2024/06/13

 

G. NAUSĖDOS FILTRŲ NEPRAĖJO KANDIDATAI Į ŽEMĖS ŪKIO IR SUSISIEKIMO MINISTERIJAS

Prezidentas Gitanas Nausėda pranešė savo verdiktą dėl Ingridos Šimonytės pasiūlyto kandidatų į ministrus sąrašo. Kaip ir skelbta anksčiau, Prezidentūra paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės kandidatų sąrašo į visas ministerijas netvirtins.

Šalies vadovas atmetė į žemės ūkio ministrus siūlytos Dalios Miniataitės ir į susisiekimo ministrus teikto Kasparo Adomaičio kandidatūras.

„Galiu pasakyti, kad dviejų ministrų – susisiekimo ir žemės ūkio – turėtų būti pateiktos kitos kandidatūros į šių ministerijų pozicijas“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su I. Šimonyte sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, jis iš šių kandidatų pasigedo gero sektoriaus, į kurio kuravimą buvo siūlomi, išmanymo.

„Aš, kaip prezidentas, negaliu prisiimti atsakomybės už jų trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų įgyvendinimą, nes stokojama vizijos, stokojama gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo. Dėl tos priežasties tiek Laisvės partijos kandidatas – kalbame apie Susisiekimo ministeriją, tiek ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas – kalbame apie Žemės ūkio ministeriją, turėtų pateikti naujus kandidatus artimiausiu metu“, – sakė G. Nausėda, pažymėdamas, kad jau yra kalbėta apie tai, kas galėtų būti siūloma į K. Adomaičiui žadėtą vietą Susisiekimo ministerijoje.

„Preliminariai žinau galimą Laisvės partijos kandidatūrą, ją turėtų patvirtinti partijos valdymo organai. Jei ši kandidatūra bus pateikta man – pakankamai gerai pažinodamas šį asmenį, manau, kad tai tikrai galėtų būti geras kandidatas portfeliui paimti“, – sakė G. Nausėda.

Prezidentas neslėpė, kad I. Šimonytės pateiktame sąraše buvo ir daugiau kandidatų, kurie jam sukėlė abejonių. Tarp tokių jis pirmiausiai įvardino siūlytą kandidatą į sveikatos apsaugos ministrus. Į šį postą pasiūlytas Arūnas Dulkys.

„Man daugiausiai abejonių kilo ne tiek dėl jo ilgalaikės vizijos ir planų optimizuoti sveikatos apsaugos sistemą, bet dėl artimiausio laikotarpio veiksmų“, – aiškino prezidentas.

Pasak šalies vadovo, I. Šimonytė prisiėmė atsakomybę dėl to, kaip seksis sveikatos sektoriuje situaciją suvaldyti A. Dulkiui. Taip pat sutarta, pažymėjo prezidentas, kad, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, A. Dulkio darbas ministro pozicijoje būtų iš naujo svarstomas.

„Tas problemos išmanymas, kurį parodė ponas Dulkys, paliko tam tikrų abejonių. Tačiau gerbiama Ingrida Šimonytė prisiėmė asmeninę atsakomybę už šio ministro veiklą, ir mes sutarėme, kad, jeigu dirbti nesiseks, mes tikrai nelauksime ilgai, sprendimai bus priimti labai greitai. Aš tikrai nenoriu, kad dirbti nesisektų, ir norėčiau būti neteisus, linkiu geriausios kloties ponui Dulkiui, bet iššūkiai bus tikrai didžiuliai“, – sakė A. Nausėda.

Klausimų sukėlė D. Kreivio kandidatūra

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad abejonių sukėlė ir kitas konservatorių pasiūlytas kandidatas. G. Nausėdai užkliuvo į energetikos ministrus pasiūlytas Dainius Kreivys.

„Ne tiek savo kompetencija arba savo reguliavimo sferos išmanymu, kiek tam tikromis problemomis, susijusiomis su privačių ir viešų interesų derinimu“, – sakė G. Nausėda.

„Ponas Kreivys savo sritį išmano, tačiau jo dalyvavimas tam tikrose verslo struktūrose, jo patirtis dirbant anksčiau ministru ir po to buvęs atsistatydinimas kelia tam tikrų rizikų, į kurias prezidentas ir premjeras negali nereaguoti“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas informavo gavęs D. Kreivio raštišką įsipareigojimą, kad būtų išvengta net menkiausių įtarimų dėl interesų painiojimo.

