2024/07/15

 

Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ SĖS KUPIŠKIO RAJONO MERAS IR KULTŪROS CENTRO VADOVĖ

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir to paties rajono kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu veikiant bendrininkų grupėje bei dokumentų klastojimu ir kurstymu tai daryti.

Savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir Kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė (nuotraukoje) kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu veikiant bendrininkų grupėje bei dokumentų klastojimu ir kurstymu tai daryti.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Į STT pareigūnų akiratį Kupiškio rajono savivaldybės vadovas ir minėtai savivaldybei pavaldžios įstaigos direktorė J. Janušonienė pateko dėl 2017, 2018 ir 2019 metais prie Kupiškio marių vykusių festivalių „Stichijos“. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už išskirtines prekybos sąlygas festivalių metu iš kelių bendrovių atstovų jie galimai pareikalavo ir paėmė kyšius. Manoma, kad pareikalautų ir susitartų priimti kyšių suma siekė 20 tūkst. eurų.

Kupiškio rajono meras taip pat kaltinamas kurstęs, o Kupiškio rajono kultūros centro direktorė – klastojusi dokumentus. Įtariama, kad 2019 metais vykusio festivalio „Stichijos“ metu atlikėjams už koncertą realiai buvo sumokėta kita suma, nei nurodyta sutartyje. Galimai buvo suklastoti ir kiti dokumentai – sutartys su prekybininkais.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. Už prekybą poveikiu gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už dokumentų klastojimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Parengta pagal Generalinės prokuratūros inf.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Gandragalviai suskrido tylėję,o dabar šnypščia kaip gyvatės.Žmonės ne akli mato . kiek Kupiškyje padaryta.Bardauskui vadovaujant .Komunistai ir su jais daugiau susiporavę valstiečiai visus ezistavimo metus tik valė vandens tvenkinius per savo .kišenes Iš pavydo siunta kad neatpažistamai keičiasi viskas,net putos jiems drimba.Sėkmės merui ir sveikatos nekreipkite dėmesio jus mums reikalingas.

  • Jau vien tavo leksikonas komentaro pavadinime rodo kas tu per žmogus. Tokiems labiausiai ir patinka šitas „rajono valdytojas“. Kultūra ir intelektas, matau panašūs. Ir putos nuo siuto tai daugiausiai iš tavo burnos drimba, sprendžiant iš komentaro. O kad žmonės ne akli ir ne kurti, tai teisybė. Mato visus jo darbus, o ne tik tavo aukštinamus. Ne vien partiniai kažkokie mato. Taip kad, nusiramink, išgerk valerijono nuo nervų, o savo ikoninį balvonėlį gali su visa kėde pasiimti, neštis pas save į tvartą ir pasidėjęs gėrėtis juo.Tegul tau šviesią ateitį kuria. Mums tai tokio nereikia.

 • Pasirodo keletui šitų rašynėtojų meras „užlipo ant mazuolio“…aišku, kad skauda, kai ankstesniems merams vadovaujant elgėsi kaip nori, dirbo kada nori. Sąmoningi supranta, kad vadovavimas teisingas, o tokiems labai matyt sunku perlipt per save ir pradėt dirbt.

  • Pasirodo, kad tamsta matai situaciją tik iš vieno taško. Ar tau neatrodo, kad šitas tavo smarkiai ginamas asmuo pats pradėjo dirbti ką nori, kaip nori ir kada nori. Niekuo nebesiskiria nuo tų, kurie,anot tavęs, prie kitų merų taip dirbo.Jaučiasi niekieno nekontroliuojamu ir nebaudžiamu. Tokiu mažu kaimo visagaliu ir visažiniu, su niekuo nebesiskaitančiu cariuku. Iš dalies apie tai ir šis straipsnis.Ir pats jau tapo mazuoliu. Jei tau tokie žmonės imponuoja, tai tavo sąmoningumo lygmuo tik pradinėje stadijoje.

