2024/03/05

 

IŠ ĮPRATIMO – Į SENĄJĄ RINKIMŲ APYLINKĖS VIETĄ

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Po vidurdienio į Senamiesčio rinkimų apylinkę Nr. 9 Kupiškyje pareikšti savo valią savivaldos rinkimuose rinkėjai ėjo ir būreliais, ir po vieną. Daugiau jų buvo prisirinkę po šv. Mišių bažnyčioje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pakalbinti kupiškėnai Marytė ir Valdas Vaitiekūnai sakė, kad galvos sukti, už ką balsuos, nereikėjo, yra seniai apsisprendę.

„Esame nuoseklūs. Norime darbų tęstinumo“, – kalbėjo Valdas. Marytė pridūrė, kad į rinkimų baigtį žvelgia optimistiškai. Tiki, kad viskas bus gerai.

Kupiškėnai Marytė ir Valdas Vaitiekūnai sakė, iš naujosios rajono valdžios tikisi dar darbų tęstinumo.

Čia sutikta garbaus amžiaus kupiškėnė prisipažino, kad labai sunkiai apsisprendė, kam atiduoti savo balsą. Iš tų rinkimų nieko nesitiki. Atliko savo pareigą ir tiek. Prisistatyti ir nusifotografuoti moteris nepanoro.

Vienas vyras sakė, kad paskutiniuose Seimo rinkimuose nedalyvavęs ir nežinojęs, kad Senamiesčio rinkimų apylinkė persikėlė į gimnaziją. Į nuorodas, kur balsuoti, dėmesio neatkreipęs. Čia balsuoja pirmą kartą.

Šios rinkimų apylinkės pirmininkė Snieguolė Vairienė sakė, kad iki vidurdienio čia balsavo jau 243 kupiškėnai. Kol kas rinkėjai gana aktyvūs. Viskas vyksta sklandžiai.

Kupiškio Senamiesčio rinkimų apylinkė rinkėjų laukė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje.

Ji patvirtino, kad dar yra žmonių, kurie pasiguodžia, kad iš įpročio ėjo balsuoti senuoju Senamiesčio rinkimų apylinkės adresu, į buvusį „Sodros“ pastatą L. Stuokos-Gucevičiaus a. Į gimnazijos patalpas ši rinkimų apylinkė persikėlė jau per praėjusius Seimo rinkimus. Taigi nebėra visiška naujovė. Bet ne visi dar žmonės prie to pasikeitimo priprato.

Be to, dar kai kurie kupiškėnai čia ateina ir iš Vytauto gatvės dalies, nors jų rinkimų apylinkė yra Kupiškio kultūros centre. Mat jiems gimnazija arčiau. Tai dėl apylinkių ribų yra šiek tiek painiavos.

Aukštupėnų rinkimų apylinkė įsikūrusi Kupiškio kūno kultūros ir sporto centre.

Kaimiškose apylinkėse ramiau

Kupiškyje yra dvi kaimiškos rinkimų apylinkės. Lauko gatvėje įsikūrusi Aukštupėnų rinkimų apylinkė Nr. 4. Prie jos sutikti Algimantas ir Danutė Vaškeliai iš Plundakų kaimo buvo ką tik atlikę savo pilietinę pareigą.

Algimantas sakė, kad iš anksto jau buvo apsisprendęs už ką balsuos.

Algimantas ir Danutė Vaškeliai iš Plundakų buvo susirūpinę, kad kaime mažėja gyventojų. Politikai į tai neturėtų numoti ranka.

„Mes pensininkai. Ką turime, to užtenka. Sunkiau šiais laikais jaunimui, šeimoms su mažais vaikais. Į jų problemas valdžia turėtų labiau atsigręžti“, – išsakė savo nuomonę vyriškis.

Danutė apgailestavo, kad kaime mažėja žmonių. Daug yra tuščių sodybų. Tik kolektyviniuose soduose jų kaime daugiau gyventojų, o ji su vyru gyvena senojoje Plundakų ulyčioje.

„Kad rajono kaimai ir gyvenvietės netuštėtų, labiausiai reikia jauniems žmonėms darbo vietų ir galimybės užsidirbti, kad galėtų normaliai pragyventi“, – buvo įsitikinusi Danutė.

Čia balsuoti atskubėjo ir Pajuodupės kaimo gyventojas Gintas Jakštonis. Vyras buvo gerai nusiteikęs.

Gintas Jakštonis pabrėžė savivaldos rinkimų svarbą kiekvienam kupiškėnui.

„Per savivaldos rinkimus visuomet rajonui reikia linkėti kuo geriausios kloties. Kupiškėnų pragyvenimo lygis, rajono plėtra didžiąja dalimi priklauso nuo rajono valdžios pastangų, įdirbio. Kam patikėsime valdžią, labai atsakingas sprendimas. Aš iš anksto apsisprendžiau ir žinau ką rinksiu“, – tvirtino G. Jakštonis.

