2024/04/13

 

VASARIO 16-OJI KUPIŠKYJE – SPALVINGAI IR MUZIKALIAI (fotogalerija)

Šiandien visa Lietuva švenčia 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Vasario 16-ajai, valstybės atkūrimo dienai, skirti šventiniai renginiai Kupiškyje prasidėjo šv. Mišiomis Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. Vėliau miesto centrinėje aikštėje buvo pakelta Lietuvos valstybės vėliava.

Jurga BANIONIENĖ

Po šv. Mišių kupiškėnai rinkosi Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje. Muzikiniu kūriniu šventę pradėjo Kupiškio kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Cantus Vita“.

Renginio metu priminta, kad jau 106-ą kartą minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kai mūsų valstybė ryžtingai, tarsi feniksas pakilo iš pelenų visiškai nebijodama visą amžių valdžiusių dviejų didžiulių Vokietijos ir Rusijos imperijų. Lygiai prieš 106 metus Pirmoji Lietuvos taryba, pirmininkaujama Jono Basanavičiaus, vienbalsiai priėmė ir paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Tų žmonių dėka ši diena mūsų tautai yra ypatinga.

Giedant Tautišką giesmę, buvo pakelta valstybinė vėliava.

Kupiškio rajono savivaldybės meras Algirdas Raslanas kalbėjo, kad šiandien didžiuojamės savo valstybe bei ragino įsiklausyti į savo širdis, ką jos sako, minint Vasario 16-ąją.

„Kaip prieš 106 metus tie žmonės gyveno viltimi ir svajone, mes šiandien taip pat tuo gyvename, kad ir toliau kursime savo nuostabią valstybę, būsime saugūs, turėsime darbus, vis geriau gyvensime, galėsime laisvai auginti savo vaikus, puoselėti šeimas ir kurti savo valstybę ateities kartoms. Dirbkime savo kraštui ir savo mylimam Kupiškiui“, linkėjo A. Raslanas.

Susirinkusius sveikino ir Seimo narys Valdemaras Valkiūnas.

Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Kupiškio 504 pėstininkų kuopos kariai savanoriai iššovė tris salves – už Lietuvą Tėvynę, Lietuvos laisvę ir už žuvusius Lietuvos laisvės gynėjus.

Pabrėžta, kad esame laimingi, šūvius galėdami išgirsti tik proginių salvių metu. Juk visai netoli jau ištisus dvejus metus tai yra kraupi kasdienybė. Ukraina kovoja ne vien už savo laisvę, bet ir už mūsų visų, kurią galime švęsti galbūt tik šios šalies drąsos ir tvirtumo dėka.

Tradiciškai pagerbti ir mūsų tautos didvyriai – Kupiškio 505-osios kuopos šauliai gėlių puokštes padėjo kovojusių už Lietuvos laisvę atminimo vietose.

Vakare proginiame koncerte Kupiškio kultūros centre pasirodys Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras ir Evelina Sašenko.

Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video