2024/07/15

 

DRASTIŠKAI BRANGSTA DAUGIABUČIŲ NAMŲ TERITORIJOS VALYMAS

Kas tvarkys daugiabučių namų kiemus, problema aštrėja. Autorės nuotrauka

Kupiškio daugiabučių namų gyventojai, kurių namus administruoja UAB „Kupiškio komunalininkas“, gavo informacinius lapelius, kad keičiasi teritorijos valymo įkainiai. Nuo balandžio jie bus skaičiuojami pagal buto plotą. Iki šiol teritorijos valymo kaina priklausė nuo buto gyventojų skaičiaus.

Tokia žinia papiktino ne vieną, ypač tuos, kuriems aplinkos tvarkymas brangsta ypač drastiškai. Ar yra alternatyvų?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Estetikos kaina

Antai vieno Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės namo aplinkos kv. metro valymo kaina nustatyta 0,17 euro. Maždaug 60 kv. m buto gyventojai turės aplinkos tvarkytojams sumokėti per 10 eurų. Iki šiol 2 asmenų šeima mokėjo 2,61 Eur. Taigi paslauga brangsta daugiau nei 8 eurais.

Mažiau finansiškai nukentės didesnės šeimos. Pavyzdžiui, 4 asmenų šeima iki šiol už šią paslaugą mokėjo per 5 Eur, o skaičiuojant nuo gyvenamojo ploto, kuris yra apie 50 kv. m, privalės mokėti apie 8,5 eurus. Jai šis mokestis pakyla tik 3,5 eurais.

Dauguma gyventojų paburnodami visgi yra linkę susitaikyti su tokia situacija vien dėl estetinio aplinkos vaizdo. Žinoma, galimi keli variantai šią situaciją išspręsti kitaip – patiems imtis daugiabučio namo aplinkos priežiūros darbų arba rasti žmogų, kuris tai už juos darytų, arba iš viso jos netvarkyti.

Pirmas variantas nelabai realus dėl to, kad Kupiškio miesto daugiabučių namų gyventojai sparčiai senėja ir fiziškai nėra pajėgūs kiemų valymo darbus atlikti. Jaunesni yra labai užsiėmę, amžinai skubantys ir visiškai nesuinteresuoti užsikrauti tokios naštos ant savo pečių. Dažnai ir dėl laiptinių plovimo tarp kaimynų nesantaikos kibirkštys įsižiebia. Kai kurie netgi norėtų pirkti ir tokią paslaugą. Deja, Kupiškyje aplinkos, namų, biurų tvarkymo paslaugų teikimo verslas nelabai yra prigijęs. Legaliai tą darbą dirbančių reikėtų su žiburiu ieškoti. Tikėtina, kad privatininkų pasiūlytas paslaugos įkainis tikrai nenusileistų šiuo metu komunalininko siūlomam. Tokie dalykai ne vieno kupiškėno yra praktiškai savo kailiu patikrinti.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Bus nauja taryba, kreipkitės į jos narius, mes gi juos išrinkom, ir tegu jus, rinkėjus, atstovauja, lai parodo ko verti

 • Deja, vasarą dar papildomai ima už žolės pjovimą. Tai šiuo atveju bus tikras apiplėšinėjimas. Ar žolė nepriskirtina prie valomų, tvarkomų daugiabučio plotų?

  • Ką reiškia daugiabučio plotas? Ar tai jūsų žemė? Tada turit teisę apsitvert, susidėt ženklus eismas draudžiamas, įstatyt vartus ir turėsit savo saugų kiemą prie namo. Vaikų aikštelę be pijokų, mašinų parkingą su apsauga nu ir pašaliniai nesitrins.

 • Tylom patylom, garsiai nesakant ir neviesinant ivedamas dar vienas mokestukas-ogi bus mokamos automobiliu parkavimo vietos prie Med.banko, aikstes gale.
  Gal ir nenubiednesime labiau, jei sumokesime ir si dar mokesti, bet kodel tiek daug ir ilgai kalbant apie aikstes rekonstrukcija, NĖ KARTO nebuvo uzsiminta, kad irengiamos vietos automobiliu parkavimui bus mokamos. Tik pamatai aparata jau stovinti ir supranti, kad mokesi pinigus…bet tas aparatas nebuvo pastatytas be pritarimo ir pasitarimu tam tikruose kabinetuose. Kodel iki paskutines minutes paslaptis?

