2024/05/25

 

LAIPTINĖS REMONTAS PASĖJO GYVENTOJŲ PYKTĮ

Vilniaus g. 79 daugiabutis namas – kaip užkeiktas. Jo renovacija kainavo daug nervų ir gyventojams, ir komunalininkams. Dabar atsirado nesutarimų dėl laiptinės remonto. Jurgos Banionienės nuotrauka

Redakcija sulaukė Vilniaus g. 79 daugiabučio namo Kupiškyje gyventojų skundo.

Neseniai buvo atliktas laiptinės remontas, bet žmones piktina, kad darbai padaryti nekokybiškai.

UAB „Kupiškio komunalininkas“, kuri ir organizavo remonto darbus, atstovai kaltinami, kad nesitarė su gyventojais, nesušaukė bendro susirinkimo dėl planuojamo remonto.

Tiesa, čia yra ir daug nesusikalbėjimo tarp pačių kaimynų. Savo versiją turi ir komunalininkai.

Jurga BANIONIENĖ

Kodėl nesušaukė susirinkimo?

Vilniaus g. 79 namas jau seniau buvo pagarsėjęs dėl užstrigusios renovacijos. Šiaip ne taip ją pavyko užbaigti. Dabar gyventojus piktina kitas dalykas – laiptinės remontas, anot jų, atliktas bet kaip.

Šiame daugiabučiame name gyvenanti Inga Navadvarskaitė pasakojo, kad namas kas mėnesį kaupia lėšas, kaip ir kiti. Kaupiamosios lėšos skiriamos namo bendrojo naudojimo objektams atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, pavyzdžiui, įvairiems remonto darbams, siekiant atnaujinti ar suremontuoti daugiabučio namo stogą, sienas, šildymo mazgą, laiptinės langus, duris ir pan.

Gyventojus piktina palikti styroti laidai, nesutvarkytos laiptų skylės.
Vilniaus g. 79 daugiabučio namo gyventojų netenkina atliktas laiptinės remontas.
Jurgos Banionienės nuotraukos

„Kai kažkada vyko susirinkimas dėl namo renovacijos, mums paaiškino, kad galime panaudoti tuos sukauptus pinigus kažkam remontuoti. Tai gali padaryti laiptinių remontu užsiimantis asmuo arba patys komunalininkai. Mes nusprendėme, kad reikia susiremontuoti savo laiptinę, nes ji labai negraži. Surinkome parašus, pati dėl to apsilankiau pas visus kaimynus, viena kaimynė nunešė ir pristatė juos UAB „Kupiškio komunalininkas“.

Bet, nežinia kodėl, jie nusprendė, kad būtent patys ir tvarkys mūsų laiptinę. Nebuvo taip, kad ateitų ir pasakytų – paskaičiavome, kiek kainuos laiptinės tvarkymas, ar sutinkame. Jie nieko neklausė, gal mes patys kokį žmogų pasisamdysime, atėjo ir pradėjo darbus.

Nesuprantu, kaip galima šitaip savivaliauti. Vis dėlto tai bendri namo pinigai, turi būti organizuojami susirinkimai, supažindinama su viskuo. Pavyzdžiui, būtume norėję keisti laiptinės rūsio duris. O jas paėmė ir nudažė. Darbai atlikti nekokybiškai, sienos normaliai nenušveistos. Nudažyta bet kaip. Nesakau, kad reikėjo tobulai viską padaryti, bet tikrai ne taip, kaip dabar.

Kiek bandėme susisiekti, prašėme sąmatų, komunalininkai aiškino, kad turime laiptinės atstovą, kuris jas pasirašė. Nuėjome pas tą kaimynę, ji teigia, kad niekur jokio parašo nedėjo, tik išrinko laiptinės sienų spalvą. Nebežinome, kaip iš tiesų čia yra. Gal tikrai atstovauja žmogus mūsų laiptinei, bet kaip, jei niekas neišrinko?“ – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau skaitykite vasario 21 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • 2018-09-27 Iš musų UAB”Kupiškio komunalininkas” pusės liko suskaičiuoti kiek viskas kainavo, paskirstyti pinigus ir pranešti gyventojams apie jų įmokas.
  Nepraėjo penkeri metai, jau krentantis dekoras nuo sienų ir ištikimas šūkis mūsų tikslas nebuvo ištiesinti sienas. Nors kiek suprantantys žmonės sakė kad toks likimas laukia.
  Ką akivaizdžiai parodo įdėta nuotrauka su namo fasadu kuris sako viso gero, o jūs kantrus ir tylus mieli namo gyventojai ruoškite pinigėlius. Niekas ko gero jums už nekokybiškai atliktą darbą neatsakys taip ir jo nesutvarkys. Daug kas pasakys juk garantinis laiktarpis 5 metai, o jeii paslėptas defektas tai ir 10 metų, bet yra kaip yra. Paskutinis rangovas vietinis, Kupiškyje gerai žinomas, bet dėja tą firma oficialiai bankrutavusi tai gaudyk vėja laukuose. Namo adminiatratorius vos tik priėmė darbus visą financinę naštą perkėlė ant namo gyventojų pečių ir lengviau atsiduso.
  Kaupiamos lėšos visų gyventojų sąskaita, prižiūri namą Kupiškio komunalininkas, kurio pagrindinis akcininkas Kupiškio savivaldybė. Tokiu atveju kai yra tvarkomos piniginės lėšos juk turėtų būti 50+1% gyventojų balsų, ar čia negalioja tokie dalykai. Juk Lietuva demokratiška valstybė. Ar čia kaip yra pinigai ir aš kaip administratorius elgiuosi kaip man šau į galvą ir kaip man patogiau gyventojų pinigus perkelti į savo sąskaitą. O ten jau rasime kaip panaudoti…

  • Neturite problemų…

   • Turiu, kaip ir visi žmonės. O jei Jūs Tyliai neturite, easate labai laimingas. Tai gal padėkite namo gyventojams pinigų kaladėlėmis.

  • Visada galite pasirinkti kitą administratorių. bet lengviau paverkti ir daugiau nieko nedaryti. Klasika

Rekomenduojami video