2023/11/29

 

SOCIALINIO BŪSTO SPĄSTAI IR GEROVĖ

Savivaldybė planuoja, kad Kupiškyje baigiamame statyti šešių butų socialiniame būste ateinantį pavasarį jau galės įsikurti pirmieji gyventojai. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Savivaldybė planuoja, kad Kupiškyje baigiamame statyti šešių butų socialiniame būste ateinantį pavasarį jau galės įsikurti pirmieji gyventojai.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Kiekvienam žmogui labai svarbu turėti stogą virš galvos. Net ir benamiai ieško, kur prisiglausti nors valandėlę. Tiems, kurie neišgali įpirkti butų, namų, gelbsti valstybė, suteikdama pastogę. Kiekviena Lietuvos savivaldybė turi tam tikrą socialinio būsto fondą. Tokį turi ir Kupiškio rajono savivaldybė.

Visgi ne visuomet gyventojai džiaugiasi gavę valdišką pastogę. Kartais pasiūlytas socialinis būstas būna labai nugyventas ir varganas, sunkiai pasiekiamas, lyg pasityčiojimas iš žmogaus, kuriam siūloma ten apsigyventi.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Dvi istorijos

Sakoma, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Šis posakis gal ne visai tinka, kai kalbama apie socialinį būstą. To būsto niekas nedovanoja, bet savivaldybės tik leidžia juo naudotis laikantis tam tikrų taisyklių ir tvarkos.

Norėjęs pasigerinti gyvenimo sąlygas kupiškėnas P. V. buvo pasipiktinęs, kad jam skirtas butas Noriūnuose visiškai neparengtas apsigyventi.

Vyras papasakojo, kad iki šiol gyveno Kupiškyje, Gedimino gatvės bendrabutyje, irgi socialiniame būste. Buvo sutaręs, kad po metų Savivaldybė pagerins jo gyvenimo sąlygas ir suteiks butą su patogumais. Esąs neįgalus, 80 proc. nedarbingas. Eilėje socialiniam būstui gauti buvo įrašytas pirmu numeriu. Šių metų spalio pabaigoje jam pasiūlytas butas Noriūnuose, Melioratorių gatvėje.

Ten nuvykęs su Savivaldybės atstove pamatė nekokį vaizdą. Butas gal nuo pastatymo nematęs remonto. Grindyse plyšiai, kambario sienų dažai atsilaupę, koridoriuje atplyšę tapetai, pelėsio pėdsakai matyti virtuvėje ir palei balkono duris. Neveikė klozetas, vonia apkalkėjusi, ruda. Jam buvo pasakyta, kad reikės pakeisti klozetą, praustuvą, dažų virtuvei. Tai išgirdęs nutarė surašyti buto defektų aktą ir prašymą, kad Savivaldybė tuos defektus pašalintų. Tas raštas rugsėjo 29 dieną buvo pateiktas Savivaldybės administracijai.

Plačiau skaitykite gruodžio 12 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tokį mandrų namą skirti ubagams? Ar ne pergerai?

  • Kiekvienas gudrus tik reikalauti … Lyg būtų koks užjūrio princas .Kur yra parašyta, kad neįgalieji turėtų būti aprūpinami karalių apartamentose ir nebeturėtų nei piršto pajundinti dėl savo gerbūvio??? Gal dar ir sveikatą praradęs per velnio lašus… Tada tai iš viso jau virš naglumo …

Rekomenduojami video