  • Tai mus visus pakišo šitas meras visai Lietuvai ant liežuvio. Kur tik nepasisuksi, klausia kur ir ko važiavo tam mūsų meras. Savi gal kentėjo, o svetimi perdavė merą STT. Gal žinote už ką? Iš pradžių kaltintas už dveijų metų veiklą, o paskui ir trečius pridėjo. O kiek galų suslėpta? Gal jau ir nebužinos niekas.

 • Tikra tiesa. Tos, kurios biški kaltos, bet iš tikro, tai nekaltos, tokios, kurios iš prigimties šventosios. Nors Jolitai tai netaikau. Blogai tik tai ,kad ji pasirinko darbą, situacijoje, kai : „arba dirbi,kaip sakau, arba nebedirbi“.

 • rajono “ garbe“ du kartus teistas meras. Ir nieko. Tes toliau. Matyt iki 3 karto. Musu salies teisesauga kerepla. Nei vienas valdininkas neseda. Sumoka kuklia baudele ir tesia toliau.

 • O aš manau, Bardauskas daug gero padarė..būdavo nueini deklaruot pajamų, o ten darbuotoja tokia arogontiška, tiesiogine prasme pakeltu tonu aiškina..nueini į teismą pažymos pas sekretorę-sėdi su sijonu, kojas po uodega pasirietus ir ta pakėlus toną!O dabar visi mandagūs, lapeliai pakabinti ant durų, kur išėjo, kada grįš.Reikia žmonėms kontrolės, nes žmonėms tarnauja.O ir koncervatoriui valstietukų žemėje sunku dirbti, nes komentaruose tik ir plaka tave. Bet deja, rinkimuose meras laimėjo žmonių pasitikėjimą ir nesvarbu ar 1000 ar 100 balsų.Stiprybės ir sėkmės atlaikant, viskas bus gerai!

  • O aš manau, kad visą aroganciją susisiurbė jis. Labai arogantiškas žmogus nepakenčia tokių pat aplink save. Tokį turi supti palaižūnai gyvenantys baimėje. Tas ir vyksta. O jis save įsivaizduoja tobulu. Nes kritikos jokios nepriima. Kvailiams reikia kieto kumščio, nes kitaip nesupranta. Kokia liaudis, toks ir meras. Nesistebiu.

  • Pajamų deklaravimas vyksta VMI, kuri nepavaldi savivaldybei, taip pat, kaip ir teismai.
   Čia geriausias pavyzdys, kaip priskiriami nepelnyti nuopelnai.

   • Liuks komentaras. Žmonės riboti ir į nieką nesigilina. Užtai visuomenės tarnas užimantis mero postą, pradeda jaustis visagaliu. O jis juk tarnauja visuomenei, o ne visuomenė jam. Visuomenė tik padeda. Bet Bardausko jau nebeišmokysi. Beviltiškas.Surūgo nuo valdžios,net smirdi.Tokį tik grabas ištiesins.

  • Miela asiliuke, nei VMI, nei teismai, savivaldybei nepavaldūs. Geriau tiesiogiai nueik pas Dainių ir lyžtelk drėgnu liežuviu, tarp bulkų.

 • Negaliu atsidžiaugti, kad šv.Mero garbintojų būrys ženkliai sumažėjo 🙂
  Praregėjo, ar ką?

  • Ne,nesumažėjo, tiesiog- ne lygis.

   • Garbintojai neturi laiko.Skundus rašo vadui. Lygį rodo.

 • Sako,kad meras buvo labai neteisingas žmonių, ypač darbuotojų atžvilgiu. Mėgo prisiplakėlius ir skundikus-tokie ,sako galėjo dirbti mažu krūviu. Jei iš ryto kažką apskundei, turi kaip ir laisvadienį. Tokios šnekos eina iš savivaldybės ir jos įstaigų. Piktas ir kerštingas….jei nepatikai, ar perėjai kelią ne vietoje- tai jau visam gyvenimui priešas. Labai suireikšminęs ir galvojantis, kad Dangui -Dievas, Žemėje- jis. Iš šalies žiūrint- labai jau toks juokingas :)Labai greitai bus užmirštas.

