2023/02/05

 

MERAS IR DIREKTORĖ – JAU LAISVĖJE

Rasa ČEPAITĖ

Dar nesibaigus 48 val. terminui po sulaikymo piktnaudžiavimu įtariamas Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas šiandien paleistas į laisvę. Vakar iš areštinės išėjo ir tuo pačiu įtariama Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė Dalia Markauskienė nurodė merui nesilankyti Kupiškio rajono savivaldybėje ir Kultūros centre, nebendrauti su nurodytais asmenimis, pareikalautas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tokia pati kardomoji priemonė priimta ir dėl J. Janušonienės.

Vakar ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydama skirti minėtiems įtariamiesiems nušalinimą nuo pareigų. Teismas prokurorės prašymą patenkino ir D. Bardauską nuo pareigų nušalino 3 mėnesiams, o J. Janušonienę – 1 mėnesiui.

Dar du privatūs asmenys šioje byloje yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu. Jiems prokurorė taip pat skyrė rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu Kupiškio rajono savivaldybėje. Savivaldybėje, jos valdomame Kultūros centre, kelių asmenų darbo vietose bei namuose antradienį atliktos kratos ir paimti reikšmingi dokumentai bei daiktai.

Tyrimas vyksta dėl šių metų liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių. Festivalį organizavo Kupiškio kultūros centras.

 

Autorės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kaikas iš aukštų koalicijos partnerių labai jau trina rankas ,kad taip atsitiko . Gėda net klausyt. Vistik politika atima iš žmogaus paskutinį žmogiškumo jausmą ,kai savas partietis bėdoj, o vaiposi neišpasakytai. Kėdė po š……a yra labai laikina gali bet kada išlėkt . Ir tampi eilinis nuskriaustas ir visų pamirštas. Netokie jau jūs bičiuliai ,kaip deklaruojat. Sėkmės .

  • Gandonešei garsiajai dar pūslių ant užpakalio nepritrynė nuo nuolatinio sėdėjimo komentaruose kažim?

  • Kupiskenai nekreipkit dėmesio yra sukurta konservu, grupė kuri visus juodina, izeidines, leisinomis ir ne leistinos priemonėms ir veiksmais kad tik apgyntu nusikaltusi ar pažeidėją kuris yra konservu,partijos narys, ipatingas rajono vadą Dainių B, bet visiems ateina galas, kai apetitas,ispuikimas ir pačio savęs aukština aš viskas tai matosi

  • Įdomu, ta žmogysta, kuri lakstė su skundais – ar dabar taps labiau gerbiama ir mylima Kupiškio žmonių? Gal suorganizuos geresnį renginį nei Stichijos? O gal vėl grįšim prie Lingaudalos? Juk akivaizdu, kad tai bobiškas pavydas ir kerštas…

    • žinai, brangioji, jei tau artimą žmogų kažkas sunkiai sužeistų, ar laikytum skundikais tuos, kas nurodė kaltininką?

    • Gerbiama Gala, užsirašyk ant durų ir automobilio: „jei vogs – neskųskit, nekenčiu skundikų“. O tada tai patikėčiau šio tamstos komentaro nuoširdumu.

    • O jeigu jus apvogtų, ką tuomet rašytumėt?

Rekomenduojami video