2024/06/13

 

MAŽIAU TUOKĖSI, MAŽIAU IR SKYRĖSI

Prabėgusius 2020 metus paženklino pandemija. Ji turėjo įtakos daugeliui gyvenimo sričių.

Suvaržymai lėmė ir santuokų, ištuokų statistikos pokyčius rajone. Žengti svarbų gyvenimo žingsnį ryžosi kiek mažiau porų, bet ir skirtingais keliais pasukti nusprendė ne tiek daug, kaip anksčiau.

Jurga BANIONIENĖ

Tuokėsi ir gimtinėje, ir užsienyje

Kupiškio rajono savivaldybės Teisės skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Birutė Kopūstienė teigė, kad 2020 m. rajone susituokė 62 poros. Mažiau nei pernai – 2019 m. įregistruotos 69 santuokos.

43 porų santuoką registravo Teisės skyrius, 16 porų rinkosi bažnytinę santuoką, 3 susituokė užsienio valstybėse. Tiek bažnytinės, tiek užsienyje registruotos santuokos įtrauktos į apskaitą Teisės skyriuje.
Statistika rodo, kad populiariau vis dėlto tuoktis civilinės metrikacijos skyriuje.

Anot pašnekovės, viena galimų priežasčių, kad pasikeitė pasirengimo bažnytinei santuokai registruoti laikas. Prašymą tuoktis bažnyčioje reikia pateikti prieš 5 mėnesius, seniau šis terminas buvo trumpesnis.

Plačiau skaitykite sausio 23 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Susieti savo gyvenimus santuokos saitais ryžtasi jau ne tokie jauni žmonės.
Metanojos Žilėnaitės nuotrauka iš redakcijos archyvo
Dalintis
Vėliausias komentaras
  • O kam tuoktis viena naktis su vienu ar su viena kita jau naktis jau su kitu ar kitą ir nieko nereikės jokios atsakomybės moralės ar įsipareigojimų, vat tokia laisvę ir šiai laisvei pirmas apinastris yra covid, bus jų ir daugiau kol žmonės nesupras, kad tai toliau negalima kad priekyje pražūtis

Rekomenduojami video