2024/04/24

 

SUGRĮŽO ATMINIMO LENTELĖ GENEROLUI JONUI ČERNIUI

Ant atnaujinto Audronės Grockytės namo Kupiškyje nuolat plevėsuoja valstybinė vėliava, sugrąžinta atminimo lentelė, bylojanti, kad šiame name prieš aštuoniasdešimt metų buvo apsigyvenęs valstybės ir politinis veikėjas, generolas Jonas Černius. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Keletą metų Kupiškyje nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės 12 namo, kuriame 1941–1944 metais gyveno Lietuvos valstybės ir karinis veikėjas, brigados generolas Jonas Černius, buvo nuimta atminimo lentelė. Jos nebuvo ir minint nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmetį.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pastato savininkė Audronė Grockytė tuomet „Kupiškėnų mintims“ sakė, kad ant nušiurusio pastato ją pakabinti būtų nepagarbos istorinei asmenybei ženklas, kad atminimo lentelę pakabins tada, kai bus iki galo baigtas namo remontas.

Savo pažadą moteris ištesėjo, nelaukdama ir žadėtos Kupiškio rajono savivaldybės vadovų pagalbos tvarkant fasadinę namo dalį. Ji priminė, kad šiemet sukanka 80 metų, kai J. Černius apsigyveno Kupiškyje ir pradėjo dirbti malūno direktoriumi.

Plačiau skaitykite vasario 23 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kolaborantas. Iš vikipedijos : SSRS okupavus Lietuvą, 1940–1941 m. Raudonosios armijos 29-ojo šaulių teritorinio korpuso štabo viršininkas, 1940 m. generolas majoras.

  • Gal sugrįš ir Kupiškio gatvių pavadinimų lentelės pvz. Dolomitų?

  • Tai kad ir prieš 10 metų man taip pat tas namas atrodė. Gal kitokie principai suveikė…

  • Jonas Černius, prieš apsigyvenant Dariaus ir Girėno gatvėje kurį laiką buvo prisiglaudęs Račiupėnuose pas Krapavickus

Rekomenduojami video