2024/06/13

 

ŠALYJE PRADEDAMAS RIBOTI JUDĖJIMAS TARP SAVIVALDYBIŲ

Lietuvoje įvestas sugriežtintas judėjimo ribojimas tarp savivaldybių. Asmenims, mėginantiems piktybiškai apeiti įvestus ribojimus, policija taikys iki 1,5 tūkst. eurų siekiančias baudas.

Policija skelbia organizuosianti stacionarius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios į miestus transporto priemonės. Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai. Kiekviename poste dirbs mažiausiai du pareigūnai, didelio eismo intensyvumo postuose bus pasitelkiami policijos rėmėjai, šauliai ir pan.

Kaip Eltą informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, bus stabdomi visi automobiliai, policija vairuotojų prašys pateikti dokumentus, pagrindžiančius reikiamybę judėti iš vienos savivaldybės į kitą.

„Jau kaip ir parodė dvi pirmosios paros, aišku, postai nebuvo nuolatiniai, jie buvo mobilūs, bet neįleidome jau į kitą savivaldybę daugiau nei 600 automobilių. Tai per vieną parą buvo maždaug 300 bandymų patekti iš vienos savivaldybės į kitą, kurie neturi tam tinkamos priežasties“, – sakė R. Matonis, akcentuodamas, kad tokie asmenys nebuvo baudžiami, jiems tiesiog buvo siūloma grįžti atgal į savo gyvenamąją savivaldybę.

Visgi Policijos departamento atstovas pabrėžia, kad asmenims, kurie piktybiškai bandys apeiti įvestus ribojimus bus taikomos piniginės baudos.

„Tie asmenys, kurie meluos pareigūnams, kurie bandys prasmukti pro kitas vietas, kur galbūt yra judėjimą draudžiantys ženklai arba kažkokios fizinės užtvaros, tai tiems asmenims tikrai taikysime atsakomybę, o atsakomybė yra tikrai gana griežta – nuo 500 eurų iki1,5 tūkst. eurų“, – informavo jis.

Blokavimo postai prie įvažiavimų į miestus steigiami nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val., nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val. ir nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.

Savaitgalį šalyje budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – kontrolės postuose, taigi visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų.

ELTOS inf., Klaipėdos AVPK nuotr.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Po paskutinės savivaldybių reformos, įvykdytos 1999–2000 m., Lietuva yra suskirstyta į 60 savivaldybių. Tai kokio velnio ribojamas įvažiavimas į miestą, ar policininkai nesigaudo kas yra savivaldybės ribos?

  • Jus geriau nurodykit kontrolės vietas rajone ir ispekit žmonės kad nevažiuoti šunkeliais ne cituokite nurodymus respublikos mastu

Rekomenduojami video