2023/02/05

 

KUPIŠKYJE – ŠUNŲ KIRPYKLA

Šunų kirpyklos „Setas“ pavadinimas – neatsitiktinis. Tai jos savininkės Daivos Skačelienės šuns vardas.
Autorės nuotrauka

Rugpjūčio 6 dieną Kupiškyje duris atvėrė nauja kirpykla. Pasigražinti čia kviečiamos ne moterys, ir net ne vyrai ar vaikai.

Savo mieste nuo šiol turėsime šunų kirpyklą „Setas“. Tai – Daivos Skačelienės ilgai brandinta verslo idėja, užpildysianti tuščią nišą.  

Unė JUODYTĖ

Tapo profesionalia kirpėja

D. Skačelienei mintis atidaryti šunų kirpyklą gimė per karantiną.

„Reikėjo kirpti savo šunį Setą, nebuvo kur, nusipirkau kirpimo mašinėlę ir pabandžiau pati. Draugė, jį pamačiusi, nusistebėjo, kad man puikiai pavyko. Savo šunis pradėjo atvesti draugai, pastebėjau, kad yra toks poreikis, Kupiškyje likusi laisva niša. Gyvūnai man labai patinka, puikiai su jais sutariu. Draugaujame nuo pat mažumės, visą gyvenimą. Pamenu, tėvai neleisdavo turėti gyvūnėlio, tai namo nešdavausi kačiukus, šuniukus, maudydavau, pamaitindavau“, – kalbėjo pašnekovė.

Ėmusi labiau tuo domėtis, D. Skačelienė Vilniuje susirado specialius šunų kirpimo kursus, puikią mokytoją Olga Alpay.

„Mokėmės tik trise, ne būrys žmonių. Įgijome ne tik šunų anatomijos žinių, bet ir per mėnesio kursus kasdien kirpdavome po šuniuką, buvome supažindintos su kiekviena veisle, jų kirpimu“, – teigė dabar profesionali, sertifikuota šunų kirpėja.

Ne tik kirpimas

Naujoje kirpykloje bus teikiamos šunų kirpimo paslaugos. Dar labai svarbu, kad jie bus palepinami ir SPA procedūromis. „Prieš tai šuns nenumaudžius ir neišdžiovinus, gražiai jo nenukirpsi. Naudojamos kokybiškos priemonės, svarbu gerai išdžiovinti, kad plaukas gražiai kristų. Darysiu viską – valysiu keturkojams ausis, kirpsiu nagus. Yra trumpaplaukių šuniukų, kurie šeriasi, juos reikia šukuoti specialiomis šukomis. Ne visi šunys kerpami, yra pešiojamojo šukavimo procedūra, tai sunkus ir sudėtingas darbas, naudojami specialūs įrankiai“, – pasakojo D. Skačelienė.

Didelių šunų šeimininkai galės į kirpyklą juos atvesti kailio pavilnei iššukuoti.

Paklausta apie šunų kirpimo madas, pašnekovė sakė, kad jos, žinoma, egzistuoja, bet daug kas priklauso nuo pačios kirpėjos.

„Aš laikausi standartų: yra veislė – yra ir jos kirpimas. Žinoma, daug ką lemia ir šeimininko pageidavimai. Bandysime tartis, kalbėtis, dažnai žmonės nusiperka šunis ir nesigilina, kaip jie kerpami, kokios mados. Juk yra tokių veislių šunų, kuriems nekerpamos uodegos, pavyzdžiui, špicams uodega – jų puošmena. Tikrai neketinu šunų dažyti, man tai nepriimtina“, – pasakojo šunų kirpėja.

Kirpykloje laukiami ir veisliniai, ir paprasti šunys. Yra tokių veislių šunų, kuriuos kirpti tikrai būtina ir gana dažnai – kas du, tris mėnesius. Pavyzdžiui, Pekino veislės šuniukai nekerpami, bet juos dažniausiai žmonės kerpa, nes plaukas ilgas ir tiesiog nepatogu, namuose būna daug plaukų.

Kirpykla įsikūrusi Slavinčiškio g. 4, Kupiškyje, buvusioje RSO teritorijoje. Registruotis kviečiama iš anksto telefonu 8 687 15 464. „Facebook“ – https://www.facebook.com/130700049177681/.

Darbo laikas – nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis. Pagal poreikį bus dirbama ir savaitgaliais. Taip pat D. Skačelienė klientams sudarys sąlygas atvežus kirpti savo šunį jį kurį laiką prižiūrėti.

„Žmonės, kurie dirba, galės atvežti šuniuką ryte, o pasiimti per pietus ar po darbo. Jį pavedžiosiu lauke, kirpykloje bus ir gultų, šuo galės paėsti, atsigerti“, – pabrėžė šunų kirpyklos savininkė.

Užs. Nr.1054

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nebūkit tokie pikti juk moteris daug tobulėjo ir tai sveikintina . Visada sakau -nepavydėk , padaryk geriau , jeigu sugebi

 • O kas ten mieste stato naują grožio salonąž

 • Ko gero trumpas biznis bus, nes nuo rugsėjo 13, be galimybių paso-apsikirpt jokių galimybių. Ir tai galioja visam namų ūkio burbului.

  • šuniui irgi reikia galimybių paso? Nes kitur priiminėjo šunis labai atsakingai ir be kontakto.

 • Aš galvojau,kad kur statomas naujas grožio salonas bus šunų kirpykla,nes žmonių nebe kas liko…

 • Idomu ,nepatingejus paieškojau straipsnio Kupiskenu Mintys 2017m gruodzio 30d yra A.Satkunaites straipsnis apie pirmąją šunų kirpyklą Kupiškyje. Būkim biedni bet teisingi neiškraipykim Faktų.

 • Slavinčiskio gatvei gal ir pirmoji šunu kirpykla bet tikrai ne kupiskyje

 • Butent !!! autorius straipsnio iškraipo faktus . Arba sekantis po pirmo irgi pirmas

 • Pigu vadintis pirmąja kirpykla kai visi zino,kad pirmoji sunu kirpykla jau senai veikė Kupiskyje.

  • Gal aš labai išsiblaškęs,bet dukart perskaitęs neradau žodžių“pirmoji kirpykla Kupiškyje“ Gal ir jūs dar kartą perskaitykit.
   (Martynui,Jonui ir Janinai)

  • Gal pirmoji kirpykla jau nebevykdo veiklos, tai koks skirtumas aplamai.

Rekomenduojami video