2024/03/05

 

MEDICINOS DARBUOTOJAI – GARBINGAS ŽŪVANČIŲJŲ GELBĖJIMO KRYŽIAUS APDOVANOJIMAS

Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistei Danguolei Skrupskienei įteiktas valstybės apdovanojimas. Nuotraukos iš asmeninio Danguolės Skrupskienės albumo

Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai, jos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais paskelbė apdovanojantis labiausiai šaliai nusipelniusius asmenis: įvairių profesijų žmones – kultūros, visuomenės veikėjus, mokslininkus, taip pat tuos, kurie rizikavo gyvybe gindami savo šalį ar gelbėdami žmones.

Už pasiaukojimą, tvirtą pareigos jausmą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą sudėtingomis COVID-19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiai šiemet skirti 33 Lietuvos medicinos darbuotojams.

Tarp apdovanotųjų – ir kupiškėnė, Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriaus skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Danguolė Skrupskienė.

Jurga BANIONIENĖ

Pagerbti medicinos darbuotojai

Rimtu išbandymu visai šaliai tapo koronaviruso pandemija. Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi už pasiaukojimą ir atsidavimą sudėtingomis aplinkybėmis gelbstint gyvybes, nepaisant gresiančio pavojaus savo sveikatai ir gyvybei, apdovanoti įvairiose šalies gydymo įstaigose dirbantys medicinos darbuotojai.
Didžiajai daliai jų šie apdovanojimai skirti po mirties.

„Apdovanodami medikus, kurie gelbėjo gyvybes, nepaisydami gresiančio pavojaus savo sveikatai ir gyvybei, išreiškiame jiems amžiną pagarbą. Ir toliau reikšti kasdienę pagarbą tiems, kurie dar kovoja su koronaviruso infekcija, turime visomis išgalėmis didindami medikų saugumą darbe ir jų socialines garantijas“, – sakė Prezidentas G. Nausėda.

Dėl pandemijos ši Valstybės atkūrimo dienos apdovanojimų ceremonija buvo kitokia – apdovanotieji paskelbti, tačiau atsiimti apdovanojimų Prezidento rūmų Baltojoje salėje jie bus pakviesti pasibaigus karantino suvaržymams.

Drauge su kolegomis, Kupiškio greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojais. Danguolė Skrupskienė – antra iš kairės.

Plačiau skaitykite vasario 18 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Labai malonu girdėti. Sveikatos ir sėkmės Danguolei.

Rekomenduojami video