2024/03/05

 

KAIP MINĖSIME SĄJŪDŽIO 35-METĮ

Angonita Rupšytė, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja, ir Kupiškio sąjūdiečiai Kazys Stančikas, Vidas Zulonas. Linos Matiukaitės nuotrauka.

Artėjant birželio 3 dienai, Sąjūdžio steigimo jubiliejinei datai, gegužės 12 dieną Kupiškyje apsilankė viešnios iš Vilniaus.

Tai Angonita Rupšytė, Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja, buvusi prie Sąjūdžio gimimo ištakų ir iki šiol kuruojanti šio istorinio įvykio archyvinius duomenis, ir Gabrielė Žaidytė, ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja kultūros klausimais.

Vizito tikslas buvo susitikti su Sąjūdžio pirmeiviais Kupiškio krašte, taip pat su atminties institucijų, kurių veikla susijusi su archyvais, atstovais.

Susitikimas su viešniomis iš sostinės vyko Kupiškio viešojoje bibliotekoje.

Jame dalyvavo Kupiškio viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė, ypač daug savo pačios asmenine iniciatyva sukaupusi ir išsaugojusi Sąjūdžio dokumentų, atsiminimų, nuotraukų ir vaizdo įrašų, Kupiškio etnografijos muziejaus vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė, taip pat laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redaktorė Nomeda Simėnienė.

Tą popietę į susitikimą atvyko sąjūdiečiai Kazys Stančikas ir Vidas Zulonas.

Pasikeista nuomonėmis, kaip galima būtų efektyviau koordinuoti Sąjūdžio archyvų saugojimą, kas galėtų būti ta ašis – muziejus ar biblioteka. Kaip dar paskatinti žmones, dalyvavusius ar iš arti stebėjusius Sąjūdžio veiklą, pasidalinti turimais išsaugotais dokumentais, atsiminimais ar nuotraukomis.

Teirautasi, ar vietos sąjūdiečiai atvyks į Sąjūdžio minėjimą Vilniuje birželio 3 dieną, ar Kupiškio rajono savivaldybė skirs transportą, ar jau žinoma, kas Savivaldybėje atsakingas už šios išvykos organizavimą.

A. Rupšytė paragino paminėti Sąjūdžio jubiliejinius metus ne tik birželio 3 dieną, bet pasirinkti ir kitą Kupiškiui tam paminėjimui svarbią datą – ar pirmojo mitingo, ar kitą, kuri atrodytų tinkamiausia. Taip pat viešnios ragino pagalvoti apie Sąjūdžio veiklos įamžinimo ženklus ant pastatų, ar kitose vietovėse, kurios dar nepažymėtos ir kurias derėtų pažymėti.

„Kupiškėnų minčių“ inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Klausimas ar 33metams praėjus i tokia valdzios rengiama „šventė“ kas nors ateis? Aš tokių nepažįstu! Labai man gaila.

  • Čia , ta patarėja tai europarlamentaro A.Kubiliaus artima giminaitė?

  • Konservatoriai privatizavo ir nužudė Sąjūdįžio dvasią. Liko graži svajonė kokia turi būti Lietuva…

Rekomenduojami video