2023/12/01

 

Neįprasti režisierės metodai tolerancijai prisijaukinti

Režisierės Violetos Mičiulienės buto kieme nutapytas piešinys moko šeimininkę tolerancijos karo pabėgėliams.
Nuotrauka iš asmeninio
Violetos Mičiulienės albumo

„Mes visi turime gyventi savo namuose – ten, kur gimėme“, – sako žinoma režisierė ir aktorė V. Mičiulienė, kalbėdama apie karo pabėgėlius ir Europos sprendimą priimti juos į savo glėbį. Jos pačios sūnūs jau žino, kas yra emigracija ir adaptacija kitame krašte. Tad atžalos sumanė netradicinę pamoką ir savo mamai.

Piešinys žmonių draugystei

Paklausta apie namus režisierė V. Mičiulienė visada pabrėžia, kad ji gyvena Subačiuje ir jo palikti nežada. Butą moteris turi ir Vilniuje. Čia lieka po ilgos darbo dienos sostinėje, čia vienu metu gyveno aktorės sūnūs.

„Viena televizijos laida apie sodus pasiūlė papuošti mano namo Vilniuje kiemą. Nuotaiką gadino pilka siena, todėl sugalvojome su vaikais ją dekoruoti piešiniu, pasikvietėme jauną dailininką. Ir tuomet sūnums šovė mintis mūsų sieną skirti žmonių draugystei ir tolerancijai“, – pasakojo pašnekovė.

Netrukus režisierės kieme gimė ryškus paveikslas su kitataučiais vaikais lietuviškų motyvų fone. Į juos žiūrėdama ant suoliuko atsisėdusi šeimininkė sako jaukina savyje toleranciją ir Sirijos karo pabėgėliams, kuriuos nuo Naujų metų žadama įsileisti į Lietuvą. Jos reakcija į tokį sprendimą buvo kaip ir daugumos lietuvių. Moteris dabar bando prisijaukinti mintį, kad kažkada šalia vaikščios kito tikėjimo, kitokios išvaizdos žmonės.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“


——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video