  • Rajonui vadovauja konservatorius, taryboje, savivaldybėje pavaldžiose įstaigose konservatorių taip pat daug. Tai partija, visame pasaulyje atstovaujanti turtingųjų interesus. Nejaugi tikite, kad pakeis savo prigimtį? Tikite gražiais pažadais ir vis lipate ant to paties grėblio. Kada suprasite, kad skurdukų ši partija niekada negins, nebent kokių neramumų pabūgtų. Kaip kai kuriose vakarų valstybėse. Ir tikrai netikiu, kad su meru nesitariama dėl mokesčių, kainų. Juk jis tikrasis rajono šeimininkas, o ne koks bernas iš gilaus kaimo pamiškės.

  • Neskleiskite be reikalo panikos – visai ne mokamos aikštelės parkomatas ten sumontuotas, o elektromobilių pakrovimo stotelė – tik įdomu, kas tokį pirmą autobilį Kupišky įsigis?

 • Seniai laikas visą Kupiškio rajoną prie Panevėžio prijungti . Čia visokių įstaigų tiek pristeigta, kad pensininkai jau nebesugebės išlaikyti. Už vandenį mokam daugiausiai, už šiukšles daugiausiai ir dar net per tris vietas. Dabar jau ir už kiemų tvarkymą mokėsim daugiausiai.

 • Aiskiai laikrastyje parasyta,kad komunalininkai nesugebes surinkti mokesciu uz aplinkos tvarkyma nuo gyventoju skaiciaus.Todel rinks nuo buto ploto.Ar daugiabuciu gyventojai turi tvarkyti aplinka,pjauti zole valdiskoje teritorijoje? Ir tas klausimas paliestas straipsnyje.Vienam daugiabuciui, komunalininku nubraizytame plane, priskirtas didelis plotas kitam keliolika metru.Gal komunaliniai sugalvos isdalinti viso Kupiskio pjaunama zoles plota daugiabuciu gyventojams tvarkyti?Dirba komunalininkai nuostolingai,nesurenka mokesciu,jei buhalterijos darbuotojos pasiklyde popieriuose,nesugeba susitvarkyti su patiketu darbu,tegu uzleidzia vieta sugebantiems.

 • Komunalininkas aiškiai pasakė – gerai gyvena tingi ar nenori tvarkyti aplinkų, turi pelningesnių veiklų ir kainas didins kol visi atsisakysit. Šiandien kalbėjau su administracijos direktoriumi, komunalininko valdybos pirmininku, požiūris tas pats – paslauga nuostolinga ir mums kaip šuniui penkta koja. Vyriausybės nutarime sakoma kad tarifai ir kainos turi būti sutarti su gyventojais, o čia keliami ultimatumai – mokat kiek prašom arba eikit (pypt). Išeitis aiški – gal yra norinčių kurti verslą ir perimti šią paslaugą? Beje, atrodo kad šiukšlių biznis ir pelnai jau pradeda slysti iš rankų, yra rimtų firmų besidairančių Kupiškyje, su butų eksploatacija gyventojai nepatenkinti, ar nebus kad greit nebebus iš ko komunalininkui gyventi?

  • gervazai pabusk
   del tu rimtu firmu,kurios atsiranda Kupiskyje, su laiku grausi nagus ir dejuosi, kaip brangu. Prisiminsi tuos laikus, kai veze komunalininkas. Tas pats ir su butu administravimu. Privatininkas niekada nedirbs be didelio pelno. Jau senosios ES salys grizta prie municipaliniu imoniu, atsisako privaciu, o mes atvirksciai – lipam ant to pacio greblio. As buvau apie gervaza geresnes nuomones.

   • Jei būtų pastangos gerinti paslaugas, mažinti kainas, siūlyti gyventojams kažką naują, dantim nagais būčiau už komunalininką. Bet kai jie ima aiškinti kad jūs mums nereikalingi, dinkit, arba mokėkit trigubai, čia jau bezpredielas. Yra ten puikių dirbančių žmonių, įskaitant pavaduotoją, bet daug aplamai nereikalingų išlaikytinių. Privatininkai su trečdaliu žmonių tvarkytusi efektyviau. Rašau kad supurtyti, pažadinti, priminti kas jie ir kam dirba.

Rekomenduojami video