2024/07/12

 

SUSTABDYTA MERO NARYSTĖ PARTIJOJE, TEISMAS TRIMS MĖNESIAMS NUŠALINO NUO PAREIGŲ (ATNAUJINTA)

Rasa ČEPAITĖ

Praėjus beveik parai nuo Specialių tyrimų tarnybos (STT) audringo vizito Kupiškio rajone, meras Dainius Bardauskas, Kupiškio kultūros centro Jolita Janušonienė vis dar už grotų.

Šių žmonių sulaikymo terminas turėtų baigtis rytoj, kai prokuratūra paskelbs tolesnius savo veiksmus atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl Kupiškio rajono savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo tarnyba bei prekyba poveikiu.

Kaip jau buvo paviešinta, įtariama jog dalis liepos 6-ąją festivalyje „Stichijos“ prekiavusių verslininkų iš mero galėjo sulaukti palankesnių sąlygų už kyšį grynaisiais pinigais. Šiame tyrime figūruoja ir Kupiškio kultūros centro direktorė J. Janušonienė, taip pat įtariama piktnaudžiavimu. Dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu.
Vakar STT pareigūnams sulaikius minėtus vadovus, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija sustabdė D. Bardausko narystę joje.

Konservatorių Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pranešė, kad D. Bardausko narystė sustabdyta dviem paroms, vėliau bus sprendžiama dėl ilgalaikių priemonių.

„Narystė jau suspenduota“, – sakė ir šios partijos atstovė spaudai Jūratė Mockuvienė.

D. Bardauskas buvo šios partijos Kupiškio rajono skyriaus pirmininkas, jo pareigas laikinai vaduos pavaduotojai.

„Pirmininku jis lieka, bet narystė sustabdyta tiek, kol sužinosime tolesnius prokuratūros veiksmus. Mūsų žiniomis, jam dar nėra net įtarimai pareikšti ir jų gali net ir paskui nebūti. Dar per anksti šioje situacijoje spręsti, bet mes pagal partijos tvarką mero narystę stabdome“, – teigė atstovė spaudai.

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė.
Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Socialdemokratės J. Janušonienės bendrapartiečiai neskuba. Iš komandiruotės grįžęs Lietuvos socialdemokratų partijos Kupiškio skyriaus pirmininkas Augenijus Cesevičius teigė, kad dar nieko nežino apie vakar vykusius įvykius savam krašte, šiandien esą jis su partija bandys tai aiškintis. Tačiau Kupiškio  kultūros centro vadovė, pašnekovo žodžiais, pagal partijos tvarką turėtų pati sustabdyti savo narystę joje.

„Mūsų partija pasisako už skaidrią politiką, netoleruojame tokių dalykų ir jei vis tai pasitvirtins, bus ir sprendimai. O kol kas niekas dar neaišku“, – pabrėžė pirmininkas.

ATNAUJINTA 12.22 val.

Panevėžio apylinkės teismas tenkino prokuratūros prašymą ir 3 mėnesiams nušalino įtariamąjį Dainių Bardauską nuo Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigų.

Laukiamas sprendimas dėl direktorės J. Janušonienės. Kupiškio rajono meras D. Bardauskas ir Kupiškio kultūros centro direktorė J. Janušonienė lieka areštinėje po vakar vykusio sulaikymo. Tačiau teismas jau priėmė sprendimą nušalinti merą trims mėnesiams nuo pareigų. Dėl kardomosios priemonės šiandien 15.30 val. bus priimtas sprendimas ir J. Janušonienės atžvilgiu. Prokurorai jai žada siūlyti taip pat nušalinimą. Tad tikėtina, kad rytoj abu jau bus laisvėje. Taip pat sulaikytas vienas Rokiškio krašto verslininkas, figūruojantis tame pačiame tyrime. Kokios piniginės sumos galėjo plaukioti šioje situacijoje, prokuratūra neatskleidžia.

„Teismas įvertinęs visus prokuratūros pateiktus duomenis daro išvadą, kad Kupiškio rajono savivaldybės meras D. Bardauskas, įtariamas sunkaus nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu, šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje negali toliau eiti savo pareigų.

