2023/05/30

 

SUDIE, SALAMIESČIO MOKYKLA, O KAS BUS TOLIAU?

Salamiesčio pradinio ugdymo skyrius jau uždarytas, mokyklos pastate liko miestelio biblioteka ir Kupiškio kultūros centro padalinys.

Birželio 16 dieną daugiau nei keturis šimtus metų gyvavusi Salamiesčio mokykla visam laikui užvėrė duris. Per liūdnai linksmą šventę pagerbti paskutiniai septyni mokykloje mokęsi pradinukai ir ištikimoji jų mokytoja Danutė Zovienė.

Nors su mokykla atsisveikinta, bet niekas negali tiksliai pasakyti, koks tolimesnis pastato likimas. Galbūt atsiras mokyklos pirkėjas, o gal Salamiestis turės pastatą vaiduoklį?

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Šypsenos susipynė su ašaromis

Paskutinė diena, mokytoja, pamoka, koncertas – tai akimirkos ne iš abiturientų, o iš Alizavos pagrindinės mokyklos Salamiesčio pradinio ugdymo skyriaus mokinukų gyvenimo. Tačiau vieno pabaiga reiškia kito pradžią. Nuo šių metų rugsėjo jie iškeliaus į kitas rajono mokyklas.

Ten susiras naujų draugų, įgis dar daugiau žinių ir patirties.
„Šios dienos iškilmių pradinukams pavydėtų ne viena gimnazija“, – sakė Alizavos pagrindinės mokyklos Salamiesčio pradinio ugdymo skyriaus direktorius Gintaras Paškauskas.

Plačiau skaitykite birželio 20 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kam reikalingos tos mokyklos,ligonines? Islaikyk pastatus,veziok vaikus i jas.Viskas kainuoja,tai paskaiciuoja valdininkai.Geriausias budas mokymas nuotoliniu budu,sedi sau namuose ir mokai mokinius.Ismoko, neismoko menka beda,svarbu gauni alga ir eiti ar vaziuoti niekur nereikia.Tas pats ir su gydymo istaigomis.Pasiskambinai telefonu,israse elektronini recepta,nuejai i vaistine nusipirkai vaistus ir vartok i sveikata.Jei jau labai blogai issikvieti greitaja med.pagalba.Gal ves gal neves i ligonine,jie jau nuspres paziureje i tavo gimino metus pase.Taip ir gyvename,virusas sutvarke visu gyvenimus savaip.Manau ilgam,patiko dirbti nuotoliniu budu visiems.Gal klystu?

  • Liūdna….

  • Tuoj rajoną prijungus prie Panevėžio ir bus naujieji Molainiai

  • Straipsnio pavadinimas klausia, o kas bus toliau? O gi nieko, užsidarė Palėvenėlė, Rudiliai, užsidaro Salamiestis, Skapiškis, užsidarys Noriūnai, Alizava, dar vėliau užsidarys ir Kupiškio Matulionis, geriausiu atveju liks gimnazija. Bet gal taip turi būti, juk gera mūsų mylimoj Lietuvėlėj, tik gaila, kad regionai nyksta, vaikų mažėja, darbo vietos nesikuria.

  • Dar po 30-ties nepriklausomybes metu teks ir kupiskio mokykla uzdaryt, net neabejoju tuo.

  • Nepergyvenkit. Uždarys ir Alizavos mokyklą. Vaikų nebėra.

  • Imkite ir patys parasykite. Ir nereikes kelti panikos. Pirksiu pastatus lentpjuvei. Nieko amzino nera, nereikia panikuoti, kad nebus tos mokyklos. Nieko cia baisaus.

  • Gerbiama žurnaliste. Nejaugi apie šią mokyklą nebuvo galima parašyti kažko daugiau. Apie Alizavos – romanus rašote, vos ne kas antrame laikraštyje, o apie daugiau kaip 400 metų gyvavusią mokyklą tik tiek?

    • Juk parašyta plačiau skaityti birželio 20d. Kupiškėnų minčių numeryje. Jei viska publikuotų internete, niekas nebepirktų ir neprenumeruotų popierinio laikraščio.

Rekomenduojami video