Šios rinkimų apylinkės pirmininkė Violeta Šabrinskienė sakė, kad iki vidurdienio jau sulaukė 124 rinkėjų. Žmonės gana aktyviai balsuoja nuo pat ryto. Pirmas rinkėjas rinkimų apylinkės duris pravėrė porą minučių po 7 val. Gausiau žmonių buvo po šv. Mišių bažnyčioje. Ji prognozavo, kad per pietus gal rinkėjų bus mažiau, bet vakarop turėtų plūstelėti nauja jų banga.

Kupiškio jaunimo centro patalpose įsikūrusi Paketurių rinkimų apylinkė Nr. 15 po pietų buvo apytuštė. Tik prie jos durų lauke stoviniavo vienas vyriškis. Užkalbintas prisistatė, kad yra Gintautas Simonavičius iš Ąžuolytės kaimo. Jis teigė, kad apsispręsti, kam atiduos savo balsą, nebuvo problemos.

„Labiausia norėčiau, kad nebūtų blogiau, kaip šiuo metu yra. Esu kaimo gyventojas. Ko reikėtų miestiečiams, negaliu pasakyti. Gyvenimu kaime patenkintas. Pas mus seniūnija ir kelius nuvalo, patvarko. Žinau, kad daug kur kaimiškose vietovėse aktuali žvyrkelių remonto problema. Keista, bet aš tos problemos nejaučiu. Gyvenu prie neblogų kaimo kelių ir nesiskundžiu“, – išsakė savo mintis po balsavimo pašnekovas.

Šios rinkimų apylinkės pirmininkė Lina Rožėnienė informavo, kad iki vidurdienio balsavo 90 rinkėjų iš 479. Dar per 15 proc. rinkėjų pasinaudojo galimybe balsuoti iš anksto arba namuose.

Paketurių rinkimų apylinkės Nr. 15 pirmininkė Lina Rožėnienė sakė, kad per 15 proc. šios apylinkės rinkėjų jau balsavo iš anksto arba namuose.

Panaikino stebėtojo statusą

Rolandas Aukštikalnis, Kupiškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas, kalbintas rinkimų dieną po pietų, sakė, kad rinkimai rajone kol kas vyktas sklandžiai. Jokių nusiskundimų negauta.

Jis informavo, kad vakar buvo panaikintas Liudvikos Raslanienės, kaip rinkimų stebėtojos, statusas. Su šiuo faktu ji buvo supažindinta Kupiškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje. Vėliau ši komisija jai surašys administracinių teisės pažeidimų protokolą ir su juo bei skiriama nuobauda vėl ją supažindins.

L. Raslanienė nemalonės susilaukė kovo 2 dieną. Į Kupiškio rajono savivaldybės rinkimų komisiją ir į Vyriausiąją rinkimų komisiją kreipėsi vienas rinkimų stebėtojas bei nurodė, kad L. Raslanienė, būdama rinkimų stebėtoja Šepetos rinkimų apylinkėje, tądien kartu su rinkėju nuėjo į balsavimo patalpą ir tokiu būdu pažeidė Rinkimų kodekso nuostatas.

Pasak R. Aukštikalnio, už tokį pažeidimą stebėtojui gresia įspėjimas arba bauda iki 300 eurų. Žinoma yra galimybė tą sprendimą ir apskųsti teisės aktais nustatyta tvarka.

Aktyvumas

Savivaldos ir merų rinkimuose iki 17 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso balsavo 50,45 proc. Kupiškio rajono savivaldybės rinkėjų. Aktyviausi buvo Naivių (61,45 proc.), Juodpėnų (58,85 proc.), Aukštupėnų (56,55 proc.), Kupos (54 proc.), Adomynės (52,97 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai.

Autorės nuotraukos
Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Aukštupėnų apylinkėje, tikriausiai rinko Lvivo miesto tarybą ir merą. Sprendžiu pagal vėliavas fotografijoje. Sarmata, kai trispalvė tik prie lauko durų.

 • į VRK kreiptis.

 • Rinkimų apylinkė Žaidelių Nr 24
  Žvejų g.4,Palėvenėlės k.,Kupiškio raj.
  Nubėgo jaunuolis atlikti pareigą,pabalsuoti,bet dėja nepavyko!!!
  Nes nėra įtrauktas į sąrašus,nors gyvena ir yra deklaruotas jau 21 metus Palėvenėlės km. Ką tokiu atveju daryti?

  • Reikia kreiptis į GR,kuris ir uždraudė balsuoti. Pasakys ir priežastis.

Rekomenduojami video