Procesinės prievartos priemonės – nušalinimo nuo pareigų skyrimas užkerta galimybę įtariamajam daryti naujas nusikalstamas veikas, kurias galimai padarė vykdydamas tiesiogines funkcijas, susijusias su užimamomis pareigomis. Taip pat siekiama, kad būtų greičiau ir nešališkiau ištirtos nusikalstamos veikos, nebūtų daromas poveikis kitiems susijusiems asmenims, trukdoma baudžiamajam procesui.

Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui“, – rašoma Panevėžio apylinkės teismo pranešime spaudai.

ATNAUJINTA 17.00 val.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, šiandien teismas patenkino prokurorės prašymą vienam mėnesiui nušalinti Kupiškio kultūros centro direktorę nuo pareigų. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Kultūros centre buvo piktnaudžiaujama tarnyba.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nežinau kiek tos jūsų vestuvės kainuoja, bet rašo, kad prezidento inauguracijos renginiams buvo numatyta 60 tūkstančių. Bet gal švarių ne tiek daug reikia…

 • Net negalvoju, kad sau Meras ka nors paeme. Tokio masto rengini kaip Stichijos padaryti už tiek pinigu nėra brangu – 70 tūkstančių euru kaip prabangiu vestuvių kaina. Atrodo, Amerikoj Nepriklausomybes dienos svente Vasingtone 2 millijardus kainavo. Mūsų miestas mažas, pramonės ir dideliu verslu čia niekada nebus, tai galime būti garsus tik savo patraukliais kulturiniais renginiais. Kai neliks ir renginiu, tada tapsim visišku kaimu.

 • Niekam vienas, kitas tūkstantėlis kišenės nedrasko. Tokių žmonių pirštai visada lenkti į save. Prisiminkit mero namo stogo dengimo istoriją 🙂

  • O kas čia per istorija

 • Meras čia nėra kaltas , bet tegu pasako kad rinko pinigus konservatorių partijai .

  • Dar gražiau. Strėlės į Gabrielių?

 • Kai fantazuojama apie tai, kad galima vogti vieną kitą tūkstantį svečiams vaišinti, tai darosi labai liūdna dėl tokio žmonių supratimo. Tikėjau, kad meras sąžiningas žmogus. Apie tai, kad vogtų Ar leistų vogti dėl vyno ir sumuštinių svečiams, net mintis nekilo. Juk tiek kalbama apie Jo dorumą ir reklumą sąžiningai dirbti. Vagystė yra vagystė. Nejaugi galėtų į tai veltis? Dabar ne ta situacija, kad reiktų gelbėtis nuo bado. Ir STT nepuola ant tuščios vietos. O ir trys mėnesiai nušalinimo nuo darbo yra daug. Tai irgi kai ką sako… Tais, kurie klykia, kad taip nebuvo todėl, kad nebuvo, tikrai netikiu. Kažkas įvyko negero.

 • Labai nustebino SVEČIO pasisakymas.Žmogus agituoja už nusižengimus.Sutinku,kad svečius reikėjo pavaišinti,kad reikėjo tam pinigų,bet ar gi yra problema.Kiekviena kavinė ,parduotuvė išrašys sąskaitą ir problemos nėra. Susigadino jauni žmonės savo reputacijas,kiekvienas galės bet kada tai priminti.

  • Pritariu jums. Politikoje yra kiti veiklos standartai. Esantys valdžioje pridėtinės vertės nekuria. Todėl turi žinoti tvarką kaip ir kur žmonių uždirbtus pinigus išleist. Žinojo meras kur eina. Drąsiai prikaišiojo tarybos nariui kad tai ne jo „uab’as“, o pats elgėsi kaip nuosavam kolūkyje:tam duosiu, o tas negaus. Esam besivelkantis uodegoj rajonas pagal daug parametrų. Trūksta pinigų ligoninei, mokykloms. Darbo vietų nėra. Pametėjo Stichijas. Čia kaip senovės Romoje: numesk ubagams duonos ir žaidimų. Numetė. Ir dar sau įsidėjo į kišenę. Ko jau ko, bet išbandymo valdžia meras neatlaikė. Po rinkimų arogancija tryško per kraštus. Ir nesvarbu 3 men nušalinimo ar dar daugiau. Munduras suteptas.

