2025/03/16

 

KULTŪROS TARYBOS FINANSAVIMAS – IR KUPIŠKIO RAJONO ĮSTAIGOMS

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą 2025 m. „Tolygios kultūrinės raidos“ programai. 10 apskričių finansuoti 458 kultūros ir meno projektai, kuriems paskirstyta daugiau nei 3,3 mln. eurų. Šiemet vyksta tik vienas „Tolygios kultūrinės raidos“ finansavimo kvietimas, o 2026 m. skirtą konkursą planuojama skelbti šių metų rugsėjį.

Pasidomėjome, kokiems Kupiškio rajono įstaigų sumanytiems projektams skirtas finansavimas.

Jurga BANIONIENĖ

Palėvenėje – pirmas tarptautinis festivalis

Panevėžio apskrityje finansuotas 51 projektas, paskirstyta daugiau nei 321 tūkst. eurų. Panevėžio apskrities regioninės kultūros tarybos atstovai teigė, kad nors vyrauja tradiciniai kasmetiniai renginiai ir veiklos, auga jų meninė kokybė ir mastas. Be to, stiprėja ir rezidencijoms skirta veikla. Tikimasi, kad finansuojami projektai išryškins šios apskrities kultūrinę tapatybę, stiprins ir reprezentuos meno ir kultūros bendruomenę apskrityje, Lietuvoje ir užsienyje.

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras Lietuvos kultūros tarybai teikė vieną projektą „Palėvenės tarptautinis meno festivalis“. Jam skirta 10 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės, kad galėsime įgyvendinti projektą, kuris prisidės prie Palėvenės šv. Dominyko bažnyčios, dominikonų vienuolyno ansamblio ir viso Kupiškio rajono žinomumo. Jo tikslas – aktualizuoti kultūros paveldo objektą. Numatyta, kad per festivalį lankytojai galės domėtis senaisiais amatais, įsitraukti į kūrybines, edukacines veiklas.

Festivalis kvies Aukštaitijos regiono gyventojus į netradicines erdves, kuriose vyks septyni renginiai. Bus pristatytos profesionalių dainininkų, atlikėjų, instrumentalistų, orkestro, šokėjų programos, dalyvaus Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Festivalio programa sudaryta taip, kad atskleistų Palėvenės šv. Dominyko bažnyčios ir dominikonų vienuolyno istorinį kontekstą, pasakotų vėlyvojo baroko laikotarpio vienuolyne gyvavimo istoriją, pristatytų žiūrovams tuo laikotarpiu gyvavusius amatus.

Vienas festivalio tikslų yra lavinti klausytojų muzikinį skonį, priartinant juos prie profesionalios muzikos, supažindinant su baroko muzikiniu, teatriniu, šokio paveldu, įprasminant Lietuvos Vyriausybės ir Seimo patvirtintą programą „Baroko metai Lietuvoje.

Renginiai buvo numatyti balandžio–liepos mėnesiais, tačiau gautas projekto finansavimas mažesnis nei suplanuota paraiškoje, todėl reikės peržiūrėti numatytas veiklas ir rengti festivalį pagal gautą finansavimą. Mažės renginių, pagrindiniai vyks vasarą“, – apie projektą pasakojo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lidija Vasiliauskienė.

Pristatys kraštiečio kūrybą

Kupiškio etnografijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja-vyr. muziejaus rinkinių kuratorė, laikinai einanti direktorės pareigas, Giedrė Zuozienė teigė, kad būtų smagu, jei kultūros įstaigos turėtų pakankamą finansavimą savo veikloms vykdyti.

Plačiau skaitykite kovo 14 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Nuoširdus ačiū visiems, kurių pastangų dėka į Kupiškį ateina vis daugiau profesionalaus meno renginių.

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video