2023/11/28

 

PAJAMŲ DEKLARAVIMAS ŠIAIS METAIS VYKS KITAIP

Šiemet pajamų mokesčio deklaraciją pateikti ir mokestį sumokėti gyventojai turės iki liepos 1 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais:

• nuo balandžio 15 d., gyventojų pajamų deklaraciją Elektorinio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų);

• po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

„Siekiant užtikrinti sklandų pajamų deklaravimą, nenutrūkstamą sistemų veikimą ir kokybišką klientų konsultavimą nuotoliniu būdu, deklaravimą šiemet įgyvendinsime segmentuotai. Pirmiausia deklaruoti pajamas galės tie gyventojai, kurie šiuo metu vykdo individualią veiklą, nes jiems pajamų deklaraciją privaloma pateikti norint gauti socialinio draudimo išmokas nedarbingumo atveju“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė pažymėdama, jog po savaitės prie jų prisijungs ir kiti gyventojai.

VMI primena, kad šiemet gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeltas į liepos 1 d., deklaracijoms pateikti bus daugiau laiko, o permokų grąžinimo terminas nesikeičia – jos, kaip ir kasmet, turės būti grąžintos laiku, iki liepos 31 d.

VMI inf., nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video