„Matydamas šį jo rimtą požiūrį į tas galimas rizikas, aš nematau pagrindo jo netvirtinti energetikos ministro pozicijoje“, – sakė šalies vadovas.

G. Nausėda: nėra pagrindo teigti, kad kažkas vėluoja

Prezidentas atmetė kritiką dėl per lėto kandidatų atrankos proceso, nes Vyriausybės programa dar nėra patvirtinta.

„Mūsų abejonės dėl pirmųjų ministrų ar kandidatų į ministrus, kurie buvo pasirodę Prezidentūroje, buvo pateiktos jau antradienį, likusieji kandidatai, susitikimai su jais užtruko praktiškai tik tris dienas. Norėčiau atkreipti dėmesį tiems, kurie čia įžvelgė tam tikrų abejonių, kad tvirtinimo arba susitikimo turas buvo pernelyg ilgas, šiuo metu Vyriausybės programa dar nėra parengta 100 proc.“, – teigė G. Nausėda.

„Ar mes būtume labiau skubėję ar mažiau skubėję, kol nėra patvirtintos Vyriausybės programos, kuri bus pateikta Seimui svarstyti, nėra pagrindo teigti, kad kažkas vėluoja ar užtrunka per daug ilgai“, – pridūrė šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, atrankos procedūra leido nuodugniai susipažinti su kandidatais.

„Išnaudojome optimaliai visą skirtą laiką, kuris mums buvo numatytas, ir tikiuosi, šita atrankos procedūra leido visapusiškai susipažinti su pačiais kandidatais asmeniškai. Galbūt kai kuriais atvejais net paneigti išankstines nuostatas, kurios vienaip ar kitaip susiformuoja, kai matai viešąją erdvę. Kai kurie kandidatai maloniai nustebino“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas G. Nausėda penktadienį patvirtino šias kandidatūras į ministrus: Simoną Gentvilą (Aplinkos ministerija), Aušrinę Armonaitę (Ekonomikos ir inovacijų ministerija), Dainių Kreivį (Energetikos ministerija), Gintarę Skaistę (Finansų ministerija), Arvydą Anušauską (Krašto apsaugos ministerija), Simoną Kairį (Kultūros ministerija), Arūną Dulkį (Sveikatos apsaugos ministerija), Moniką Navickienę (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija), Jurgitą Šiugždinienę (Švietimo, mokslo ir sporto ministerija), Eveliną Dobrovolską (Teisingumo ministerija), Gabrielių Landsbergį (Užsienio reikalų ministerija) ir Agnę Bilotaitę (Vidaus reikalų ministerija).

ELTA, Prezidento kanceliarijos nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Visiems pasakai, kad jie neturi vizijos arba nemato krypties ir jie jau įvertinti ? Ponas Narkievič tai tikrai ir vizijų, ir krypčių turėjo?

  • Koks skyrtumas bakalauro, magistro ar daktaro mokslo laipsnis svarbiausiai, kad nebūtų vagis, ne korumpuotas ir pagaliau nedurnas pas mus svarbiausiai lojalūs partijai, patronui, valdžiai, o ne valstybei ar žmonėms iš čia ir visa Lietuvos bedos

  • Tinka dirbti vyriausybėje-įstatymus pažeidinėja( Vilnius),pasisavinti linkęs ir moka…tad pirmyn lai dirba-savo giminės labui…..

  • Na kiek teko matyti į ministrus prisistatimą tai labiausiai kėlė daug klausimų į teisingumo ministeriją pasirodo galima į ministrus eiti ir juo tapti neturint bakalaurinio išsilavinimo bet kai eini į paprastą kokį savivaldos vietą direktoriaus vietą reikia ir net gi būtinai kaip čia suprasti šituos reikalavimus kur yra tai parašyta kokie turi būti reikalavimai įstatymiškai,taip pat sveikatos ministras klausimų daug na matysime kaip seksis dirbti sėkmės jiems.

    • Kandidate i teisingumo ministra turi bakalauro laipsni. Neturi teises magistro.

  • Vacys Maslionka – tinkamiausias kandidatas į žemės ūkio ministrus.

Rekomenduojami video