2024/12/04

 

APIE STRESO VALDYMĄ

Kupiškyje viešėjo ir paskaitą apie streso įtaką širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto atsiradimui skaitė sveikos gyvensenos ugdymo mokyklos „Svorio centras“ koučerė, psichologė, lektorė Goda Maksimyčevaitė.

Kupiškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 12 d. vyko paskaita apie streso įtaką širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto atsiradimui, jo valdymą. Tai širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencijos programos dalis.

Lapkritį mokymų, kuriuos organizuoja Kupiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, dalyvių lauks dar dvi paskaitos.

Jurga BANIONIENĖ

Streso hormonas – kortizolis

Paskaitą skaitė viešnia, sveikos gyvensenos ugdymo mokyklos „Svorio centras“ koučerė, lektorė, psichologė Goda Maksimyčevaitė.

Pirmiausia kalbėta apie tai, kaip stresas veikia širdį. Pasak lektorės, žmogaus mintys ir kūnas yra vienas organizmas. Nors gali atrodyti, kad nereikšminga jaudintis, bet iš tiesų kūnas stipriai į tai reaguoja.

„Kai patiriame stresą, kūnas išskiria hormonus – adrenaliną ir kortizolį. Šie hormonai didina kraujospūdį, ilgainiui nuolatinis aukštas kraujospūdis gali pažeisti kraujagysles ir sukelti arterijų susiaurėjimą. Kortizolis yra streso hormonas. Kai pas mane ateina pacientai, kurie nuolatos patiria stresą, pastebiu, kad daugelis jų turi nutukimo ar kūno pasikeitimo problemą. Ir jaunos, ir vyresnės moterys, vyrai.

Atsiradęs pilvukas, net jei žmogus nėra apkūnus, dažną erzina, norisi jo atsikratyti. Kai paklausi, kaip žmogus gyvena, paaiškėja, kad daug dirba, augina vaikus ir pan. Visi riebalai, kurie kaupiasi ant liemens, dėl kortizolio. Jeigu kūnas išskiria daug šio hormono, riebalinis audinys yra linkęs kauptis būtent pilvinėje zonoje“, – pasakojo G. Maksimyčevaitė.

Plačiau skaitykite lapkričio 19 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video