2024/07/15

 

TURIZMO SEZONAS ARTĖJA: KAS NAUJO?

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas jau ruošiasi naujam turizmo sezonui. Nuotrauka iš pašnekovės asmeninio albumo

Nors iki vasaros laiko dar yra, ankstyvas pavasaris paspartino naujo turistinio sezono pradžią. Kaimynai anykštėnai turizmo sezoną jau atidarė praėjusį savaitgalį.

Kuo vietinius žmones ir miesto svečius šiemet vilios Kupiškis, ar numatyta naujovių, kalbėjome su Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktore Lidija Vasiliauskiene.

Jurga BANIONIENĖ

Sezono naujienos

Anot pašnekovės, turizmo sezonas Kupiškio rajono savivaldybėje skelbiamas prasidėjus vasarai – nuo birželio 1 dienos ir tęsiasi iki rugsėjo pabaigos. Visada jis prasideda atidarymo renginiu.

„Pirmą birželio savaitgalį planuojame pakviesti į pėsčiųjų, sveikatingumo žygį, daug detalių dar nenoriu atskleisti, nes deriname su partneriais, informacija vėliau bus paskelbta“, – sakė L. Vasiliauskienė.

Ji džiaugėsi, kad bendruomenių, veiklių žmonių, menininkų iniciatyva turistinio sezono naujienų vis atsiranda, daugėja lankomų objektų, paslaugų.

„Rajono lankytojai, turistai, be abejo, apžiūri miestą. Šį sezoną kviesime juos apsilankyti Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centre atidarytoje lietuviško ritinio ekspozicijoje.

Gražiai bendradarbiaujame su lietuviško ritinio sporto klubo prezidentu Vidmantu Liubamirsku, sutarėme, kad paįvairinsime ekskursijas po miestą pakviesdami ir į edukacinį užsiėmimą, kur jis supažindins su šiuo žaidimu, duos pažaisti, nes ritinys yra vienas Kupiškio išskirtinumų, puoselėjame šio žaidimo tradicijas, tad tai pristatysime ir svečiams.

Ekskursijas po Kupiškio miestą paįvairins edukacinė programa, bus galima susipažinti su lietuvišku ritiniu.

Menininkas, skulptorius Vytautas Jasinskas kviečia užsukti į akmens skulptūrų parką savo kieme. Šį parką galima aplankyti tiesiog atėjus, o norint pabendrauti su pačiu darbų autoriumi, reikia iš anksto susitarti, jis šiltai visus priima ir įdomiai papasakoja apie savo amatą, skulptūras ir kūrybinę patirtį.

Labai džiaugiamės, kad jau galima apsilankyti restauruotoje buvusioje žydų sinagogoje, kur įsikūrusi moderni ir šiuolaikiška Kupiškio viešoji biblioteka. Mums tai aktualu kaip lankomas objektas, kadangi ji yra svarbi Kupiškio miesto istorijos dalis.

Užsukti papietauti ar pavakarieniauti kviečiame į naujai atsidariusį traktierių „Dyvai“. Čis galima ne tik pavalgyti, bet ir pasižvalgyti į unikalų interjerą.

Ne tik V. Jasinskas, bet ir kiti tautodailininkai vis atviresni ir kviečia lankytojus užsukti. Danutė Palaimienė, gyvenanti Salamiestyje, turi namuose įkūrusi savo vestuvinių sodų ekspoziciją. Iš anksto susitarus taip pat galima pasimokyti sodų pynimo.

Genia Vaičikauskienė veda edukacinius keramikos užsiėmimus tiems, kuriems įdomi būtent ši sritis“, – kalbėjo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė.

Plačiau skaitykite gegužės 6 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Turistus vasarą kvies užsukti akmentašio Vytauto Jasinsko akmeninių skulptūrų parkas.
Lankytojai prie Kupiškio marių gali apsistoti nameliuose ant vandens.
Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro nuotraukos
Dalintis
Vėliausi komentarai
  • mano manymu mažai darbuotoju penki žmonės penkios kelionės per metus žmonėms gal per didelis krūvis

  • koks čia turizmo centras – greičiau kelionių agentųra . SUORGANIZUOJA POILSINES KELIONES į Palangą AR Nidą , na dar keletą po Lietuvą , bet juk tai kelionių agentūrų veikla 🙂 kur atvažijuomasis turizmas , kur Kupiškiokrašto autentiškumo viešinimas ? gal dar tęsti ?

  • Iš foto tai nepanašu, kad darbuotojai laukia to sezono ….:)))))

Rekomenduojami video