2024/04/23

 

MOKYKLOS NELANKYMAS TURI PRIEŽASTĮ

Kupiškio rajone fiksuojami tik pavieniai vaikų mokyklos nelankymo atvejai. Mokinių lankomumui stengiamasi skirti didelį dėmesį. Autorės nuotrauka

Kupiškio rajone fiksuojami tik pavieniai vaikų mokyklos nelankymo atvejai. Mokinių lankomumui stengiamasi skirti didelį dėmesį.
Autorės nuotrauka

Visoje Lietuvoje vėl ėmė daugėti mokyklos nelankančių vaikų. Pernai tokių mokinių buvo net per 17 tūkstančių. Pagrindinė priežastis yra išvykimas iš šalies. Minimos ir socialinės, psichologinės priežastys.

Ar su mokyklos nelankymo problema susiduriama ir Kupiškio rajone?

Jurga BANIONIENĖ

Statistika

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, pernai Lietuvoje mokyklos nelankė 17,3 tūkst. mokyklinio amžiaus vaikų nuo 7 iki 15 metų – visu tūkstančiu daugiau nei 2019–2020 mokslo metais.

Prieš tai kelerius metus iš eilės mokyklos nelankančių vaikų buvo apie 16,5 tūkst.

Ši problema aktualiausia didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Pagrindinė vaikų mokyklos nelankymo priežastis – išvykimas iš šalies. Ji nurodoma per 13 tūkst. atvejų, taip pat – socialinės šeimų problemos, psichologinės priežastys ir kt.

Mokyklos susitvarko

Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Valda Tilienė teigė, kad mokyklos nelankančių vaikų problema rajone neaktuali.

„Apklausiau mokyklų vadovus. Nė vienas direktorius ar skyriaus vedėjas nepasakė tokios nuostatos, kad pas mus būtų piktybiškai mokyklos nelankančių mokinių“, – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau skaitykite spalio 26 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • svarbiausia ir tėvai tai žino :D, bet tėvams gerai kad jie nelanko D. Prievarta į „internata“ (tikrai nežinau ar dar tokiu yra)? Juk šeima nėra rizikos grupėje 😀 O gal tegu mokytokai pas vaikus i namus važiuoja? :DDDDDD

  • Dar siais laikais yra nelankanciu mokyklos vaiku?Kur ziuri valdzia ir pristeiktos visokios tarnybos?????? Augina berascius zmones?O algas pasiima?Viesinkit tokius faktus zurnalistai,kaimynai,mamos.

  • Oj tik nereikia… Yra nelankanciu ir čia yra vieša paslaptis žino ir auklėtojos ir skyriaus vedėja tik visi tyli… Ir ta pateisina ..

Rekomenduojami video