimo, konservavimo, avarijos grėsmės pašalinimo) darbai. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Patvirtinus Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) 2023–2025 metų programą, įvairiose Lietuvos savivaldybėse bus tęsiami jau pradėti kultūros paveldo objektų tvarkybos darbai.

Visų pirma tvarkybos darbų projekte numatyta menkaverčių priestatų pašalinimas, kuriais sovietiniais metais buvo aplipdytas visas malūnas.
Vyčio Zavacko nuotrauka

Tarp jų – Adomynės dvaro ir Palėvenės vienuolyno. Finansavimas skirtas ir naujam rajono objektui – rengiamasi restauruoti Nochemo Šmidto malūną.

Adomynės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje suplanuoti vykdyti avarijos grėsmės pašalinimo darbai.

Jurga BANIONIENĖ

Kam skiriamas dėmesys

Paveldotvarkos finansavimo 2023–2025 metų programai įgyvendinti šiemet, kaip ir pernai, skirti 5 mln. 883 tūkst. eurų.
Didžiausias dėmesys bus skiriamas spartesniam jau pradėtų tvarkybos darbų vykdymui ir užbaigimui 25-ių savivaldybių objektuose, 4 vyskupijose ir 2 arkivyskupijose.

Pasak kultūros viceministro Rimanto Mikaičio, paveldotvarkos programoje dėmesys atkreiptas ir į tautinių mažumų, inžinerinį techninį, dvarų ir sakralinį paveldą, taip pat į medinių sakralinių objektų apsaugos technines priemones. Šiuose objektuose bus rengiami tvarkybos ir tyrimų projektai, likviduojamos kylančios avarijų grėsmės, vykdomos restauravimo ir tvarkybos veiklos.

Plačiau skaitykite vasario 14 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pagaliau:) visada tikėjau, kad toks statinys negali sunykti, pražūti.

  • Valio!!! Džiaugiuosi!

  • Geros naujienos

Rekomenduojami video