   • Priminsiu, kad perėmęs rajono vairą, meras rado savivaldybę paskutinėj 60-toj vietoj.Jam dirbant buvo pakėlęs berods net į 44 vietą pagal daug parametrų. Keturi metai vadovavimo ir parvežti keturi rajonui apdovanojimai. Mundurą tepė STT ir Panevėžio merui net per antruosius rinkimus, bet vistiek žmonės išrinko antrai kadencijai. Čia dar tebevyksta tyrimas, o jau smerkiat nieko nežinodami, tik bobučių pliatkų prisiklausę.

 • Baisu kas gi bus su Kupiški Dainiuka 3 mėn, nebus kultūros centras praranda savo globėjus Socdemu, vienos tevonijos nėra gelbėkit pražus Kupiskenai be tokių izimibiu ajajai gelbėkit žmonės rinkti aukas, streikuokit, piketuokit prie seimo, STT, konservatorių ir Socdemu partijų bustiniu galas ateina

 • tai vietiniai bendrininkai uz grotu, o kur iniciatoriai (-ius)?

 • Matau ir pliusą šios istorijos. Bus sutaupyti trys mero atlyginimai, bus galima naujam renginiui pinigėlius atidėti.

  • arba merui is tu pinigeliu aiksteje mini paminkla pastatyti, vietos ten davaaaaliai!

 • Manau, kad eiliniai kupiškėnai čia ne prie ko. Čia kerštas tų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių buvo nustumti nuo lovio, ar tiesiog nesugebėjo prie jo patekti, o dabar džiūsta iš pavydo. Už tai lietuvis niekada neatleis.
  Jeigu meras kartais bus nušalintas, pamatysim kas labiausiai veršis į jo vietą.

  • jauciame,kas labiausiai verzesi į sį postą!

 • Nesidziaukit pavyduoliai nei jis cia pirmas nei paskutinis ,palaikis ir paleis sitokie cia pinigai,o renginys buvo puikus ir viskas OK…

  • labai idomu,kaip kiti ,buve merai sukosi?

 • Ei, kultūrininkai, nedarykit nieko, tada bus gerai! Kupiškis garsėjo visoj Lietuvoj savo originalumu, ir šventė garsėjo! Kažkam baisu padirodė 70000 renginiui! Kas žino kiek kainuoja scenos, apšvietimas, įgarsinimui, atlikėjai , komunaliniai patarnavimai, VAIŠĖS svečiams ! O tai bėda! Nuo amžių
  Iietuviai svetingi buvo ir svečią baltu pyragu vaišino! Gal kupiškėnai turejo , kaip J.Baltušis rašo : surudijusią silkę besišypsantis žydelis vargšui piemeneliui į popierį įvyniojo? Nu ir tegu buvo ta VIP palapinė, ir pavaišino svečia taure vyno, kumpiu ir dešra , gal net sūriu geru! Tai džiaukitės kad suorganizavo rengėjai, kad negėda svečią pavalgydinta išleisti. Per tuos visu nuostabus ir taisykles jau nebe mokėsim su žmonėm pasibičiuliauti!

  • Tai taip išeina, dziaukimes ir darykit mums ta dziaugsma, o jei truksta lesu, tai darykime nusikaltimus, bet svarbu, kad butu „šikarna“ svente. Zmones, atsipeikekite! Otkatai it kt nusikaltamu budu igijamos lesos, poveikiai ir t.t. patys sakote, kad Lietuvoje yra kasdienybe. Tai su korupcija nebekovokim, taip iseina? Nes ikliuvo musu meras. Tabu! O jis norejo nmums sventes! T.y. nesavanaudiskais tikslais dare nusikalstamas veikas! Ir baikit cia politinius susidorojimus(galetu buti greiciau priesingai), pavyda, kersta. Kazkas paskunde. Taip. Bet neteisinkime mero. Faktas, kad nera ir nebuvo cia viskas svaru. Kaip byla be pasibaigtu. Trim men nusalinti mera nuo pareigu-cia jau visau nebejuokinga. Ir neieskokim kaltu kaltas tik jis pats, pats ir politine karjera susigadino.

  • Svety, kiek suprantu, tvirtini, kad truputį pavogti dirbant visuomenės labui yra gerai? Na, jei tavo dviratį paimtų našlaičiams, tai nieko tokio? Juk dėl gero tikslo, o tau dar mašina liktų, vistiek abiem vienu metu nevažiuoji.

Rekomenduojami video