2023/09/23

 

BALKONŲ RŪKALIAMS GRESIA KAIMYNŲ SKUNDAI

Prieštaraujantys dėl rūkymo turi kreiptis raštu į rajono Savivaldybę. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šių metų pradžios visoje šalyje įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose. Jis veikti pradeda tik tada, jei bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui ir dėl to kreipiasi į savivaldybės administraciją. Tuomet daugiabutis namas paskelbiamas nerūkymo zona.

Ar Kupiškio rajono savivaldybėje tokiųpareiškimų dėl prieštaravimų rūkyti balkonuose jau sulaukta? Kaip šį draudimą vertina kupiškėnai?

Jurga BANIONIENĖ

Prieštaraujantys – į Savivaldybę

Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimas dėl draudimo rūkyti daugiabučio gyvenamojo namo balkone.

Jis numato, kad rūkyti draudžiama daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Plačiau skaitykite sausio 23 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Dabar rūkaliai prarėjo rūkyti laiptinėse, nes balkonuose uždraudė. Tai dar blogiau, geriau rūkytų balkone 🙁

 • Gal ir reiktų rašyba pasikartoti nu bet ne diktantas.O dėl principu kaip čia pasakius vienas balkone smirdina o kiti priversti uostyti sakai čia lygiateisiškumas?

  • Nebenoriu plėstis, nes vis tiek nenori suprasti. Perskaityk visus komentarus dar kartą, gal suprasi. Pamąstymui apie lygiateisiškumą: jeigu pikta, apsileidusi bobutė, kurios langai nei su vienu balkonu nesiriboja, ir kuri turi keturias kates, nuo kurių šlapimo dvokia visa laiptinė parašo skundą (dėl to, kad ji pikta, o ne dėl to, kad jai dūmai pro langus eina) dėl rūkymo name, ir namas paskelbiamas nerūkymo zona, ir 40 kaimynų priversti eiti rūkyti į lauką, tai kur tu čia matai lygiateisiškumą? Ir svarbiausia LOGIKĄ.Kaip jų teisės? Jiems katės irgi smirda. Tik įstatymo tokio nėra. Neteisinu rūkalių, tik aiškinu LYGIATEISIŠKUMĄ.
   Jei vis tiek nesupranti, niekuo padėti nebegaliu.

   • Kodėl tie 40 turi eiti į lauką ,gali namie rūkyti joks įstatymas nedraudžia. Vat niekaip nesuprantu noro rūkyti balkone

    • Paklausk rūkančių. Paaiškins.
     O šiaip geriau nebesigilink į tai. Yra suprantamesnių temų.

     • Paaiškinimas paprastas nes nenori kad namie smirdetu dūmais.

 • Jei da rukisi virtuveje ar tolete apipurksiu duris Makroflekxu

 • Ant stogo rūkyti įstatymas nedraudžia, įsirenkit patogią vietelę.

 • Keistas draudimas. Jei aš gyvenu penktame namo aukšte ir toje sienoje mano aukšte tik vienas mano balkonas, kam galiu kenkti rūkydamas? Jei kokia ragana iš pirmo aukšto, kurios butas su jokiais balkonais net nesiriboja, parašys prieštaravimą, tai aš, gyvendamas penktame aukšte negaliu rūkyti balkone? Tada prasidės tokių pilietiškų kaimynų skundimas: automobilio tepalai aikštelėje, bet koks triukšmas ir t.t. Norint šunį mušti, lazda atsiras. O ką man daryti, jeigu kaimynas mėsą kepa atsidaręs langą, o aš veganas ir mane pykina nuo kvapo? Arba kitas kaimynas balkone gėlės augina, man neša žiedadulkes, o aš alergiškas?
  Kažkoks keistas ir neištobulintas įstatymas.

  • Rūkymas šalies mastu labiau kenkia negu gėlių auginimas ar mėsos kepimas. Be to, rūkalai smirda daugumai, kepamos mėsos kvapas erzina ne tiek daug žmonių. Nebent kept nemoka ir naudoja prastus prieskonius 😀 Pritariu, įstatymas netobulas, bet gėlyčių balkonuose ar mėsos virtuvėse uždraudimas kokybės nepridėtų.

   • Nevertink pagal save. Rūkalių daug ir jiems nesmirda dūmai. Jei nebus galima rūkyti balkone, žmogus rūkys atsidaręs langą. Arba namuose. Tada visas namas dūmus uostys. Per ventiliaciją. O kambaryje niekas nedraudžia rūkyti. Balkone parūko ir nueina. Langą gali kaimynas penkiom minutėm užsidaryti. Nors nemanau, kad į vidų pas kaimyną prieina dūmų. Nebent balkonai ribojasi. O kas turi alergiją žiedadulkėms ir astmą turi? Ką daryti, jei kaimynas pilną balkoną gėlių augina? Užsidarius duris ir langus gyventi? Ne penkias minutes juk reikia pakentėti. Man atrodo, kad visi žmonės svarbūs, o ne vien dauguma. Nereikia su minios mąstymu plaukti. Gal kada pasmirdins tau kaimynė kokią katę įsitaisiusi. Tada reikės dejuoti. Bet daugumai nekliūna. Kentėk. Taip? Arba kokį kaimyną, kur kepa atliekas eisi mokyti kepti? Sėkmės. Turbūt neteko susidurti nei su vienu tokiu atveju tai gera komentuoti iš šono. Iš viso, jei nori, kad niekaip kaimynai nedirgintų, gal jau laikas apie vienkėmį pagalvoti? Arba rūkyti pradėk, tada suprasi.

    • Jei nesmirdi tai ko eini į balkoną,rukyk miegame ar salione kur ner ventiliacijos.Ir kaimynams nesmirdesi ir stabilei dūmų turesi

     • Aš gal iš viso nerūkau. Arba rūkau miegamajame. Ne tavo reikalas. Ginčas apie įstatymo logiškumą ir apie lygiateisiškumo principus, o ne apie mane. Supranti?
      Prieš komentuojant, lietuvių kalbos rašybą pasikartok „Stabilei“

Rekomenduojami video