2024/03/04

 

SKYRYBOS SU GREITOSIOS PAGALBOS PADALINIU – NUOSTOLIAI IR NERIMAS

Naujoji GMP tarnyba savo veiklą pradės šių metų liepos 1 d. Ji kuriama sujungiant 48 GMP stotis, kurias tiesiogiai ir netiesiogiai valdė savivaldybės, į vieną tarnybą, priklausančią valstybei. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per rajono Tarybos posėdį kovo 16 dieną patvirtinti nauji Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) įstatai ir patvirtintas naujas šios įstaigos valdymo struktūros ir darbuotojų pareigybių sąrašas.

Abu sprendimai susiję su greitosios medicinos tarnybos pertvarka, jos centralizacija visoje Lietuvoje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Šiuos klausimus per rajono Tarybos posėdį pristačiusi Savivaldybės Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė sakė, kad nauja tvarka įsigalios nuo šių metų liepos 1 dienos. Greitosios medicinos paslaugas (GMP) šalyje teiks viena tarnyba, priklausanti valstybei. Kupiškio PASPC nebeliks GMP padalinio.

Tarybos nariai klausė, kaip ši pertvarka paveiks Kupiškio PASPC pajamas ir išlaidas.Kaip į permainas reagavo GMP padalinio darbuotojai, ar bus mažinamas personalas?

Į šiuos klausimus jiems atsakė posėdyje dalyvavusi Kupiškio PASPC direktorė Elona Brinkaitė.

Ji teigė, kad ši pertvarka turės įtakos įstaigos pajamoms.

Elona Brinkaitė, Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė, tikisi, kad nuostolis, kurį jos vadovaujama įstaiga patirs atsiskyrus greitosios medicinos pagalbos padaliniui, bus kompensuotas per naujų projektų įgyvendinimą.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Plačiau skaitykite kovo 18 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • ko lauket 30 metu kad ta reforma tokia gera

  • stebuklu metas geroves valstybeje kazin ko lauket 30 metu nepriklausomoje valstybej iki siol jei taip gerai cia rasote kad taip bus ar tik nebus kaip uzsieni nes reformos nukopijuotos med pagalbos arba nesulauksit arba ilgai lauksit vokieciai jau nebenori tokiu reformu

  • Nuo to, kad nebepriklausys GMP skyrius Kupiškio PASPC bus tik geriau pačiam skyriui. Labai laukiam ir tikimės, kad pagerės ne tik darbo sąlygos, o bus ir kvalifikaciniai kursai bei atnaujinta med, įranga.
    Geriausia būtų užbėgti įvykiams už akių ir suskubti prisijungti prie Panevėžio GMP padalinio iki viso perversmo!
    Noriu pabrėžti, jog šiai dienai nebėra jokių kardiologinių, psichiatrinių greitųjų pagalbų. Šiai dienai mes visi lygūs, vienodi, tad su prisijungimu siekiame, jog būtų ir atlyginimai kuo panašesni, su mažesniais atotrūkiais

Rekomenduojami video