„Ar jau ten buvai? Kaip ten, ar tikrai apsimoka? Parodyk, ką atsivežei?“ – vis dažniau tokie klausimai pasigirsta tarpusavio pokalbiuose, socialinėje erdvėje.
Praėjo beveik trys savaitės, kai kaimyninėje Lenkijoje įsigaliojo nulinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas maistui, dujoms ir trąšoms, o kuro tarifas sumažintas nuo 23 iki 8 procentų. Atrodo, neįtikėtina, kai visame pasaulyje kainos kyla, Lenkijoje atvirkščiai – krinta.
Ar tikrai ten teka pigesnės pieno ir kuro upės, o mėsos kilogramas nekainuoja nė 2 eurų? Į visą šį kainų vajų pabandykime pažiūrėti ne tik lietuvių, bet ir vietinių lenkų akimis.
Neringa BUTKEVIČIŪTĖ
Šiauliai, Tauragė, Skuodas, Zarasai, Rokiškis, Kupiškis. Tokios tą ankstyvą rytą lietuvių, atvažiavusių į Suvalkus prie Piko bazės, gyvenimo vietos. Vilniečiai ir kauniečiai čia jaučiasi kaip vietiniai. Pirmas įspūdis nuvykus, kad esame ne Lenkijoje, o Lietuvoje, nes lenko čia nė su žiburiu nerasi. Nors bazė pradeda dirbti nuo 5 valandos ryto, lietuviai būriuojasi jau prieš penkias.
O nuotaikos nėra šventinės. Gal greičiau sumišimas, pyktis ir nuoskauda, kad pigesnio maisto reikia ieškoti kitoje valstybėje.
Plačiau skaitykite vasario 19 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF
:D | 2022-02-21
|
Buvau, patiko ir rekomenduoju
Zeda | 2022-02-19
|
Buvau . Nepatiko .