2024/03/04

 

PRASIDĖS NEPRIŽIŪRIMŲ KAPAVIEČIŲ DALYBOS

Neprižiūrimų laidojimo vietų ir miestų, ir kaimų kapinėse apstu.
Ne išimtis ir Kupiškio rajono kapinės. Kapavietės apleistomis gali tapti dėl įvairių – tiek ekonominių, tiek socialinių priežasčių. Kupiškio rajono savivaldybė nusprendė imtis tam tikrų priemonių – užuot laikiusi apleistas kapavietes, jas atiduos žmonėms prižiūrėti, suteikdama jiems teisę laidoti savo mirusius artimuosius.

Audinga SATKŪNAITĖ

Laidojimo vietos bus stebimos

UAB „Kupiškio komunalininkas“ Aplinkotvarkos tarnybos vadybininkė Andželika Burbulaitė teigė, kad maždaug prieš metus pradėta kelti neprižiūrimų kapaviečių problema. Kapavietės apžiūrėtos ir sudarytas jų preliminarus sąrašas, tik jis nebuvo skelbiamas. Anot A. Burbulaitės, vien senosiose Kupiškio kapinėse suskaičiuojama maždaug 150 apleistų, neprižiūrimų kapaviečių. Kokia situacija yra naujosiose kapinėse, pašnekovė negalėjo detalizuoti.

Aplinkotvarkos tarnybos vadybininkė sakė, kad neprižiūrimomis kapavietėmis iki šiol rūpinasi UAB „Kupiškio komunalininkas“ darbuotojai.

„Ta priežiūra – tai užaugusios žolės nupjovimas ir kapavietės apgrėbstymas“, – sakė A. Burbulaitė.
Praėjusią savaitę per Tarybos posėdį buvo patvirtinta Kapavietės pripažinimo neprižiūrima kapaviete ir kapavietės (kapo) identifikavimo Kupiškio rajono savivaldybėje tvarka. Ja remiantis, apleistos ir neprižiūrimos kapavietės nebus paliktos likimo valiai, o bus dalijamos.

Pagal naujas taisykles, kapinių prižiūrėtojas, įsitikinęs, kad kapavietė, išskyrus kapavietes, įrašytas į Kultūros vertybių registrą, neprižiūrima ilgiau kaip dvejus metus, raštu įspės už jos priežiūrą atsakingą asmenį, kad būtina ją sutvarkyti, ir nurodys kapavietės nesutvarkymo pasekmes. Jeigu bus neįmanoma surasti už kapavietės priežiūrą atsakingo asmens, kapavietėje bus palikta lentelė, kur nurodoma sutvarkyti kapavietę, ir pranešama apie tai seniūnijai.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • manau kad gali perleisti tuos senus kapus, jei tikrai nėra info, kas juos prižiūri, juk tokia info turėtų būti pas kapų adminus…? .. ir jei neklystu, negalima perleisti senų kapviečių, jei nėra praėjęs nustatytas terminas nuo palaidojimo pradžios… ar tik tai nebus 20 metų terminas…

 • Straipsnio pėdsakais.

  1. Kapinėse siaučia vandalai.
  2. Jiems ir patikėti kapinių tvarkymą ir priežiūrą?
  3. „Kupiškio komunalininkas“ kitų paslaugų neteikia.
  4. Čia visų mūsų praeitis ir ateitis. Mūsų kapinės yra mūsų kultūros paveldo dalis.

 • pasidairykit kapinėse ir pamatysit,kiek tokių kapų,kur vien piktžolės želia.Tam gyvenančiam užsienyje visai nesunku atvažiavus arba pasamdyt kapo prižiūrėtoją,arba susiradus kapinių sargą perleist kapavietę kitiems,tegul laidojasi.Nieko amžino nėra.

 • Kas cia per nesamone?ar mes zinome priezastis?atvyks artimieji gyvenantys ne Lt.neberas savuju kapu?tai gal ziurekite pries kiek metu…100 ar daugiau palaidota???

  • taip, terminas tam yra.. bet nežinau kiek, 20 metų ar daugiau,…

Rekomenduojami video