2024/05/18

 

KULTŪROS PAVELDO SPECIALISTŲ VIZITAS

Atnaujintą Kupiškio viešosios bibliotekos, buvusios sinagogos, pastatą apžiūrėjo Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamojo posėdžio dalyviai. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Atnaujintą Kupiškio viešosios bibliotekos, buvusios sinagogos, pastatą apžiūrėjo Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamojo posėdžio dalyviai.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Spalio 13 dieną Kupiškyje surengtas Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamasis posėdis. Jis vyko Kupiškio rajono savivaldybės Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus posėdžių salėje. Dalyvavo ir rajono meras, ir kiti Savivaldybės specialistai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Rajono paveldosaugos aktualijos

Apie rajono kultūros paveldo objektus, atliekamus darbus jiems atgaivinti ir išsaugoti, tam skirtą finansavimą, apie paveldosaugos problemas papasakojo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus specialistas, atsakingas už paveldosaugą, Vytis Zavackas.

Kupiškio rajone yra 379 kultūros paveldo objektai. Keletas svečiams pristatyta išsamiau.
Tai Adomynės dvaras – XIX a. pradžios tradicinio liaudiško klasicizmo stiliaus medinis statinys.
Pasak V. Zavacko, medinė architektūra sparčiai nyksta. Šiuo metu šis dvaras pradėtas restauruoti. Čia vykdomos kulinarinio paveldo edukacinės programos.

Šmidto malūnas Kupiškyje, statytas XIX a. pabaigoje, nors ir yra avarinės būklės, bet išsaugota autentiška technologinė įranga. Tarpukario metais jis priklausė Nochemui Šmidtui.

Čia gaminta elektra ir tiekta Kupiškio miestui.

Statinys vertingas kaip nykstančio malūnų paveldo pavyzdys ir kaip žydų palikimas.
V. Zavackas posėdžio dalyviams parodė malūno atnaujinimo vizualizaciją.

Pristatytas ir Palėvenės dominikonų vienuolyno ansamblis, XVII amžiaus kultūros paminklas.
Posėdžio dalyviai informuoti apie šio objekto atnaujinimo etapus.

Plačiau skaitykite spalio 16 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF (3 Eur/mėn.)

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Sveiki, gal prieš 6 metus savivaldybėje buvo rengtas specialusis turizmo plėtros specialusis planas. Reikia jį atidžiai panagrinėti. Tikrai buvo minčių ir apie vienuolyną, kalba ėjo apie viešbutį. O ir pats verslo planas visai įmanomas : vestuvės reto grožio restauruotoje bažnyčioje, balius bendruomenės salėje, edukacinė-pažintinė programa kitose patalpose, nakvynė vienuolyno gyvenamjame name. Su ta mintimi buvo įrengtas ir vandens gręžnys ir kanalizacijos valymo įrengimai. Pagarbiai Euchrida Sipavičienė

Rekomenduojami video