  • To Kazys
   Tai va kur pletkininkai didziausi sedi, savivaldybei,ane Kazy?

 • Sėdėjo valstiečiai aukštai tuo metu valdžioj ir sugalvojo „pažaist“ politiniais žaidimais. Tokiems nepatinka, kai už juos geriau kas nors dirba. Kupiškėnai matė ir mato kiek dabartinis meras padarė gero dėl savo krašto, kaip pragražėjo Kupiškio rajonas. Visiems įdomiausia intrigos ir išpūstas burbulas, juk mes tie lietuviai, kurie mėgsta kapstytis po tokius dalykus, matyt jaučia malonumą. Čia kaip tame posakyje: „Džiaugiasi žmogelis, kad kaimyno pastatas dega“…Išminties patarlė: „Neskubėkit teisti ir patys nebūsit teisiami“.

  • „Neteiskit ir nebūsit teisiami“ posakį reikėtų merui sau prisitaikyti. Čia jam oi, kaip tinka. Juk teisėjo vietoje laaaaabai jam patiko būti. Pažiūrėsim ar teisiamojo vietoje taip pat patiks. Tegu savo kailiu patiria. Lazda turi du galus.

   • Čia tamstai ir tokiems kaip tamsta rašiau, o ta lazda turi du galus kiekvienam, netgi tamstai. Kas dėl mero, tai yra kas nagrinėja, o tamsta pats save geriau pasinagrinėk, nes užsitarnaut pagarbai dar reiks „daug laukų apart“…ir vis tiek mero kėdės pasiimt neteks, nes kupiškėnai gerai skiria pelus nuo grūdų.

    • Posakis apie lazdą lietuvių tautosakoje yra taikomas tiems,kurie padarė kažką blogo kitam. Kodėl dabar aš turiu taikyti ją sau net ir save pasinagrinėjęs nelabai suprantu. Manau, kad ir tu nelabai. Jei už komentarą, tai lazdos kitas galas yra tavo komentaras. Tik tiek.Aš kitų teisėju nebuvau. Neėdžiau ir neniekinau. Ne taip kaip kai kurie. Laukus ark pats. Ir knygų daugiau skaityk. Ne vien „Ūkininko patarėjo“ straipsnius apie grūdų ir pelų skirtumus. Klaidų komentaruose bus mažiau.O mero kėdės man nereikia. Savos taburetės užtenka.

  • „Pagražėjo“, ypač aikštė…(gėda žiūrėt).

   • Pritariu. Tokį siaubą nulipdė, kad nejsuku ten ir būti… Ale visokioms dvasingoms bobelėms atsirado „intelektualaus“ pasisėdėjimo laikas skambant nachalūvai muzikai 🙂

    • Atsiprašau, pakomentavau su klaidomis…

  • Jeigu valdyti ir gražinti rajoną galima tik terorizuojant žmones arba naudojantis kriminaliniais metodais, tai tokio gražintojo man nereikia. Toks ūsuotas dėdė daugiau nei prieš pusšimtį metų Sovietų sąjungoje irgi taip valdė šalį. Jo šūkis buvo „Tikslas pateisina priemones“. Aš tai diktatūros nepasiilgau. Nežinau, kaip tamsta. Nebijai tokio žmogaus taikiklyje atsidurti? Neberūpės jokie gražinimai. Ir ką jis čia labai išgražino visame Kupiškio krašte, tai nelabai aišku.

 • Citata iš panskliauto:
  ,,Abu bus teisiami už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu veikiant bendrininkų grupėje. J.Janušonienė kaltinama ir klastojusi dokumentus, o meras – kurstymu tai daryti.

  Kaltinimai nuo bylos tyrimo pradžios aiškiai pasikeitę. Anksčiau abu jie buvo įtarti piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu, nebuvo labai sunkaus kaltinimo – veikimo bendrininkų grupėje.“

 • Nieko tokio cia meras nepadare ,jis sau pinigu nepasieme cia tampo tik del vistos zarnu,valstieciai testams isvoge milijonus ir ramu….

