2023/10/01

 

„AD ASTRA“ NOMINACIJOS PANEVĖŽIO APSKRITIES GABRIELĖS PETKEVIČAITĖS-BITĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Iš kairės: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, Kupiškio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Senvaitienė, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės- Bitės viešoji biblioteka dar kartą priminė, kad rašytojos vardas, kuriuo pagrįstai didžiuojasi ši biblioteka, nėra atsitiktinis. „Ad astra“ nominacijos, kasmet teikiamos geriausiems apskrities bibliotekininkams, ne tik dar kartą primena Gabrielės Petkevičaitės-Bitės kūrinį, bet ir gražiai iliustruoja, vainikuoja knygos reikšmę ir prasmę suprantančių žmonių darbą.

Šiuo atveju bibliotekininkų pastangas prisidėti prie žmonijos išminties sklaidos priartinant knygą ir kitus informacinius šaltinius prie konkrečių tos vietos žmonių.

Tai nelengva. Informacijos šaltinių, naujų knygų gausa, technologijos ir vis greitėjantis gyvenimo ritmas reikalauja nuolat domėtis naujovėmis, išmanyti bibliotekos lankytojų poreikius, mokėti prieinamai, suprantamai ir greitai informaciją perteikti lankytojams.

Kaip tik tokiomis savybėmis pasižymi Kupiškio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Senvaitienė ir jos nominacija 2020 metų ,,Ad astra“ atminimo ženklui pelnyti nesukėlė jokių abejonių.

2020 m. spalio 20 d. per apdovanojimo iškilmes Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje įteiktos trys ,,Ad astra“ nominacijos.

Pirmą jų, Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojų nominaciją – vardinį ženklą ir diplomą įteikdamas renginio vedėjas Gintaras Mikalauskas pabrėžė, kad Rita Senvaitienė ne tik pareiginga ir atsidavusi savo profesijai, geba sutelkti bendruomenę, organizuoti literatūrines keliones, bet ir subūrė knygų mylėtojų klubą ,,Knygius“, kuris sėkmingai veikia nuo 2017 m.

Nominantės pasveikinti atvažiavo bendradarbiai, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė.

Kupiškio viešosios bibliotekos inf. ir nuotraukos

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Reikia tik pasididziuoti ir dziaugtis tokiu zmogumi – bibliotekininke Rita. Aciu Jai uz geruma, biciuliskuma, nuosirduma. Sveikinimai, pagarba.

  • Baudeles visiems.

    • Taip, įrodymas pateiktas viešai. O merui tai būtų net ne pirmas kartas.

  • Kaukes?????

Rekomenduojami video