2024/05/21

 

NORĖJO ATIDUOTI VIENĄ ŠUNĮ, IŠSIVEŽĖ ABU – KAS KALTAS?

Girsteikių kaimo gyventojui Edmundui Šoblickui ši nuotrauka liko kaip prisiminimas, gyvūnų globėjai išsivežė jo šunelį. Vyras tikino, kad norėta išsivežti ir katiną, bet jo nebedavė.

Girsteikių kaimo gyventojas Edmundas Šoblickas šluostėsi ašaras – vyras sakė, kad gyvūnų globėjai, kuriuos pats išsikvietė į savo kiemą, jį apvogė.

„Prašiau, kad paimtų tik kalytę, o jie išsivežė ją kartu su mažuoju šuneliu ir dar katiną norėjo iš manęs atimti“, – graudinosi pašnekovas.

Kristina VALYTĖ

Paprašė paduoti ir išsivežė

Tad apie viską nuo pradžių. E. Šoblickas kelerius metus laikė kiemsargę kalytę, vardu Alfa, ją parsinešė iš to paties kaimo gyventojų. Laikė ją pririšęs prie būdos, bet kas iš to, kad kalytė pririšta, jei kiti savo šunis laiko palaidus.

„Kai prasideda ruja, ir sukas šunys apie mano Alfą, čia toks dalykas, kad nenusaugosi“, – kalbėjo Edmundas aiškindamas, kad kalytė įprastai atsivesdavo po dvi vadas per metus.

Vyras tvirtino, kad iki šiol tai jam nekėlė didelių problemų, šunelius paaugindavo maždaug iki dviejų mėnesių, tada dėdavo skelbimus į laikraščius, kad juos dovanoja.

„Visada greitai išdalydavau, o šįkart sunkiai sekėsi. Niekas neskambino, nors tu ką. Ir kaimynai pradėjo pykti, kad greičiau kažką daryčiau, nes šuniukai kalės nebežindo, po svetimus kiemus pradėjo bindzinėti, kitus šunis lodyti.

Šiaip ne taip pavyko juos išdalyti. Sau pasilikau vieną šuniuką, patinėlį, o kad nebeprisiveisčiau daugiau šunų, Alfą nusprendžiau atiduoti į gyvūnų globos namus. Labai sunku buvo, bet apsisprendžiau“, – teigė šunų augintojas, kreipęsis į gyvūnų globos įstaigą „Mažas draugas“.

Edmundas Šoblickas suprato, kad jeigu neatiduos gyvūnų globėjams kalytės, šunų prisiveis tiek, kad užteks ne tik jam, bet ir visam Girsteikių kaimui. „Anksčiau lengvai išdovanodavau, bet pastaruoju metu ėmė nebesisekti“, – teigė vyras. Nuotraukos iš asmeninio pašnekovo albumo

Plačiau skaitykite vasario 4 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Medalis prieglaudai!!!) Žmonės ,kaip akmens Amžiuje,nieko nežino ,sukasi vienoje vietoje,o kas Apie gyvūną pagalbos??? Nesugebu nelaikyk,nieks neverčia.Reik baudas pakelti!!!! Ir daugiau Reaguoti į tokias situacijas.

 • Super, kad paėmė ta Kalytė.Jeigu žmogus galvoja ,kad Šuniui tinka gyventi prie Lenciugo ,tai yra jau Žveriskumas.,Ačiū Jums Kad Isgelbejote ta Kalytė. išvis neturėtų likti šuniukų prie Lencūgu.Kureme amžiuje Mes gyvenam.!!!Turi būti tvarka,O pas mus Akmens Amžius.Siaubas….

  • visai gražiai šuniukai atrodo. Nepanašūs į nuskriaustus ir neprižiūrėtus

 • Žmogus kreipėsi pagalbos, o gavo antausį iš prieglaudos, dar ir komentatoriai dedasi visažiniais teisėjais…

  • Siaubas,Augintinis ne Žaislas.Jis turi būt prižiūrėtas.Nesugebi suteikti sąlygų ,tai ir laikyti nereikia.

 • Prieglaudai medalis!

 • Kada uždraus šitaip kankinti gyvūnus!! Ir dar skundžiasi jis matai. Mes ES ir 21a. Kiek paleidęs į pasaulį tokiam pačiam kankinimui. Tik pasakė, kad niekas neskambino, o paskui išdalino stebuklingai, ne mielieji, tai buvo atsikratymas(arba išmeta miškuose,arba nužudo), o ne išdalinimas. Kiek dar tai bus toleruojama?Žurnalistai prisideda prie gyvūnų kankinimo toleravimo, skatinimo tą daryti, nes nieko nerašo apie žiaurų elgesį su gyvūnais, nešviečia žmonių ir neugdo gilaus kaimo mentaliteto. Pasiskaitykit įstatymus. Senis jauniklį sugalvojo kankinti prie būdos, o atgyvenusia atsikratyti. Kaži kokia jo bus paskutinioji? Prieglaudai- medalis!

 • Ir gerai padarė … greit ir patį išveš. Daug geriau mažiesems bus

 • Durnių ir bažnyčioj muša

Rekomenduojami video