  • Tu tiki tuo ką sakai ar turi įrodymų? Jei tik tiki, tai tikėk toliau.

 • Meras kaip meras, bet tokios nekaltosios mergelės pačios pavojingiausios!

  • Paradui vadovavo meras. Ji tik vykdytoja. Aišku niekas jos neteisina, galėjo nepasiduoti ir nedaryti nusikaltimų,bet kita vertus, ką tu darytum jos vietoje? Eitum iš darbo? Jei daromas spaudimas ir pan.? Va todėl valdžioje turi būti aukštų moralinių standartų žmonės. Nes jie įtakoja visus pavaldžius.

   • Ką reiškia „daromas spaudimas“? Jei kas būtų liepęs šokti į ugnį ar nuo stogo, šoktų? Tik kai reikia savo kailį gelbėt, tada padaro iš savęs auką. Pasibaisėtina, kai net tokiai jautriai sričiai kaip kultūra, vadovauja partinės marionetės, kurioms iki aukštų moralės standartų dar labai toli

    • Ką reiškia „daromas spaudimas“? Padirbk tu su Bardausku, sužinosi. Negi galvoji, kad čia Janušonienės iniciatyva visi šitie reikalai prasidėjo? Tai gal ji merui spaudimą darė? Jį, tokį švelnų, jautrų, tiesiog gėrio įsikūnijimą, ne partinę marionetę (nesvarbu, kad konservatorių partijai priklausė) užėdė ir privertė daryti nusikaltimus partinė socdemų marionetė kultūros centro direktorė, tiesiog intrigų meistrė, mobingo specialistė, šantažo ir aferų ekspertė, ir labiausiai (kas matosi ir iš žmogaus natūros) ėdanti ir terorizuojanti ne tik savo darbuotojus, bet ir merą, bei kitus dar aukštesnius valdininkus. Na baisu tiesiog. Ar ne?
     Jei taip galvoji, tai man tavęs gaila. Esi naivus žmogus arba užsakytus komentarus rašantis veterinoriaus trolis.
     O šiaip neteisinu nei vieno iš jų. Galėjo sąžiningai elgtis.

     • Galėtum teisme advokatauti, gal dar kulturkėj dalį etato gautum. Tik gaila giminėms ir artimiesiems advokatu būt negalima…o dėl kulturkės etatų ir privačių arba partinių interesų stt turėtų ką veikt

 • Na pagaliau Šimonių Švonderis priėjo liepto galą. Lauksim finalo. Ar ne laikas matuotis dryžuotą pižamą? Ar darbo biržon takelį praminti? Ir bus pamoka visiems jo palaižūnams. Ne su tokiu žmogumi žvalgybon eiti. Sąžinė svarbiausia, o ne postas. Tikiuosi gaus pagal nuopelnus šitas veikėjas. STT šaunuoliai. Tikiuosi ir teismas bus toks pat.

 • Na ir kaltinimai vadovams, beveik kaip Neringai Venckienei. Tikriausiai teisiami todėl, kad kažka neįtiko

  • Venckienė kyšį ėmė? Va tau, štai kur šuo pakastas! Ko tik nesužinai internete 😀

 • Na aplink kultūros centra,sukasi neblogas kolektyvas įskaitant ir Audicka

  • Todėl ir sukasi dickas, kad patyręs šitoj sryty. Visai neseniai patį stt purtė, teistas ir baustas. Besisukiodamas gal ir savo bosei padės išsisukt

 • Nejaugi iš tikro ir sės ?! Prie valstiečių gal ir būtų buvusi sensacija, bet konservai nemanau, kad savų neužstotų.

  • Sensacija,jei sės prie koncervatorių.Tikiuosi netyčia taip parašei.Oi,kaip pasiilgau sensacijų!Negaliu sulaukt…

Rekomenduojami video