Lapkričio 6 dieną Kupiškio kultūros centro vitražų salėje vyko Kupiškio rajono savivaldybės organizuojami mokymai „Civilinė sauga: pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir karo atvejui“.
Į pirmą susitikimą tema „Pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms organizavimas“ pakviesti Savivaldybės įstaigų vadovai ir darbuotojai, Savivaldybės skyrių vedėjai ir specialistai, Kupiškio seniūnijos darbuotojai, seniūnaičiai, šios seniūnijos bendruomenių pirmininkai, valdybų nariai, Kupiškio rajono nevyriausybinių organizacijų koalicijos nariai. Mokymuose galėjo dalyvauti ir Kupiškio seniūnijos gyventojai.
Jurga BANIONIENĖ
Civilinė sauga – visų bendra veikla
Susirinkusius mokymų dalyvius pasveikino Savivaldybės mero patarėjas Gintautas Misiūnas, vėliau žodis perduotas viešniai, lektorei ir konsultantei Renatai Baniulienei.
Ji sakė, kad civilinės saugos srityje dirba nuo 2005 metų, daugiau kaip dešimtmetį vadovavo Civilinės saugos mokymo centrui. Pastaruosius metus savarankiškai važinėja po Lietuvą ir perteikia civilinės saugos žinias įvairiose įstaigose.
Pasak R. Baniulienės, šiandien civilinės saugos terminas gerai žinomas, kai žmonių klausiama, kas tai, nebeišgirstama atsakymo, kad slėptuvės ir dujokaukės, kaip būdavo anksčiau.
„Civilinė sauga yra mūsų visų bendra veikla tam, kad pasirengtume nelaimėms, kai jos įvyksta, veikti tinkamai. Kartais tenka girdėti, kad „čia ne mūsų reikalas, o civilinės saugos ar civilinė sauga nieko nedaro“. Taip nėra. Jei mes turėsime žinių, kaip tinkamai pasirengti įvairioms negandoms, tai civilinė sauga ir bus tinkama“, – paskaitos pradžioje kalbėjo lektorė.
Mokymai apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, anot R. Baniulienės, plati tema. Bendrai vertinant, kalbėti apie pasirengimą galima, kai yra tuo užsiimantys žmonės, kai yra tam teisinis pagrindas – įvairios taisyklės, nurodymai, kaip ir ką reikia daryti, kada žinoma, kokios sritys pažeidžiamos, kada aišku, kas gali nutikti, kada yra suplanuoti veiksmai, ištekliai, kokie žmonės dalyvaus ekstremalios situacijos valdyme ir pan. Pasirengimas – tai strategija, sudaranti prielaidas aktyviai apsaugai nuo gresiančių ar susidariusių ekstremaliųjų situacijų. „Parengties lygmenys yra keli – valstybės, savivaldybės, organizacijų, bet pats svarbiausias – asmeninis, gyventojų pasirengimas. Valstybė, savivaldybė gali planuoti, kurti elementariausius planus, bet jeigu žmonės nežinos, ką reikia daryti, tie planai paprasčiausiai neveiks. Kiekvienas mes turime būti pasirengę ir tai bus rimtas pagrindas savivaldybės, atitinkamai ir valstybės pasirengimui“, – akcentavo R. Baniulienė.
Plačiau skaitykite lapkričio 8 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF