2023/09/26

 

SAVIVALDYBĖS ĮMONĖSE VIEŠO INTERESO VIS MAŽIAU

Laikinoji Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Bernatavičienė patvirtino Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių nuostatus be valdybų. Pasinaudota įstatymo spraga, kad mažos įmonės jau nebepriskiriamos viešo intereso įmonėms, nors jos teikia gyvybiškai būtinas visiems gyventojams paslaugas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vandens tiekimas, miesto švara, butų ūkio priežiūros reikalai, susisiekimas maršrutiniais autobusais – labai svarbios kupiškėnų gyvenimo sritys, kuriomis daugiausia rūpinasi Savivaldybės uždarosios akcinės bendrovės. Atrodo, kad šių įmonių valdymas pereina vien tik į politikų rankas.

Patvirtinti nauji UAB „Kupiškio vandenys“, UAB „Kupiškio komunalininkas“, UAB „Kupiškio autobusų parkas“ nuostatai, kuriuose nebėra valdybų. Tuos nuostatus patvirtino laikinoji Savivaldybės administracijos direktorė, politinio pasitikėjimo pareigas einantis asmuo.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pasinaudota įstatymo spraga

Politinei vienvaldystei kelias atsivėrė šių metų kovo 19 dieną per rajono Tarybos posėdį nusprendus pripažinti netekusius galios Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių nuostatus, kuriuose buvo įtvirtintas valdybų, kaip kolegialaus valdymo organo, sudarymas.

Dabar Savivaldybės administracijos direktorius galės šioms bendrovėms atstovauti kaip savininkas. Savivaldybės administracijos vadovo galios jau buvo sustiprintos 2016 metais, kai rajono Taryba pavedė Savivaldybės administracijos direktoriui įgyvendinti akcinėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse Kupiškio rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių bendrovių akcijų suteikiamas turtines ir neturtines teises ir pareigas. Įpareigojo Savivaldybės administracijos direktorių pakeisti Atstovavimo savivaldybei akcinėse bendrovėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse taisykles.

Atsisakydami Savivaldybės įmonėse valdybų, kurioms yra priskirtos priežiūros funkcijos, politikai pasinaudojo įstatymo spraga, kad mažos įmonės jau nebepriskiriamos viešojo intereso įmonėms ir jose gali nebebūti kolegialaus valdymo organų – stebėtojų tarybų, valdybų.

Kyla klausimas, kaip gali kad ir mažos įmonės, kuriose Savivaldybė turi 100 proc. akcijų ir teikia gyvybiškai būtinas visiems gyventojams paslaugas, neturėti viešo intereso įmonių statuso.

Antra vertus, ar galima kalbėti apie efektyvų įmonių valdymą, jei visas valdymas koncentruojamas rankose administracijos direktoriaus, kurio pareigybė yra politinio pasitikėjimo. Asmenį eiti šioms pareigoms siūlo Savivaldybės meras ir tvirtina rajono Taryba.

Plačiau skaitykite birželio 6 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Stalino ir Tamosiuno saule senai nusileido ir nebepatekes….

 • Kvaili, o kam tau žinoti ir domėtis yra jis viską žino, viską moka tau lieka tik vykdyti jo norodimus jei ne tiesiogiai tai per įmonės vadus ir mokėti kiek jis nurodys

 • Tamošiūnas buvo objektyvus ir aukšto intelekto.

  • 1. Pastatyta ligoninė.
   2. Pastatyta poliklinika.
   3. Pastatyti kultūros namai.
   4. Pastatyta dujų pilstymo stotis.
   5 Pastatyta mokykla.
   6. Pastatytas Kraštiečių mikrorajonas.
   7. Sutvarkyta miesto aikštė.
   8. Užtvenktos marios.
   Ir kas svarbiausia neleido viršininkams ir kolchozų pirmininkams vogti, todėl jų tarpe turėjo daug priešų.
   Apie šį žmogų tik gerai arba nieko. Kas prisimena „prieštamošlūninį“ Kupiškį, neduok Viešpatie tokių vaizdų,manau, su manimi sutiks.

   • O prie Tamošiūno kas buvo? Amerika?

   • Tikra tiesa, gyvenau Kupiskyje, kai Tamosiunas buvo sekretoriumi. Atsitikus bedai. galejome eiti pas ji tiesiai i kabineta, buti isklausyti ir reikalai jo pagalba susitvarkydavo per savaite. Dar mieste sutikes prieidavo ir paklausdavo, ar viskas gerai.
    Jis rupinosi ir miestu, ir jo gyventojais.
    Dabar gi, tavo rupesciai – tavo paties reikalas.Norint gauti parasa is kokio valdininkelio, reikia pas ji uzsirasyti kaip pas popieziu audiencijos ir nuejes supranti, kad kompetencijos NULIS!

 • Nuo tos moters priklausys įmonių valdymas???? Jūs juokaujat????

  • Nemanau, kad nukentės viešasis interesas.

 • O kam to reikia. Turim Tamošiūną/suklydau Bardauską,tas pats/pasakys ir taškas.

  • Turim geriau. Tamošiūnas privengdavo Vilniaus valdžios. O Maskva irgi buvo ranka pasiekiama…

Rekomenduojami video