2024/06/19

 

SAVIVALDOS RINKIMAI – KANDIDATŲ SĄRAŠŲ MARGUMYNAI

Pixabay nuotrauka

Vyriausiosios rinkimų komisijos paskelbtais duomenimis, kovo 5 dieną vyksiančiuose savivaldos rinkimuose 60-yje šalies savivaldybių mandatų skaičius, be merų, yra 1498, iš viso rinkimų sąrašų savivaldybėse – 467. Iš jų partijų – 430, koalicijų – 5, politinių komitetų – 323.
Iš viso kandidatų sąrašuose 13769. Iš jų partijų – 12495, koalicijų – 271, politinių komitetų – 1003.

Kupiškio rajone politikai iš septynių partijų varžysis dėl 21 rajono Tarybos nario mandato. Kandidatų sąraše 185 žmonės.

Kas šį kartą pretenduoja į rajono Tarybos narius, pasižiūrėjome iš arčiau.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Bendra statistika

Ilgiausias kandidatų sąrašas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – po 42.

Šiek tiek nuo jų atsilieka Lietuvos socialdemokratų partija – 33.

Šios trys partijos ir kadenciją baigiančioje rajono Taryboje turi savo atstovų.

Konservatoriai su socialdemokratais yra sudarę valdančiąją koaliciją.

Iš kitų partijų, kurios pastaruoju metu nebuvo tarp rajoną valdančiųjų, ilgiausią kandidatų sąrašą pateikė Liberalų sąjūdis – 26.

Darbo partijai, kurią pastaraisiais metais krėtė visokios reformos, rajone panoro atstovauti 18.

Mažiausiai kandidatų surinko dvi naujai įsikūrusios partijos. Tai Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 13 ir Lietuvos regionų partija – 11.

Partijos, dalyvaujančios rinkimuose Kupiškio rajone, privalėjo į savo sąrašus įtraukti ne mažiau kaip 11 kandidatų, kitaip sakant, ne mažiau kaip pusę nustatyto rajono Tarybos narių skaičiaus.

Plačiau skaitykite vasario 14 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Deja nei vieno svento o tuo labiau tinkamo i merus liudna labai ir graudu,

  • DP – tai čia tie uspiskichininkai ? Tie kurių patronas ne vieną kartą teisiamas buvo ? O ir kandidatas į Kupiškio merus nuo DP taipogi su Temide reikalų turėjęs.. Sodoma Gomora.

  • Peržiūrėjau VRK skelbiamus kandidatų sąrašus, biografijas:) Rimtai, DP? Taip sunku su nariais partijoje? Nei intelekto, nei išsilavinimo, nei nepriekaištingos reputacijos nereikia, kad taptum kandidatu į savivaldos rinkimus? Rajonas ne medžiotojų būrelis:)

  • Kiek perbėgėlių Kupiškyje iš vienos partijos į kitą. Baisu:)

Rekomenduojami video