2023/02/08

 

SAVIVALDYBĖS KONTROLIEREI KOJĄ PAKIŠO KĖDŽIŲ PIRKIMAS

Į paskutinį rajono Tarybos posėdį prieš vasaros atostogas politikai buvo susirinkę birželio 20 dieną. Visi darbotvarkės klausimai, daugiausia liečiantys anksčiau patvirtintus Šepetos bei Salamiesčio mokyklų pertvarkymo organizacinius reikalus, nekilnojamąjį turtą ir įvairius finansinius dalykus, aptarti beveik per porą valandų. Meras Dainius Bardauskas politikams palinkėjo gerų vasaros atostogų. Kitas Tarybos posėdis preliminariai planuojamas rugpjūčio pabaigoje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pirma pinigai – kėdės vėliau

Daugiau diskusijų vėl kilo dėl tarnybinės nuobaudos – papeikimo skyrimo Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovei, Savivaldybės kontrolierei Vilmai Mažeikienei.

Ji į tokią nemalonią situaciją pakliuvo, kai Savivaldybės buhalterijai pateikė pernai gruodžio 7 d. išrašytą apmokėti sąskaitą faktūrą už dvi kėdes, kainuojančias po 500 eurų.

Pinigai už tą pirkinį buvo pervesti šių metų vasarį, o kėdės gautos tik kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje.

Nustačius tokį faktą, mero potvarkiu balandžio 25 dieną buvo sudaryta komisija atlikti tyrimui dėl galbūt V. Mažeikienės padaryto tarnybinio pažeidimo.

Pasak šios komisijos pirmininko, Tarybos nario Sauliaus Dugno, pagal Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą, sąskaita faktūra išrašoma tik tuomet, kai prekė ar paslauga pateikiama. Negavus prekės galima išrašyti tik išankstinio mokėjimo sąskaitą faktūrą. Akivaizdu, kad šį kartą pažeistas Buhalterinės apskaitos įstatymas. Negautos kėdės buvo įtrauktos į apskaitą. Jei būtų buvusi išrašyta išankstinio mokėjimo sąskaita, pažeidimo nebūtų buvę.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama: darbo užmokesčio apskaita

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tik ne Dugnui tokius dalykus aiškint. Tegu pats į save pasižiūri,gal jau užmiršo jaunystę? Labai jau pasikėlė kol mero pašonėj. Klapčiukas.

  • Savivaldybes administracija ne is karto tas nuobaudas ir skiria. Nejaugi gali taikstytis metu metus, nejaugi biudzetineje istaigoje neprivaloma tvarka ir darbo drausme? Atlikti savo darba laiku ir tinkamai yra naturaliai logiska.

    • Bet kaip gerai, kad Jūs idealus, matyt pavyzdys visiems. Atsistokit aikštėje ir į visus akmenis mėtykite, juk rasit už ką. Ir už smulkmenas, ir už milijonines vagystes, tai bus kupiškis akmenų krūva. Sėkmės Jums Logika

  • nesuprantu ko čia visi putojasi ant mero. nuobauda skyre TARYBA o ne meras asmeniškai.

    • Taip ,tuo metu meras miegojo…..,vargšelis…ir kam reikia sakayti ką jis blogai dario , o daro jis viską labai blogai-piktas žmogus,konseravtorius todėl ir piktas

Rekomenduojami video