2023/03/24

 

BIUDŽETĄ IŠGELBĖJO SUTAUPYTAS MILIJONAS

Kalbėdama apie šių metų rajono biudžeto pajamas Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė sakė, kad jos planuojamos 5,3 proc. didesnės nei pernai. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Rajono Taryba vasario 2 dieną patvirtino Kupiškio rajono savivaldybės 2023 metų biudžetą – 27 084 066 eurus einamųjų metų prognozuojamų pajamų, 488 212 eurų ilgalaikių paskolų lėšų, 1 517 640 eurų sukauptų Savivaldybės praėjusių metų biudžeto nepanaudotų pajamų, 29 089 918 eurų išlaidų, iš jų darbo užmokesčiui – 16 743 576 eurus, paskoloms grąžinti 738 520 eurų.

Taip pat numatyta patvirtinti 575 090 eurų biudžetinių įstaigų pajamų įmokų į Savivaldybės biudžetą.

Visų 2023 metų Savivaldybės biudžeto išlaidų struktūroje didžiausią dalį sudaro asignavimai, skiriami švietimui, – 38,4 proc., socialinei apsaugai – 20,8 proc., poilsio, kultūros ir religijų finansavimo funkcijai – 11,2 proc.

Šių metų rajono biudžetą pristatė Reda Totorienė, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Tarybos narių vertinimai

Iš 20 Tarybos narių, dalyvavusių posėdyje, 15 balsavo už 2023 metų biudžeto patvirtinimą, 5 susilaikė. Biudžetą spėta patvirtinti paskutinę dieną iki numatyto termino.

Dauguma Tarybos narių sutiko su tuo, kad šių metų biudžetas subalansuotas, pagal galimybes atsižvelgta į rajono įstaigų ir įmonių poreikius. Bet klausimų kilo.

Tarybos narys Valentinas Beinoris klausė, kiek pasikeitė Savivaldybės paskolos aptarnavimo kaštai. R. Totorienė atsakė, kad jie padidėjo tris kartus, arba 3,7 proc. Tai išgirdęs V. Beinoris dar paklausė, ar nebuvo galima 1,5 mln. eurų likutį panaudoti paskoloms grąžinti.

R. Totorienė teigė, kad šios lėšos padėjo subalansuoti biudžetą ir užtikrinti įstaigų veiklos išlaidas.

Tarybos posėdžio pirmininkas, rajono meras Dainius Bardauskas, kolegai priminė, kad reikėtų atsižvelgti į tai, kiek pabrango komunaliniai mokesčiai, transporto išlaidos, kiek didėjo darbo užmokestis.

Plačiau skaitykite vasario 4 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ar 3,7 proc. padidėjimas reiškia padidėjimą tris kartus?

  • Nepanaudoti pinigai, reiškia, gyventojų permokėti mokesčiai. Ir dar vienas klausimas. Nesenai buvo pabrangintas vanduo. Nuo vasario 1 dienos, pabrangino šaltą vandenį 27 %. Ar čia bardausko baseino atidarymo proga susimesim?

  • Juk tas pats,jei nepanaudojo, vadinasi sutaupė. Ko nepanaudojam, kažkam paliekam arba turim juodai dienai. Skirtumo nematau.Neišleido.

  • Kiek mums žinoma tas milijonas nėra sutaupytas, o nepanaudotas milijonas,. Tai du skirtingi dalykai tai ir sakykim tiesą kaip yra kam čia gražinti ,ir nemeluokim Kupiškėnams ,tai kiekvienais metais nepanaudojama virš milijono tai ir biudžetas ne skylėtas.

    • Tai ir gerai kad sugeba pinigus prilaikyti. Nera ko švaistit juk nieks nežyno kas bus rytoj

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video