2024/06/13

 

KOMUNALININKŲ PELNAS SU NUOSTOLIŲ ŠEŠĖLIU

Vis daugiau rajono gyventojų rūšiuoja atliekas, bet tai UAB „Kupiškio komunalininko“ negelbsti nuo vis kylančio mokesčio už mažesnį bendrųjų atliekų pristatymą į regioninį sąvartyną. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per rajono Tarybos posėdį gegužės 14 dieną praėjusių metų veiklos ataskaitą pateikė UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktorius Rimantas Adomauskas. 2018 metais ši bendrovė dirbo pelningai, Aplinkotvarkos tarnybos nuostolius kompensavo Pastatų ir statinių priežiūros tarnybos gautas pelnas.

Kapitalas ir veikla

UAB „Kupiškio komunalininkas“ įstatinis kapitalas 2018 m. sausio 1 d. buvo 27 1500 eurų. Jis padalytas į 9 375 paprastąsias vardines ir 28,96 Eur nominaliosios vertės akcijas. Visos akcijos nuosavybės teise priklauso Kupiškio rajono savivaldybei. Per ataskaitinius metus akcijos nekito.

Bendrovė vykdo šią ūkinę veiklą: buitinių atliekų surinkimą ir išvežimą, miesto gatvių, želdinių priežiūrą, elektros įrenginių eksploataciją ir remontą, kapinių priežiūrą ir butų ir patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės objektų administravimą. Bendrovėje yra dvi tarnybos – Pastatų ir statinių priežiūros ir Aplinkotvarkos.

Pastatų ir statinių priežiūros tarnybos pagrindinė veikla – patalpų savininkų bendrosios nuosavybės objektų administravimas, gatvių priežiūra, elektros įrenginių priežiūra ir eksploatacija ne tik mieste, bet ir rajone. Aplinkotvarkos tarnybos veiklos pobūdis yra rankinis gatvių valymas, kapinių priežiūra, želdinių priežiūra Kupiškio mieste, buitinių atliekų tvarkymas.

Bendrovėje 2018 m. sausio 1 d. dirbo 78, o gruodžio 31 d. – 66 darbuotojai. Palyginti su 2017 metais, 2018 metais vidutiniškai sumažėjo 12 darbuotojų. Vidutinis darbo užmokestis 2018 metais bendrovėje buvo 753 Eur.

2018 metais bendrovė uždirbo 11 318 Eur pelno.

Apie nuostolį, pelną, sąnaudas

Aplinkotvarkos tarnyba patyrė 16 031 Eur nuostolio. Pastatų ir statinių priežiūros tarnyba uždirbo 27 349 Eur pelno. Nuostolis Aplinkotvarkos tarnyboje patirtas dėl didesnio atliekų priėmimo regiono sąvartyne (vartų) mokesčio, didesnių kuro kainų ir remonto išlaidų. Pastatų ir statinių priežiūros tarnyba pelną uždirbo papildomai pajamų gavus už renovacijos administravimą ir dėl papildomų užsakomų darbų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Cia tyciojimasis, jeigu apie komunalininkus komentatoriai parase tiesa?Nuejes pirmame aukste pas „ponias“isgirsi tokiu patyciu,kad daugiau ten kelti kojos nebenoresi.Soduose yra gatves, nameliai turi numerius.Is kur komunaliniu darbuotojai, zinoti kas sodo savininkas?Tris metus nesugalvojo,kaip surasti savininka,ketvirtuose pasiseke.Komunaliniai savivaldybes imone,gal savivaldybe pritaria tokiam ju elgesiui?

  • Ir komunalininkai, ir vandens tiekėjai yra ir bus nuostolingi kadangi rajone nėra stambesnių įmonių besinaudojančių jų paslaugomis.Vieni pensininkai šios naštos nepakels nors ir mokėdami per kelias vietas, pavyzdžiui, už šiukšlių išvežimą. Bet gi yra milijonieriai ūkininkai, kurie naudojasi tik privilegijom ir apie jokius įsipareigojimus, tuo labiau piniginius, nenori nė girdėti. Gal galėtų susimylėti ir paremti vargšus pensininkus, taip sakant gera valia …

Rekomenduojami video